ממלכת ארדניה [שם זמני] פרק 1 - גובלינים ביער-העורב.

מנהלים: קייטי~, הסופרת הבלתי נתפסת

סמל אישי של משתמש

יוצר\ת הנושא
הסופר המספר
משתמש חדש
משתמש חדש
Reactions:
נושאים: 3

ממלכת ארדניה [שם זמני] פרק 1 - גובלינים ביער-העורב.

שליחה על ידי הסופר המספר »

אֵלֶבְריִאָן יצא ממחנה הריינג'רים ביער-העורב, וכבר נתפס על-ידי חבורת גובלינים. בדקות הבאות הוא ניסה לשכנע אותם לא לבשל אותו.
"אתם רואים?" הוא אמר להם, "אני עשוי רק מראש! כל שאר הגוף שלי זה בד! אי פעם אכלתם בד?" "בטח!" אמר מנהיג החבורה, גוֹרְמוֹת, "והאחד שאתה עשוי ממנו נראה טעים במיוחד! דווקא הראש הוא הבעייה... סוּקְלֵט!" הוא קרא "בוא תבדוק את הפנים שלו! יש שם משהו מוזר..." סוקלט, הסגן, התקרב לאלבריאן, והסתכל מקרוב מאוד על הפנים שלו. "אה!" הוא קרא, והסתובב לגורמות, "זו רק צלק-" ואז דבריו נקטעו, כשסכין עברה לו דרך הגרון.
"סוקלט, יא אידיוט!" צעק גורמות, "למה אתה דוקר את עצמך?" ואז סוקלט נפל לאדמה וחשף מאחוריו את אלבריאן. "איך השתחררת מהחבלים?!" שאל אחד מהגובלינים בתדהמה. "אתם... לא קשרתם אותי." אמר אלבריאן. "אתם לא נראה לי בדיוק מבינים איך ללכוד-" "זה לא חשוב, "רטן גורמות, "תהרגו אותו!" הגובלינים הסתערו בשאגה, ואלבריאן פלט שריקה.
כתריסר חיצים, פי שניים ממספר הגובלינים, יצאו מבין העצים. כל הגובלינים נפלו מתים על הרצפה, עם חיצים בליבם או בראשם, מלבד גורמות, שחמק בזמן ונפגע בכתפו. "אתה תשלם על זה, שומר יערות!"הוא שאג, בעודו רץ מערבה, לכיוון היער האפל. חיצים נורו מהעצים אחרי הגובלין, אבל גם כשהם פצועים, הגובלינים רצים במהירות גבוהה ביותר. איש עטוי ברדס ירוק עמוק, כצבע העלים ביער העורב, צנח מן העצים על יד אלבריאן. "פֶדִת'! ת'יריאד!" הוא קרא, "אחריו!" שני שומרי יערות קפצו מהעצים, ומייד יצאו בריצה מערבה בעקבות גורמות.

אני מצטער שהפרק הראשון קצר, פשוט אין לי כזה הרבה זמן עכשיו.
פרק 2 - https://bookcity.co.il/viewtopic.php?f=13&t=382&sid=91d033bc8bfbbdcc87638588d4272b04

נערך לאחרונה על ידי הסופר המספר ב א' יוני 21, 2020 1:51 pm, נערך 4 פעמים בסך הכל.

סמל אישי של משתמש

יוצר\ת הנושא
הסופר המספר
משתמש חדש
משתמש חדש
Reactions:

Re: ממלכת ארדניה [שם זמני] פרק 1 - גובלינים ביער-העורב.

