התחברות לאתר


רשימת הפרקים:
44735 קוראים


פרק 35 - סיכום העונה הראשונה
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה | פורסם לפני 31 חודשים
  


סיכום מורחב לעונה הראשונה:


"רק היא מבינה"


הסיפור הוא אמיתי הסיפור מגולל את עלילותיו של עידו, נער בן שש עשרה, כבד משקל, אשר סובל מבריונות ומבעיות נפשיות, חייו הרוסים לגמרי והוא לא מרגיש שיש לו משמעות לחיים, הוא מעדיף למות. אך הוא לא ציפה למה שיקרה לו ביום ההוא, בו אמו נכנסה לחדרו וסיפרה לו על החדשות; לאמץ ילדה אל המשפחה. עידו המופתע, מסכים לכך ... למרות שהוא שוהה בדיכאון עמוק מאוד. לאמץ ילדה חדשה, הוא רעיון מרענן ... זה סקרן אותו, אך הוא לא חשב שזה יועיל לו במשהו. אביו של עידו, נהרג בתאונת דרכים לפני שנה ולכן הוא התגורר יחד עם אמו בלבד. 


הילדה המאומצת, העונה לשם "רותם", מתגלה כסובלת מאוטיזם לא פשוט. אימו של עידו לא חשבה שזה מה שיהיה, אף אחד מן העובדים ברווחה לא סיפר לה על זה. רותם בת החמש בקושי מגיבה לסביבה, היא מתגלה כילדה קטנה אשר עברה התעללות קשה (על ידי הוריה הביולוגיים.). עידו, מעולם לא פגש מישהו בעל אוטיזם, והעובדה שרותם מתנהגת ´מוזר´ דיי מרתיעה אותו. תחילה, אמו של עידו, מקבלת את רותם, למרות אכזבתה הפנימית. היא מסתירה את העובדה שהיא רצתה ילדה ´רגילה´. 


הזמן עובר, עידו ממשיך לחוות בריונות בבית הספר ... לאט-לאט הוא מצליח לתקשר מעט עם רותם, הוא מדבר אליה ונראה שהיא מבינה אותו ... המבט שלה, היא באמת מבינה ללבו. היא מלטפת את פצעיו ונראה שכואב לה ... על עידו. 


עידו בהלם, איך מכל אחד אחר, דווקא ילדה בת חמש בעלת אוטיזם כבד, מצליחה להבין אותו? מערכת יחסים חזקה נרקמת בין השניים. הרגשות של עידו כלפי רותם, עולים ועולים בלי עצירה. ובכל פעם, הקטנה מצליחה להפתיע אותו מחדש, היא עוזרת לו להרזות ולהתגבר על הקשיים בחייו. עם זאת, עידו הוא אח גדול ומסור, הוא מטפל בה באהבה; מאכיל אותה, מקלח אותה, מלביש אותה וכמובן מחבק אותה. הוא מבין שזה לא פשוט להיות אח לאחות אוטיסטית, בעיקר כשהיא מקבלת התקף ... אבל בלעדיי רותם, כנראה שהוא כבר לא היה כאן.


לאחר שעידו ורותם מבינים שהם חשובים זה לזה יותר מכל דבר אחר, צצות בעיות אחרות: אמו של עידו מתנהגת בצורה מגעילה כלפי רותם, היא מתחרטת על כך שאימצה אותה, עידו רב איתה ומרחשים וויכוחים חוזרים על אותו העניין. רותם, ממשיכה להכניס המון אור לחייו של עידו, שמצליח להרזות ולהתחזק נפשית בבית הספר. בכל יום, הוא מספר לאחותו את הכל ... ומספיק לו המבט המבין שלה. מבט של "אני מבינה אותך, עידו. אל תדאג." היא מרגשת אותו בכל פעם מחדש וגורמת לו לבכות משמחה ... אי אפשר לתאר מה רותם הקטנה עשתה לחייו של עידו.


בשיא העונה, מתגלה כי דודתה של רותם מארה"ב מגיע הנה בכדי לקחת אותה, אך עידו נואם נאום מרגש בפניה, שהיא לא עשתה דבר כאשר רותם סבלה מהתעללות ושטוב לה איתו ... הם אוהבים זה את זו הכי שיש. בלית ברירה, מחליטה הדודה לעזוב ... אך הבעיות לא נפתרו: עילאי וחבריו הבריונים ממשיכים לנסות ולקלקל את חייו של עידו ... שמנסה להשתקם לאט-לאט בזכות רותם ... וההמשך? כולו בספר "רק היא יודעת". (החלק השני). 


