התחברות לאתר


רשימת הפרקים:
46849 קוראים


פרק 35 - סיכום העונה הראשונה
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה | פורסם לפני 35 חודשים
  


סיכום מורחב לעונה הראשונה:


"רק היא מבינה"


הסיפור הוא אמיתי הסיפור מגולל את עלילותיו של עידו, נער בן שש עשרה, כבד משקל, אשר סובל מבריונות ומבעיות נפשיות, חייו הרוסים לגמרי והוא לא מרגיש שיש לו משמעות לחיים, הוא מעדיף למות. אך הוא לא ציפה למה שיקרה לו ביום ההוא, בו אמו נכנסה לחדרו וסיפרה לו על החדשות; לאמץ ילדה אל המשפחה. עידו המופתע, מסכים לכך ... למרות שהוא שוהה בדיכאון עמוק מאוד. לאמץ ילדה חדשה, הוא רעיון מרענן ... זה סקרן אותו, אך הוא לא חשב שזה יועיל לו במשהו. אביו של עידו, נהרג בתאונת דרכים לפני שנה ולכן הוא התגורר יחד עם אמו בלבד. 


הילדה המאומצת, העונה לשם "רותם", מתגלה כסובלת מאוטיזם לא פשוט. אימו של עידו לא חשבה שזה מה שיהיה, אף אחד מן העובדים ברווחה לא סיפר לה על זה. רותם בת החמש בקושי מגיבה לסביבה, היא מתגלה כילדה קטנה אשר עברה התעללות קשה (על ידי הוריה הביולוגיים.). עידו, מעולם לא פגש מישהו בעל אוטיזם, והעובדה שרותם מתנהגת ´מוזר´ דיי מרתיעה אותו. תחילה, אמו של עידו, מקבלת את רותם, למרות אכזבתה הפנימית. היא מסתירה את העובדה שהיא רצתה ילדה ´רגילה´. 


הזמן עובר, עידו ממשיך לחוות בריונות בבית הספר ... לאט-לאט הוא מצליח לתקשר מעט עם רותם, הוא מדבר אליה ונראה שהיא מבינה אותו ... המבט שלה, היא באמת מבינה ללבו. היא מלטפת את פצעיו ונראה שכואב לה ... על עידו. 


עידו בהלם, איך מכל אחד אחר, דווקא ילדה בת חמש בעלת אוטיזם כבד, מצליחה להבין אותו? מערכת יחסים חזקה נרקמת בין השניים. הרגשות של עידו כלפי רותם, עולים ועולים בלי עצירה. ובכל פעם, הקטנה מצליחה להפתיע אותו מחדש, היא עוזרת לו להרזות ולהתגבר על הקשיים בחייו. עם זאת, עידו הוא אח גדול ומסור, הוא מטפל בה באהבה; מאכיל אותה, מקלח אותה, מלביש אותה וכמובן מחבק אותה. הוא מבין שזה לא פשוט להיות אח לאחות אוטיסטית, בעיקר כשהיא מקבלת התקף ... אבל בלעדיי רותם, כנראה שהוא כבר לא היה כאן.


לאחר שעידו ורותם מבינים שהם חשובים זה לזה יותר מכל דבר אחר, צצות בעיות אחרות: אמו של עידו מתנהגת בצורה מגעילה כלפי רותם, היא מתחרטת על כך שאימצה אותה, עידו רב איתה ומרחשים וויכוחים חוזרים על אותו העניין. רותם, ממשיכה להכניס המון אור לחייו של עידו, שמצליח להרזות ולהתחזק נפשית בבית הספר. בכל יום, הוא מספר לאחותו את הכל ... ומספיק לו המבט המבין שלה. מבט של "אני מבינה אותך, עידו. אל תדאג." היא מרגשת אותו בכל פעם מחדש וגורמת לו לבכות משמחה ... אי אפשר לתאר מה רותם הקטנה עשתה לחייו של עידו.