אני אמשיך כשיהיו 25 קריאות (לא כולל שלי)

סמל אישי של משתמש

יוצר\ת הנושא
הסופר המספר
משתמש חדש
משתמש חדש
Reactions:

ואני יודע שזה לא נראה משהו עכשיו, אבל אם זה ימשיך זה ישתפר

KuntezKing
מגיב כמעט מתקדם
Reactions:
נושאים: 18

שליחה על ידי KuntezKing »

אני חושב שהדברים קרו קצת הרבה יותר מדי מהר, אין תיאור של עלילה, אין תיאור של מיקום או של הדמויות. פשוט זרקו אותנו למצב שאנחנו נמצאים בחוסר ידע ענק.
אם הם לא באמת קשרו אותו למה שמההתחלה הוא ינסה לדבר איתם ושלא יהרוג אותם וזהו? יש לו שני חברים מאחוריו בשיחים למה הם לא הגיבו מהרגע שתפסו אותו? מאיזה סיבה הוא היה צריך להשתעשע עם הגובלינים האלה בתכלס ולא להרוג אותם ישר, הם הרי מפלצות לא?
יש הרבה חורים עוד מהרגע הראשון ואני חושב שאם היית לוקח עוד קצת זמן וכותב יותר החוויה היה טובה בהרבה ולא קצרה מדי כדי להבין בכלל מה קרה.

מלך הקונצים, המלך של הקונצים.
ראו קישור: ממלכת הקונצים

סמל אישי של משתמש

יוצר\ת הנושא
הסופר המספר
משתמש חדש
משתמש חדש
Reactions:

KuntezKing כתב:
ב' יוני 08, 2020 12:23 pm

אני חושב שהדברים קרו קצת הרבה יותר מדי מהר, אין תיאור של עלילה, אין תיאור של מיקום או של הדמויות. פשוט זרקו אותנו למצב שאנחנו נמצאים בחוסר ידע ענק.
אם הם לא באמת קשרו אותו למה שמההתחלה הוא ינסה לדבר איתם ושלא יהרוג אותם וזהו? יש לו שני חברים מאחוריו בשיחים למה הם לא הגיבו מהרגע שתפסו אותו? מאיזה סיבה הוא היה צריך להשתעשע עם הגובלינים האלה בתכלס ולא להרוג אותם ישר, הם הרי מפלצות לא?
יש הרבה חורים עוד מהרגע הראשון ואני חושב שאם היית לוקח עוד קצת זמן וכותב יותר החוויה היה טובה בהרבה ולא קצרה מדי כדי להבין בכלל מה קרה.

הכל יוסבר בפרק הבא, אני לא כותב בלי לחשוב. הייתי כותב את זה בפרק הזה, אבל אני טיפה מיהרתי

KuntezKing
מגיב כמעט מתקדם
Reactions:
נושאים: 18

שליחה על ידי KuntezKing »

הסופר המספר כתב:
ב' יוני 08, 2020 12:30 pm
KuntezKing כתב:

הכל יוסבר בפרק הבא, אני לא כותב בלי לחשוב. הייתי כותב את זה בפרק הזה, אבל אני טיפה מיהרתי

למה שתמהר להעלות פרק? אם זה בא על חשבון האיכות וההבנה של הקורא אין סיבה שתעשה את זה בחיפזון כזה, היה עדיף שהייתה מעלה כשיש לך זמן ושאף אחד לא רודף אחריך.

מלך הקונצים, המלך של הקונצים.
ראו קישור: ממלכת הקונצים

סמל אישי של משתמש

יוצר\ת הנושא
הסופר המספר
משתמש חדש
משתמש חדש
Reactions:

KuntezKing כתב:
ב' יוני 08, 2020 2:28 pm
הסופר המספר כתב:
ב' יוני 08, 2020 12:30 pm
KuntezKing כתב:

למה שתמהר להעלות פרק? אם זה בא על חשבון האיכות וההבנה של הקורא אין סיבה שתעשה את זה בחיפזון כזה, היה עדיף שהייתה מעלה כשיש לך זמן ושאף אחד לא רודף אחריך.

א. יש לי סיבות משלי.
ב. זה לא חייב להיות כתוב בפרק כל עוד זה כתוב בספר עצמו. תחשוב שבספר תעלומה מישהו היה נרצח בפרק הראשון. אף אחד לא יגיד "למה הרוצח הרג ככה?" או, "תגיד לנו מי הרוצח!" צריך טיפה סבלנות

dr_ellert
מגיב מתחיל
Reactions:
נושאים: 6

שליחה על ידי dr_ellert »

אני באמת חושב שאתה האדם היחידי באתר הזה שטורח לנקד שמות לועזיים. סחטיין עליכום מברוק.

