טוב שכן מת מאח קרוב

טוב שכן מת מאח קרוב

תקציר

אין לי מושג, באמת. אלוהים יודע מה קורה פה.
מותר לכל גיל
אלבריאן

הפרק

אבי קם בבוקר עם נטיות רצחניות.

טוב, לא מיד, אבל אחרי שהכין קפה ויצא לגינתו כדי לאסוף את העיתון, הוא החליט שנמאס לו מהשכן בדירה 17 שמימינו. לא שהשכן אי פעם עשה לו משהו רע, הוא פשוט ממש, אבל ממש, לא זרם לו בעין. וגם היה את העניין של השם שלו. למי לעזאזל קוראים יעקב יעקוב יעקוביץ'? אי לכך ובהתאם לזאת, יעקב היה חייב למות.

אבי שקל כיצד עליו לעשות זאת. היה בביתו אקדח, למרות שהוא ממש לא ידע כיצד הגיע לשם, אבל הכלב שלו, צביקה, החליט לבלוע את כל הכדורים ולמות. הוא היה יכול ללכת לקנות עוד כדורים, אבל זה היה קאדר רציני. אחרי ששקל ופסל כמה רעיונות, הוא חשב שהדרך הכי מגניבה, גם אם לא הכי יעילה, להרוג את יעקב תהיה לגרום לכך שאלוקים ישנא אותו ויחליט להרוג אותו.

בתור התחלה הוא הלך לבית הכנסת הקרוב והכניס לתיבת הצדקה מעטפה שכתוב עליה "מאת יעקב יעקוב יעקוביץ'". בתוך המעטפה היה פתק שעליו מצויירת יד המרימה את האצבע השלישית. לאחר מכן הלך לכנסייה הקרובה ולמסגד הקרוב ועשה את אותו הדבר בשניהם, רק כדי להיות בטוח. ברגע שאלוקים יפתח את המעטפה, חשב אבי, הוא מייד ירצה להרוג את יעקב. הוא החליט ללכת עד הסוף וגם נסע לכותל כדי לשים משאלה מאת יעקב ובה רשום "הרגני נא".

אחרי המסע שעבר ביום הזה, אבי נכנס למיטתו עייף אבל מרוצה. כשהתעורר בבוקר וראה את יעקב עדיין חי ובועט (בחתול שנכנס לגינה שלו), נעלם הקטע של המרוצה, והוא נשאר רק עייף. הוא החליט לבצע פעולות יותר דרסטיות.

"שלום, דנה?" דיבר אבי לטלפון שלו, "כן, מדבר יעקב. מ'זתומרת איזה יעקב? יעקב יעקוביץ'. כן, אז תקשיבי איזו רכילות יש לי לספר לך על אורלי…" אבי החליט שעל חטא הרכילות אלוקים כבר לא יכול לעבור בשתיקה, ויעקב בדוק ימות מחר אם אבי יספר דברי רכילות לפחות לחמישה אנשים בשמו.

לאחר שסיים את השיחה האחרונה שלו, אבי חצה את הכביש, נפגע ממשאית, ומייד הגיע השמימה.

לרגע אבי ראה הרבה לבן, והרגיש משהו מפשפש במוחו, ולפתע שמע קול אומר "תגיד, 'תה דפוק אחי? למה לא אמרת לי בתפילות שהשכן שלך כזה חוטא?" ומייד הופיע ליד אבי אדון יעקוביץ'. וכך, אבי הצליח במטרותיו.

תגובה 1
  • אלבריאן

    משהו שכתבתי לפני איזה שנתיים באמצע הלילה. אין לי מושג למה, או מה המטרה, אבל תהנו

טוב שכן מת מאח קרוב
תוכן עניינים