בשיא העונה, מתגלה כי דודתה של רותם מארה"ב מגיע הנה בכדי לקחת אותה, אך עידו נואם נאום מרגש בפניה, שהיא לא עשתה דבר כאשר רותם סבלה מהתעללות ושטוב לה איתו ... הם אוהבים זה את זו הכי שיש. בלית ברירה, מחליטה הדודה לעזוב ... אך הבעיות לא נפתרו: עילאי וחבריו הבריונים ממשיכים לנסות ולקלקל את חייו של עידו ... שמנסה להשתקם לאט-לאט בזכות רותם ... וההמשך? כולו בספר "רק היא יודעת". (החלק השני). 


הסיפור בכללי מסביר שלכל אדם צריכה להיות קרן אור בחייו, עידו כמעט ונעלם, אך רותם הצילה אותו והחזירה אותו למוטב. בלעדיי רותם, הוא לא היה שורד, היא הבינה אותו. אז גם אתם, חפשו מישהו שיבין אתכם ... גם אם זה בעזרת מבט קטן ואולי חייכם ישתנו לטובה כמו אלו של עידו.כמה תמונות הממחישות את הספר: 
הירשם לאתר כדי להגיב

16 תגובות
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה

עודכן לפני 127 ימים
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה

עודכן לפני 267 ימים
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה
תודה
עודכן לפני 474 ימים
אנימהWORLD
פאק הספר הכי יפה שקראתי ממשיך לספר הבא
עודכן לפני 631 ימים
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה
תודה רבה
עודכן לפני 635 ימים
yaniv46
את פשוט מוכשרת! אני מתרגש מכל ספר שלך ונהנה מהכל. תמשיכי ככה וכל הכבוד
עודכן לפני 705 ימים
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה
הספר השני כבר הועלה ושמו רק היא יודעת, מוזמן להציץ בספרים שלי
עודכן לפני 722 ימים
opalrin
מתי את מעלה את הספר השני?!?! זה פשוט מדהיםםםםם
עודכן לפני 722 ימים
חולה כלבים || מור || בום היי ויאלה ביי
זה יפה...
עודכן לפני 997 ימים
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה
תודה לכולם
עודכן לפני 1077 ימים
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה
תודהה
עודכן לפני 1088 ימים
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה
לא , הן רק ממחישות. (: ותודה רבה
עודכן לפני 1088 ימים
מתה על גאארה מנארוטו אבל לא כותבת ספרים על נארוטו
איזה ספר! בכיתי פעם אחת והתמונות אלו תמונות אמיתיות? קראתי את רק היא יודעת
עודכן לפני 1088 ימים
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה
תודה (:
עודכן לפני 1088 ימים
||נועה||
מדהים!
עודכן לפני 1088 ימים
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה
(:
עודכן לפני 1088 ימים
שאלות פופולריות כרגע בעיר הספרים[פרסום שאלה חדשה]

הרגע העצוב הזה...
נשאלה לפני 24 דקות ע"י ded (כרגע יש תשובה אחת)

h
נשאלה לפני 2 ימים ע"י ded (כרגע יש 6 תשובות)

סיפורים נוספים
דוגמה טובה ונעלי עקב (14+) || חן סיפורים תקציר: דרמה משפחתית: הספר נכתב מנקודת מבטה של אולגה, בת השש. הוריה גרושים ואמה אלכוהוליסטית ועובדת בזנות. מגיל שנתיים, אולגה מחקה את אמה בהכל, היא לא יודעת שזה לא בסדר. אביה נלחם עליה, לא יודע איזו דוגמה רעה מקבלת בתו. תהיי יפה ותשתקי || חן סיפורים תקציר: מרגנית בת ה - 25, היא בת המעמד הבורגני. (שנת 1769, המאה ה - 18) היא צייתנית לבעלה ואמא נפלאה לשני ילדיה. אבל ... היא רוצה שינוי. היא מרגישה כמו בובה על חוט וזה ממש לא מוצא חן בעיניה. ספר פמיניסטי והיסטורי, על העלייה במעמד הנשי שבאותה התקופה.
- פרסומת -