עם זאת, אני הולך לצדד קצת בקונץ. שונא לעשות את זה, אבל יש משהו בדבריו. הבעיה היא שאנחנו מקבלים המון מידע, בלי שיש לנו קונטקסט. תחשוב על זה ככה: תאר לך שאתה מנסה לעקוב אחריי מתכון... בלי שאומרים לך מה המרכיבים, איזה כלים להשתמש, או מה יוצא בסוף חח. זה קצת קשה.
עכשיו, אני לא אומר שאתה צריך לתת לנו את כל המידע, אבל זרוק לנו פה ושם קצת קצת יותר מאשר פיסות דיאלוג ומילה כאן ושם על יער.
בנוסף, הסיטואציה שאליה נקלעת הדמות הראשית מאוד מורכבת. אני לא אומר שאי-אפשר לעשות את זה... אלא שבמידה וזה קורה, באותו הפרק (לא פרק אחריי, בבקשה!) צריך לבנות את זה בהדרגה. יש לך הוּק (מה שמושך את הקורא לפרק) - הגיבור שלנו נלכד, ואז מצליח לצאת. מעולה. עכשיו אנחנו צריכים להבין: איך הגיבור נקלע לשם? מי הגיבור שלנו? מה הגיבור שלנו רוצה? ככל שהתשובות שתתן לשאלות יהיו טובות יותר, כך העולם והסיפור יקבלו יותר עומק, וכתוצאה מכך גם הקורא ייהנה יותר.

מה שכן הכתיבה קלילה ומהנה, נקי מאוד משגיאות כתיב (אנשים פה באינטרנט וגם בפורום מזלזלים. תתחילו לערוך ת'קטעים ש'כם יא ח'מארים!) וחשבתי שהדמויות עצמן בעלות אופי מדליק. מספיק תפס את תשומת לבי. רק קצת התקשיתי להיכנס לסיפור אחריי ההוק המצוין, כי הרגשתי שחסר לי קונטקסט.

אה כן, בבקשה בבקשה, אם עסקינן בעריכה, זה עניין של טעם אישי יותר מאשר עובדה אובייקטיבית, אבל אני חייב פיסוק וריווח הולמים. קשה לי עם כתיבה "צפופה" או "בלוק טקסט". במיוחד בדיאלוגים ותיאור פעולות. זה נשמע זניח, אבל באמת שזה הופך את הקריאה לקצת יותר מהנה.

ודבר אחד אחרון... אין דבר יותר מפתה מהאינטרנט. אנחנו רוצים להרשים אנשים עם הרעיונות שלנו, הכתיבה שלנו, רוצים לעשות קצת שואו. אז אנחנו ממהרים לטחון ת'מקלדת, מצליחים להקריץ איזה פרק. מרוב חוסר סבלנות והתרגשות, ממהרים להעלות אותו לאינטרנט, בלי לבדוק מה אחרים כתבו לפנינו, בלי לבדוק סגנונות של אחרים או לראות מה מקובל... פשוט להעלות. ואז אנחנו מקבלים זאפטה של החיים, כשמתעלמים לחלוטין מהסיפור, ואלו שכן טורחים להגיב, בדר"כ לא באים עם טון חיובי.
קח את הזמן. הכל בסדר. הפורום הזה לא בורח (הוא ניסה פעם אחת לפני שבועיים, כשהוא לא עבד לאיזה יום-יומיים אבל נראה שזה הסתדר) והכל סבבה. הקוראים שלך יגיעו בסופו של דבר. תערוך את הפרקים כמו שצריך, תעבור על ההערות שנותנים לך כמו שצריך. תנסה קצת לשחק עם הפרקים, עם המילים והטקסט. תקרא גם דברים שאנשים אחרים שמו, כדי לראות מה עשוי למשוך את תשומת הלב שלהם. כמובן, אל תתפשר אם אתה לא רוצה - אבל קח את זה בחשבון. אם צריך, אפילו תן לחבר או שניים לעבור על הפרק, כדי לראות אם פספסת משהו.
אני מכין את הפרולוג החדש לסיפור שלי "לעולם לא עוץ" כבר קרוב לשבועיים. מבטיח לך שאני מבין אותך: אני עובד בחנות כל יום פרט לשבת, במקביל עוזר בבית, במקביל גם מנהל קבוצת ריידים בפוקמון גו, ועוד מנסה להחזיק חיים חברתיים סוג-של. בנוסף לכל זה גם דוחף שם איפה-שהוא פרקים של סדרות (אם יש זמן) וכמובן לא מוותר על פרק בספר לפני השינה. בקצרה - קח את הזמן. אין לך עורך שיושב לך על הראש, אין לך קהל מעריצים שמציק לך... הכל טוב.

