התחברות לאתר


רשימת הפרקים:
32337 קוראים


פרק 19 - השפלה
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה | פורסם לפני 35 חודשים
  


פרק תשע עשרה


השפלה שקט שרר בחדר בזמן שפיליפ ומרגנית התנשקו. הפעם, זה לקח זמן רב יותר מן הפעם הקודמת בה התנשקו בביתו של פיליפ. לבה של מרגנית פעם במהירות, היא הרגישה שבכל רגע הוא עמד להתנפץ. 


לאחר מה שנדמה כנצח, פיליפ הניח לשפתיה הרכות של מרגנית, מחייך לעברה באהבה. לחייה של מרגנית בערו, האדימו ולבשו צבע ארגמני.

 "איך זה הרגיש?" פנה בן האצולה אל מרגנית בשאלה מביכה. 

 "פיליפ ... זה לא היה צפוי." היא חייכה אליו.


לאט - לאט, הרגישה מרגנית כי היא מפתחת רגשות עזים כלפי פיליפ. אם פעם הם היו ידידים, היום זה הרגיש אחרת. הפרפרים שחשה בקיבתה בכל פעם שראתה אותו, הדופק המואץ, הסחרחורת הקלה ...´האם התאהבתי בפיליפ?´ שאלה את עצמה מרגנית. 


***


השולחן היה כבר ערוך ומוכן לארוחת הערב. מרקס, ישב בסוף השולחן. ברגע שמרגנית ופיליפ הגיעו, מיהר מרקס להדגיש "מרגנית, אישתי, האפרוח היקר שלי, בואי ושבי נא לצידי."  

אפרוח? זה הגעיל אותה ... ומה פתאום מרקס מתנהג כלפיה כה באדיבות? היא נאנחה. 

מרגנית צעדה לעבר מקום הישיבה הפנוי על יד מרקס, עד שהרגישה את ידו של פיליפ על כתפה;

 "אל תעשי מה שאת לא רוצה ..." לחש לה פיליפ. 

מרגנית נשמה עמוק "רק לעכשיו, אני רוצה שהארוחה תעבור בשלום." השיבה לפיליפ בצער. 


 "הפסיקו לדבר שם. בואי כבר מרגנית." קרא מרקס ברוגז. מרגנית שלחה לעבר פיליפ מבט אחרון והתיישבה על יד מרקס. פיליפ התיישב גם הוא ´אבל למה יש כל כך הרבה מקומות פנויים?´ 


 "היום, הזמנתי אל ביתי חברים נוספים, מאוד קרובים אליי." הסביר מרקס "אתה לא תהיה האורח היחיד." דיבר מרקס אל פיליפ. בן האצולה הצעיר שלח אל מרקס מבט עוין. למרגנית העניין נשמע מטופש למדי ... מרקס מעולם לא היה טיפוס שאוהב לארח, מה קרה שדווקא היום החליט אחרת?


***


עד מהרה אל הבית, הגיעו כמה גברים בורגניים. פיליפ לא הרגיש בנוח, זה עצבן אותו. מרקס שוחח עמם בעת הארוחה, הם צחקו בקול. מרגנית הזדהה עם הרגשתו של פיליפ ... וממש לפני שעברה לשבת על ידו, החל הכל להשתבש. 

 "תראו חברים, זה פיליפ, בן האצולה." הציג מרקס את פיליפ בפניי חבריו. 

 הם הגיבו באופן נוראי "זה דוחה אותי ... מה שחצן כמוהו עושה בבית שלך?"

 "בבית שלך יש מספיק מה לאכול, בן אצולה יהיר ואידיוט." 


חבריו של מרקס, החלו לבזות וללעוג לפיליפ, עצם היותו בן אצולה. באותה התקופה, הבורגנים קנאו בבני האצולה, רובם השפילו את עצמם ונתנו לאצילים לנצל אותם, אך הבורגנים של דרום צרפת, היו הרבה יותר כעוסים מכך, הם אמנם קינאו בבני האצולה, אך לא נתנו להם להשפיל ולנצל אותם. 