מתנקשת (14+) || חן סיפורים תקציר: היילי בת ה - 14 , אמנה להיות מתנקשת מגיל צעיר. אביה, רוצח שכיר בעצמו, שולח אותה למשימות שונות. בדרך כלל היילי מבצעת את משימותיה, אך הפעם משהו משתבש. פתאום בת 17 || חן סיפורים תקציר: מלאני בת ה - 40 היא אישה ממורמרת, רווקה וחסרת עבודה. נמאס לה מהחיים האלה והיא מנסה להתאבד ... אך לפתע מופיע בפניה השטן. מלאני מבצעת עמו עסקה (שתתחרט עליה) ולמחרת בבוקר הופכת להיות בת 17. היא לא יודעת מה עומד לקרות לה. תמותו תקציר: פאנפיק על קוראסמי | קירקה~ תקציר: טוב אז אין לי תקציר פפפפפ קלפי מלחמה מ.ת תקציר: זה מבוסס על סיפור שלי באינסטגרם אבל אפשר להבין בלי חוקים חדשים | מ.ת.א תקציר: בפנים. פרצוף בוכה צוחק מ.ת.א תקציר: הוא בספר♥♥ שחברתך הטובה היא מלכת הכיתה. תקציר: מאי היא הילדה הכי מקובלת בכיתה וליה היא החברה הכי טובה שלה,היי זאת אני תישמעו את הסיפור מהצד שלי ילדי האגדות מ.ת.א- מחודש תקציר: בפנים אש ומים| מ.ת.א תקציר: יש שתי ממלכות, ממלכת האש וממלכת המים, על ממלכת האש מלך ומלכה רעים, ועל המים טובים, יום אחד פורצת מלחמה ענקית בין הממלכות, אתם אנשים כפריים שגרים בכפר שמנסים לגרום למלכה ומלך למות , בממלכת האש שוכנת גם נסיכה שהיא טובת לב למ"ע והנבל המרושע בעולם- האגם הקסום תקציר: ספר המשך למטבע המסתורי ארץ החלומות והמסע אל המטבע, לפעמים אני אעשה פרק אחד מכמה נקודות מבט. מריקולס ליידיבאג & צ´אט נואר עונות 2+3 המידע || אריאנה ליידי נואר ♥ תקציר: ספר המידע, התאוריות והספוילרים של מריקולס ליידיבאג וצ´אט נואר חזר! בספר ישנם ספוילרים, תאוריות, מידע ופרקים חדשים אשר יצאו! בואו היכנסו לעולם של מריקולס! רוכבי הדרקונים מ.ת.א תקציר: עולם בו יש בני אדם ודרקונים וקשר מיוחד אך יש יחידה לחיסולם של הקשר בין הדרקונים לבני האדם תקועים בעבר מ.ת תקציר: בספר תחרות כתיבה! תקציר: טוב אז החלטתי לעשות תחרות כתיבה , אתם תחשבו שאני לא מקצועית! אבל אני ממש השתדל להיות רצינית! אפוקליפסהמ.ת.א תקציר: אבל לא בדיוק. מזהירה אני לא מכניסה כול אחד בת מלוכה? תקציר: מסופר כל ילדה שכל חייה התפכו דברים שלא ידענו מ.ת/.א תקציר: אין תקציר. אבל זה הולך להיות מעניין. L+O=VE תקציר: . אסור לי לאהוב אותך תקציר: ליה היא ילדה אם בעיות כלכליות והיא מוצאת דרך להשיג כסף להיות משרתת של משפחה מלכותית הדעות הלא חשובות שלי~ תקציר: עצוב ספר תמונות תקציר: = הוא אוהב אותי? | פאנפיק על סוי לונה תקציר: אחרי שמתאו עוזב לאיטליה לונה מאבדת את הזיכרון ושוכחת את כל הזיכרונות שלה איתו, לונה מתחילה את שנת הלימודים האחרונה בבלייק האם תגלה שהיא סול בנסון? ומה יקרה שמתאו יחזור ולונה לא תזכור אותו? (עלילות עונה 1 בלבד)הקודם
רשימת הפרקים:


רוצה לפתוח חשבון חדש ללא פייסבוק ? הירשם בחינם

או
אימייל:


סיסמא:


 © כל הזכויות שמורות ל-עיר הספרים | תקנון האתר | עיר הציורים | עיר הלימודים | תוכן פוגעני/מפר זכויות יוצרים ? לחץ לדיווח!