ריג'קטים:

"אתך לא נראה לי בדיוק מבינים איך ללכוד-"

• מה? לא הבנתי

נ.ב
ולרקורד, גם בסיפור תעלומה, אולי לא אומרים לך באותו הפרק מי הרוצח... אבל כן יש משהו שנקרא "ראיות" או "חשודים". וזה מופיע בדר"כ באותו פרק, או שיש רמזים שמצביעים על החשודים.

מִי הָאִישׁ אֲשֶׁר יָחְפּׂץ לָנוּחַ בֵּין מִפְלְצוֹת יַמִּים?

אוֹדִִיסֵיָה, שיר רביעי, שורה 443.

תמונה

סמל אישי של משתמש

יוצר\ת הנושא
הסופר המספר
משתמש חדש
משתמש חדש
Reactions:

dr_ellert כתב:
ה' יוני 18, 2020 8:32 pm

אני באמת חושב שאתה האדם היחידי באתר הזה שטורח לנקד שמות לועזיים. סחטיין עליכום מברוק.

עם זאת, אני הולך לצדד קצת בקונץ. שונא לעשות את זה, אבל יש משהו בדבריו. הבעיה היא שאנחנו מקבלים המון מידע, בלי שיש לנו קונטקסט. תחשוב על זה ככה: תאר לך שאתה מנסה לעקוב אחריי מתכון... בלי שאומרים לך מה המרכיבים, איזה כלים להשתמש, או מה יוצא בסוף חח. זה קצת קשה.
עכשיו, אני לא אומר שאתה צריך לתת לנו את כל המידע, אבל זרוק לנו פה ושם קצת קצת יותר מאשר פיסות דיאלוג ומילה כאן ושם על יער.
בנוסף, הסיטואציה שאליה נקלעת הדמות הראשית מאוד מורכבת. אני לא אומר שאי-אפשר לעשות את זה... אלא שבמידה וזה קורה, באותו הפרק (לא פרק אחריי, בבקשה!) צריך לבנות את זה בהדרגה. יש לך הוּק (מה שמושך את הקורא לפרק) - הגיבור שלנו נלכד, ואז מצליח לצאת. מעולה. עכשיו אנחנו צריכים להבין: איך הגיבור נקלע לשם? מי הגיבור שלנו? מה הגיבור שלנו רוצה? ככל שהתשובות שתתן לשאלות יהיו טובות יותר, כך העולם והסיפור יקבלו יותר עומק, וכתוצאה מכך גם הקורא ייהנה יותר.

מה שכן הכתיבה קלילה ומהנה, נקי מאוד משגיאות כתיב (אנשים פה באינטרנט וגם בפורום מזלזלים. תתחילו לערוך ת'קטעים ש'כם יא ח'מארים!) וחשבתי שהדמויות עצמן בעלות אופי מדליק. מספיק תפס את תשומת לבי. רק קצת התקשיתי להיכנס לסיפור אחריי ההוק המצוין, כי הרגשתי שחסר לי קונטקסט.

