התחברות לאתר


רשימת הפרקים:
48817 קוראים


פרק 35 - סיכום העונה הראשונה
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה | פורסם לפני 38 חודשים
  


סיכום מורחב לעונה הראשונה:


"רק היא מבינה"


הסיפור הוא אמיתי הסיפור מגולל את עלילותיו של עידו, נער בן שש עשרה, כבד משקל, אשר סובל מבריונות ומבעיות נפשיות, חייו הרוסים לגמרי והוא לא מרגיש שיש לו משמעות לחיים, הוא מעדיף למות. אך הוא לא ציפה למה שיקרה לו ביום ההוא, בו אמו נכנסה לחדרו וסיפרה לו על החדשות; לאמץ ילדה אל המשפחה. עידו המופתע, מסכים לכך ... למרות שהוא שוהה בדיכאון עמוק מאוד. לאמץ ילדה חדשה, הוא רעיון מרענן ... זה סקרן אותו, אך הוא לא חשב שזה יועיל לו במשהו. אביו של עידו, נהרג בתאונת דרכים לפני שנה ולכן הוא התגורר יחד עם אמו בלבד. 


הילדה המאומצת, העונה לשם "רותם", מתגלה כסובלת מאוטיזם לא פשוט. אימו של עידו לא חשבה שזה מה שיהיה, אף אחד מן העובדים ברווחה לא סיפר לה על זה. רותם בת החמש בקושי מגיבה לסביבה, היא מתגלה כילדה קטנה אשר עברה התעללות קשה (על ידי הוריה הביולוגיים.). עידו, מעולם לא פגש מישהו בעל אוטיזם, והעובדה שרותם מתנהגת ´מוזר´ דיי מרתיעה אותו. תחילה, אמו של עידו, מקבלת את רותם, למרות אכזבתה הפנימית. היא מסתירה את העובדה שהיא רצתה ילדה ´רגילה´. 


הזמן עובר, עידו ממשיך לחוות בריונות בבית הספר ... לאט-לאט הוא מצליח לתקשר מעט עם רותם, הוא מדבר אליה ונראה שהיא מבינה אותו ... המבט שלה, היא באמת מבינה ללבו. היא מלטפת את פצעיו ונראה שכואב לה ... על עידו. 


עידו בהלם, איך מכל אחד אחר, דווקא ילדה בת חמש בעלת אוטיזם כבד, מצליחה להבין אותו? מערכת יחסים חזקה נרקמת בין השניים. הרגשות של עידו כלפי רותם, עולים ועולים בלי עצירה. ובכל פעם, הקטנה מצליחה להפתיע אותו מחדש, היא עוזרת לו להרזות ולהתגבר על הקשיים בחייו. עם זאת, עידו הוא אח גדול ומסור, הוא מטפל בה באהבה; מאכיל אותה, מקלח אותה, מלביש אותה וכמובן מחבק אותה. הוא מבין שזה לא פשוט להיות אח לאחות אוטיסטית, בעיקר כשהיא מקבלת התקף ... אבל בלעדיי רותם, כנראה שהוא כבר לא היה כאן.


לאחר שעידו ורותם מבינים שהם חשובים זה לזה יותר מכל דבר אחר, צצות בעיות אחרות: אמו של עידו מתנהגת בצורה מגעילה כלפי רותם, היא מתחרטת על כך שאימצה אותה, עידו רב איתה ומרחשים וויכוחים חוזרים על אותו העניין. רותם, ממשיכה להכניס המון אור לחייו של עידו, שמצליח להרזות ולהתחזק נפשית בבית הספר. בכל יום, הוא מספר לאחותו את הכל ... ומספיק לו המבט המבין שלה. מבט של "אני מבינה אותך, עידו. אל תדאג." היא מרגשת אותו בכל פעם מחדש וגורמת לו לבכות משמחה ... אי אפשר לתאר מה רותם הקטנה עשתה לחייו של עידו.