הסיפור בכללי מסביר שלכל אדם צריכה להיות קרן אור בחייו, עידו כמעט ונעלם, אך רותם הצילה אותו והחזירה אותו למוטב. בלעדיי רותם, הוא לא היה שורד, היא הבינה אותו. אז גם אתם, חפשו מישהו שיבין אתכם ... גם אם זה בעזרת מבט קטן ואולי חייכם ישתנו לטובה כמו אלו של עידו.כמה תמונות הממחישות את הספר: 
הירשם לאתר כדי להגיב

16 תגובות
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה

עודכן לפני 5 ימים
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה

עודכן לפני 145 ימים
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה
תודה
עודכן לפני 352 ימים
אנימהWORLD
פאק הספר הכי יפה שקראתי ממשיך לספר הבא
עודכן לפני 509 ימים
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה
תודה רבה
עודכן לפני 513 ימים
yaniv46
את פשוט מוכשרת! אני מתרגש מכל ספר שלך ונהנה מהכל. תמשיכי ככה וכל הכבוד
עודכן לפני 583 ימים
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה
הספר השני כבר הועלה ושמו רק היא יודעת, מוזמן להציץ בספרים שלי
עודכן לפני 599 ימים
opalrin
מתי את מעלה את הספר השני?!?! זה פשוט מדהיםםםםם
עודכן לפני 599 ימים
חולה כלבים || מור || בום היי ויאלה ביי
זה יפה...
עודכן לפני 875 ימים
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה
תודה לכולם
עודכן לפני 954 ימים
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה
תודהה
עודכן לפני 965 ימים
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה
לא , הן רק ממחישות. (: ותודה רבה
עודכן לפני 965 ימים
מתה על גאארה מנארוטו אבל לא כותבת ספרים על נארוטו
איזה ספר! בכיתי פעם אחת והתמונות אלו תמונות אמיתיות? קראתי את רק היא יודעת
עודכן לפני 965 ימים
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה
תודה (:
עודכן לפני 965 ימים
||נועה||
מדהים!
עודכן לפני 965 ימים
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה
(:
עודכן לפני 965 ימים
שאלות פופולריות כרגע בעיר הספרים[פרסום שאלה חדשה]

4:44
נשאלה לפני 3 שעות ע"י Ηell (כרגע יש 3 תשובות)

מה הקטע של יותר מספר פרטי אחד?
נשאלה לפני 3 שעות ע"י מספריים ושלושה קווים אבל באנגלית (כרגע יש 6 תשובות)

סיפורים נוספים
רק היא מבינה (סיפור אמיתי) || חן סיפורים תקציר: עידו בן ה - 16, הוא ילד שמן, לא מקובל ונושא ללעג בקרב בני כיתתו. הוא רצה להתאבד כבר מספר פעמים, הוא מאובחן כסובל מבעיות נפשיות ... החיים של עידו הם רעים ולא פשוטים, עד שמשפחתו מאמצת אל ליבה ילדה בת חמש מיוחדת במינה, אוטיסטית. הצד האפל של סרטי הילדים תקציר: רוצים לדעת מה עומד מאחורי הסרטים האהובים, עליהם גדלנו? בואו וגלו את נסתרות עולם סרטי הילדים. אזהרה: הספר מכיל ספויילרים ותיאוריות מטרידות, הן עלולות להרוס לך את הילדות!
- פרסומת -