אה כן, בבקשה בבקשה, אם עסקינן בעריכה, זה עניין של טעם אישי יותר מאשר עובדה אובייקטיבית, אבל אני חייב פיסוק וריווח הולמים. קשה לי עם כתיבה "צפופה" או "בלוק טקסט". במיוחד בדיאלוגים ותיאור פעולות. זה נשמע זניח, אבל באמת שזה הופך את הקריאה לקצת יותר מהנה.

ודבר אחד אחרון... אין דבר יותר מפתה מהאינטרנט. אנחנו רוצים להרשים אנשים עם הרעיונות שלנו, הכתיבה שלנו, רוצים לעשות קצת שואו. אז אנחנו ממהרים לטחון ת'מקלדת, מצליחים להקריץ איזה פרק. מרוב חוסר סבלנות והתרגשות, ממהרים להעלות אותו לאינטרנט, בלי לבדוק מה אחרים כתבו לפנינו, בלי לבדוק סגנונות של אחרים או לראות מה מקובל... פשוט להעלות. ואז אנחנו מקבלים זאפטה של החיים, כשמתעלמים לחלוטין מהסיפור, ואלו שכן טורחים להגיב, בדר"כ לא באים עם טון חיובי.
קח את הזמן. הכל בסדר. הפורום הזה לא בורח (הוא ניסה פעם אחת לפני שבועיים, כשהוא לא עבד לאיזה יום-יומיים אבל נראה שזה הסתדר) והכל סבבה. הקוראים שלך יגיעו בסופו של דבר. תערוך את הפרקים כמו שצריך, תעבור על ההערות שנותנים לך כמו שצריך. תנסה קצת לשחק עם הפרקים, עם המילים והטקסט. תקרא גם דברים שאנשים אחרים שמו, כדי לראות מה עשוי למשוך את תשומת הלב שלהם. כמובן, אל תתפשר אם אתה לא רוצה - אבל קח את זה בחשבון. אם צריך, אפילו תן לחבר או שניים לעבור על הפרק, כדי לראות אם פספסת משהו.
אני מכין את הפרולוג החדש לסיפור שלי "לעולם לא עוץ" כבר קרוב לשבועיים. מבטיח לך שאני מבין אותך: אני עובד בחנות כל יום פרט לשבת, במקביל עוזר בבית, במקביל גם מנהל קבוצת ריידים בפוקמון גו, ועוד מנסה להחזיק חיים חברתיים סוג-של. בנוסף לכל זה גם דוחף שם איפה-שהוא פרקים של סדרות (אם יש זמן) וכמובן לא מוותר על פרק בספר לפני השינה. בקצרה - קח את הזמן. אין לך עורך שיושב לך על הראש, אין לך קהל מעריצים שמציק לך... הכל טוב.

ריג'קטים:

"אתך לא נראה לי בדיוק מבינים איך ללכוד-"

• מה? לא הבנתי

נ.ב
ולרקורד, גם בסיפור תעלומה, אולי לא אומרים לך באותו הפרק מי הרוצח... אבל כן יש משהו שנקרא "ראיות" או "חשודים". וזה מופיע בדר"כ באותו פרק, או שיש רמזים שמצביעים על החשודים.

ממש תודה רבה על התגובה, ואני מבין מה אתה אומר, אבל... לא'ידע... זה סגנון הכתיבה שלי, ובמידה מסויימת אני כותב בשבילי, לא בשבילכם.

סמל אישי של משתמש

יוצר\ת הנושא
הסופר המספר
משתמש חדש
משתמש חדש
Reactions:

dr_ellert כתב:
ה' יוני 18, 2020 8:32 pm

הסיבה שכתבתי מהר לא הייתה קשורה לסיבה הזאת. כבר כתבתי (או לפחות תכננתי מראש) הרבה מהסיפור ומהעולם.
ולגבי התעלמות מהסיפור... בכיף, תתעלמו! אני כותב לעצמי ושם פה את הסיפור למקרה שתהנו ממנו.