בשיא העונה, מתגלה כי דודתה של רותם מארה"ב מגיע הנה בכדי לקחת אותה, אך עידו נואם נאום מרגש בפניה, שהיא לא עשתה דבר כאשר רותם סבלה מהתעללות ושטוב לה איתו ... הם אוהבים זה את זו הכי שיש. בלית ברירה, מחליטה הדודה לעזוב ... אך הבעיות לא נפתרו: עילאי וחבריו הבריונים ממשיכים לנסות ולקלקל את חייו של עידו ... שמנסה להשתקם לאט-לאט בזכות רותם ... וההמשך? כולו בספר "רק היא יודעת". (החלק השני). 


הסיפור בכללי מסביר שלכל אדם צריכה להיות קרן אור בחייו, עידו כמעט ונעלם, אך רותם הצילה אותו והחזירה אותו למוטב. בלעדיי רותם, הוא לא היה שורד, היא הבינה אותו. אז גם אתם, חפשו מישהו שיבין אתכם ... גם אם זה בעזרת מבט קטן ואולי חייכם ישתנו לטובה כמו אלו של עידו.כמה תמונות הממחישות את הספר: 
הירשם לאתר כדי להגיב

16 תגובות
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה

עודכן לפני 219 ימים
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה

עודכן לפני 359 ימים
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה
תודה
עודכן לפני 567 ימים
אנימהWORLD
פאק הספר הכי יפה שקראתי ממשיך לספר הבא
עודכן לפני 723 ימים
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה
תודה רבה
עודכן לפני 727 ימים
yaniv46
את פשוט מוכשרת! אני מתרגש מכל ספר שלך ונהנה מהכל. תמשיכי ככה וכל הכבוד
עודכן לפני 797 ימים
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה
הספר השני כבר הועלה ושמו רק היא יודעת, מוזמן להציץ בספרים שלי
עודכן לפני 814 ימים
opalrin
מתי את מעלה את הספר השני?!?! זה פשוט מדהיםםםםם
עודכן לפני 814 ימים
חולה כלבים || מור || בום היי ויאלה ביי
זה יפה...
עודכן לפני 1089 ימים
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה
תודה לכולם
עודכן לפני 1169 ימים
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה
תודהה
עודכן לפני 1180 ימים
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה
לא , הן רק ממחישות. (: ותודה רבה
עודכן לפני 1180 ימים
מתה על גאארה מנארוטו אבל לא כותבת ספרים על נארוטו
איזה ספר! בכיתי פעם אחת והתמונות אלו תמונות אמיתיות? קראתי את רק היא יודעת
עודכן לפני 1180 ימים
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה
תודה (:
עודכן לפני 1180 ימים
||נועה||
מדהים!
עודכן לפני 1180 ימים
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה
(:
עודכן לפני 1180 ימים
שאלות פופולריות כרגע בעיר הספרים[פרסום שאלה חדשה]

רעיונות לתחפושת
נשאלה לפני 7 שעות ע"י אור יפה מש(ו)געת|ב פ ר י ש ה חלקית (כרגע יש 3 תשובות)

תגידו. אלו שאוהבים את האתר. ורוצים לעזור לו. מה דעתכם על פרויקט "חבר מביא חבר"
נשאלה לפני 2 ימים ע"י Star tail||מתגעגעת... (כרגע יש 14 תשובות)

סיפורים נוספים
היום, הוא יום יפה (13+) || חן סיפורים תקציר: הספר נכתב מנקודת מבטה של אנג´ל בת ה - 7, היא בעלת תסמונת דאון, אך עם שמחת חיים רבה. החיים שלה נראים לה כה ורודים, אף על פי שהם אפלים יותר מכפי שהם נראים לה. ספר מיוחד, פסיכולוגי וחידתי. מישקה (מבוסס על סיפור אמיתי)|| חן סיפורים תקציר: דרמה היסטורית מרגשת המתרחשת בזמן מלחמת העולם השנייה: מישה (מישקה) בת השש היא ילדה יהודיה ואילמת, יש לה כישרון מיוחד בציור, אשר יציל אותה מתאי הגזים ויגרום לה להכיר את הצד האחר של האויב הגרמני.
- פרסומת -