ילדי עליית הגג (15+) || חן סיפורים תקציר: ספר דרמה קשה הנכתב מנקודת מבטו של מני, ילד בן 8 ועל הדברים הנוראים שעבר יחד עם אחיו הקטנים. הוריו מתעללים בשלושה וכולאים אותם בעליית הגג. הספר פסיכולוגי וקשה לקריאה. ילדה של אבאל´ה (15+) || חן סיפורים תקציר: סיפור קשה לקריאה וקורע לב על ילדה בת 8 בשם שרית, אשר נולדה אוטיסטית. אמה מתה בלידתה ומאז אביה הנורא עושה ממנה צחוק, משפיל אותה ומתעלל בה לעיני חבריו הנרקומנים. הספר מבוסס על אחד משיריה של דליה רביקוביץ´, הנקרא ´כף יד רשעה´. שני צדדים מ.ת.א משותף עם שחר תקציר: בפנים ציידות ארטמיס מ.ת.א עם ארטמיס תקציר: הכל בפנים מ.ת. בלי עלילה תקציר: בלי עלילה D: !?how to survive the HIGH SCHOOL תקציר: there is a boy call "neo" and he nerd from the middle school everyone call him "nerd" just becuz he love read books and s,mart,in this book he will say how he survive the HIGH SCHHOL! alive --_-- The Fifth Wave| מ.ת תקציר: מבוסס על הגל החמישי. הסבר מפורט בפנים. בואו להירשם! D: ז´אנר: הרפתקאות, מדע בדיוני, נוער, מתח ניקרוסארס תקציר: ג ךל´צ/ךקצכךל´צכך פנימיית מגניבים כנסו תקציר: באמא שלכם אהבה אסורה (יכול להיות סוטה מאוד 15+) תקציר: ג´ייסי היא משרתת בארמון, אבל מה קורה כשהיא מתאהבת ביורש העצר, ובמקביל - נעשית הזונה של המלך והנסיך האחר? Angelsֻֻ| מ.ת.א תקציר: אז... לקחתי רעיון מבמ.ת.א של חברה מאוד טובה שלי {יערה}, התקציר בפנים מחשבות תקציר: בפנים. Relax yourself with a cup of tea תקציר: כאלו ואחרים-בעיקר קטעי כתיבה וספוקן השקט שנשאר. תקציר: היא פקחה את עיניה וראתה רק לבן. היא הייתה מוקפת כל כולה בלבן הטהור הזה, שלרגע חשה שלווה ורוגע. הרגע הזה חלף במהירות, לפני שהספיקה בכלל למצמץ. "היא התעוררה!". היא שמעה צרחה נרגשת. זה כל הקסם | RON תקציר: עיניו החומות ננעצו בעיניה, היא נעצרה. הדם אזל מפניה, וכמה שהיא רצתה, היא באמת לא ידעה איך להגיב. איך מגיבים לאדם שלא ראית כלכך הרבה זמן, שהשאיר בך כתם שהולך איתך לכל מקום? היא התנשפה. לא. זה לא יכול להיות. העיר של פעם || עיתון עיר הספרים תקציר: כן, יש אינסוף עיתונים (שכבר הפסיקו לפעול) של עיר הספרים, אבל הפעם זה שונה. בלי כל הבולשיט של דיאבלוקס לאבס(המשך למ.ת של לינוי) תקציר: המשך למ.ת של לינוי.-. תחרות ציור!! ~הארלי קווין~ :> תקציר: -_- diabolik lovers-מ.ת.א עם לינוי תקציר: נאמ. פנימיית טוקורו || מ.ת.א עם לינה תקציר: חיח המלחמה על כדור הארץ תקציר: מתרחשים דברים משונים, קלואי תצטרך להיפרד מהעבר על מנת שחייהם שלאלו שהיא אוהבת לא יהיו בסיכון, היא תצטרך להילחם על חייה ועל חייהם, ולהתחיל הכל מהתחלה... כל הבעיות בסרטי פרסי ג´קסון תקציר: כל מי שאוהב את פרסי ג´קסון בטח גם ראה את הסרטים שלו.אחרי שראיתם אותם בטח חשבתם ´מה לעזאזל?´ אז הרשו לי להציג את כל הבעיות בסרטי פרסי ג´קסון אהבה סודית 14+ תקציר: כתבתי את הספר הזה במשתמש הקודם שלי אבל שחכתי את הסיסמה שלוהקודם
רשימת הפרקים:


רוצה לפתוח חשבון חדש ללא פייסבוק ? הירשם בחינם

או
אימייל:


סיסמא:


 © כל הזכויות שמורות ל-עיר הספרים | תקנון האתר | עיר הציורים | עיר הלימודים | תוכן פוגעני/מפר זכויות יוצרים ? לחץ לדיווח!