למות מצחוק (12+) || חן סיפורים תקציר: פנטזיה אכזרית: פשעתם? עונשכם יהיה מוות, אם ליצן הממלכה יצליח להצחיק אתכם. נלי בת ה - 16, נבחרה לתפקיד הנורא ביותר, להיות ליצנית. נשמע לכם מצחיק? זהו שלא. היא שונאת את עצמה, בגללה הוצאו להורג אלפי אנשים, כי הצליחה להצחיק אותם. דוגמה טובה ונעלי עקב (14+) || חן סיפורים תקציר: דרמה משפחתית: הספר נכתב מנקודת מבטה של אולגה, בת השש. הוריה גרושים ואמה אלכוהוליסטית ועובדת בזנות. מגיל שנתיים, אולגה מחקה את אמה בהכל, היא לא יודעת שזה לא בסדר. אביה נלחם עליה, לא יודע איזו דוגמה רעה מקבלת בתו. the runaways מ.ת תקציר: כנסו פנימה ותגלו :-) פנימיית ערפדים מ.ת תקציר: נאמ זה ישן אבל רציתי להחזיר יפות נגד מקובל תקציר: הנשף הגדול מתקרב, את מי יבחר עומר להיות בת הזוג שלו לנשף? קלפי מלחמה מ.ת תקציר: זה מבוסס על סיפור שלי באינסטגרם אבל אפשר להבין בלי סיקור ספרים בעיר הספרים תקציר: אני מסקרת ספרים בעיר הספרים יציאה מהקופסה תקציר: סיפור אמיתי. הסיפור הוא על חברה שלי ואיך היא יוצאת לאט לאט מהארון ואיך הכל מתחיל מילד אחד מעצבן יומני החצויים תקציר: תרגום שלי לשני הקטעים האחרונים ביומני החצויים. תשאלו את אפולו! תקציר: תשאלו את אפולו שאלות, חברים- אם לא מג תהרוג אותו! מ.ת הדור הבא של נסיכות דיסני~עם אנג´ל~ תקציר: אמ....היי זיכרון ישן תקציר: מיה תלמידה חדשה בבית הספר, היא מכירה את רומי ורומי מרגישה שמיה מוכרת לה.. תיכון המיפלצות- מ.ת.א (חדשש עוד פעםם) תקציר: ביצפר למפלצות... המעניש תקציר: . לידיה תקציר: בסיפור הזה תוכלו לראות איך לידיה מגשימה את חלומה, מחיים מטלטלים עם הרבה ירידות לחוויה ששינתה את חייה. עוד תחרות כתיבה || אבלין תקציר: בבקשה תירשמו אני נואשת אני? מה לי ולזה? תקציר: אממ אני לא סובלת לשים תקציר כאן סוריי.... מ.ת הארי פוטר (אחרי תקופת הארי) תקציר: הוגוורטס (אוהבי נוויל התאחדו!) ליידיבאג וצ´אט נואר-Miraculous tales of ladybug and chat noir תקציר: הספר הוא ספר מעריצים וגם אני אעלה כל מיני קומיקסים מיוטיוב (לפעמים אני אתרגם אותם) תאוריות וכמובן ספוילרים! (איך אפשר לא) של ליידיבאג:) אוני צ´אן | הנטאי תקציר: #1 - אוני צ´אן. עולם החיות תקציר: תלמידה בכיתה ח´ עוברת את חייה בבית הספר החיות . אם את שומעת אבלין תקציר: מוות. נושא שקשה להתמודד איתו, במיוחד כשהוא לא טבעי. זהו סיפורה של טל, נערה שאיבדה את החברה הכי טובה שלה ואיך שהיא מנסה להתמודד עם העובדה שהיא לעולם לא תחזור... עקבות בשלג תקציר: בעולם בו קיימים שדים מתרחש סיפור אהבה מרגש ועצוב כאחד .הקודם
רשימת הפרקים:


רוצה לפתוח חשבון חדש ללא פייסבוק ? הירשם בחינם

או
אימייל:


סיסמא:


 © כל הזכויות שמורות ל-עיר הספרים | תקנון האתר | תוכן פוגעני/מפר זכויות יוצרים ? לחץ לדיווח!