***


מרגנית הייתה בהלם. ´למה פיליפ לא עונה להם?!´ במקום זאת, הבחור ישב מכופף וכמו התעלם מדבריהם. את מרגנית זה עצבן. 

 "שכחתם לומר שלום, לתינוקת שלי, מרגנית." מרקס נראה מרוצה מן המצב בו פיליפ הרגיש (כפי שזה נראה לעין) מושפל. "היא בסך הכל הבובה שלי. בזמן האחרון ... הבובה קצת השתחררה מהחוטים שלה." אמר מרקס בקולו הערמומי.

 "תן לה את מה שמגיע לה ... תעניש אותה." הציע אחד מחבריו כאילו היה הדבר מובן מאליו. 


 "עשה בי כרצונך, אבל הנח לפיליפ!" קראה לפתע מרגנית, כשהיא נעמדת על רגליה. "ואתם, אתם אידיוטים! אתם פחות טובים ממנו!" מרגנית לא האמינה על עצמה, היא יצאה כנגד מרקס וחבריו.

 "מה אמרת?!" חרק מרקס בשיניו, חבריו נראו המומים ... אישה שמדברת בצורה כזו? "אני אכה אותך למוות!!" צרח הבורגני בהיסטריה והניף את ידו מעלה, בכדי להכות את מרגנית.

 "לא!!!" צרח פיליפ ותפס בידו המורמת של מרקס "שלא תעז לפגוע בה!" צרח פיליפ. 
הירשם לאתר כדי להגיב

שאלות פופולריות כרגע בעיר הספרים[פרסום שאלה חדשה]

אתם יכולים להחליף תמונת פרופיל?
נשאלה לפני שעה ע"י Chicken Nuggets||What Does The Fox Say? (כרגע יש 4 תשובות)

בואו
נשאלה לפני 15 שעות ע"י Chicken Nuggets||What Does The Fox Say? (כרגע יש 10 תשובות)

סיפורים נוספים
הצד האפל של סרטי הילדים תקציר: רוצים לדעת מה עומד מאחורי הסרטים האהובים, עליהם גדלנו? בואו וגלו את נסתרות עולם סרטי הילדים. אזהרה: הספר מכיל ספויילרים ותיאוריות מטרידות, הן עלולות להרוס לך את הילדות! ילדי עליית הגג (15+) || חן סיפורים תקציר: ספר דרמה קשה הנכתב מנקודת מבטו של מני, ילד בן 8 ועל הדברים הנוראים שעבר יחד עם אחיו הקטנים. הוריו מתעללים בשלושה וכולאים אותם בעליית הגג. הספר פסיכולוגי וקשה לקריאה. ילדה של אבאל´ה (15+) || חן סיפורים תקציר: סיפור קשה לקריאה וקורע לב על ילדה בת 8 בשם שרית, אשר נולדה אוטיסטית. אמה מתה בלידתה ומאז אביה הנורא עושה ממנה צחוק, משפיל אותה ומתעלל בה לעיני חבריו הנרקומנים. הספר מבוסס על אחד משיריה של דליה רביקוביץ´, הנקרא ´כף יד רשעה´. דוגמה טובה ונעלי עקב (14+) || חן סיפורים תקציר: דרמה משפחתית: הספר נכתב מנקודת מבטה של אולגה, בת השש. הוריה גרושים ואמה אלכוהוליסטית ועובדת בזנות. מגיל שנתיים, אולגה מחקה את אמה בהכל, היא לא יודעת שזה לא בסדר. אביה נלחם עליה, לא יודע איזו דוגמה רעה מקבלת בתו. מלחמה מ.ת.א||עם סקיי *^* תקציר: בפנים כי.. ככה? (לא נותן לי לשים כריכה *בכי*) שני צדדים מ.ת.א משותף עם שחר תקציר: בפנים פנימיית טוקורו || מ.ת.א עם לינה תקציר: חיח חייבת להיות אני? את חייבת להיות את? עונה 1 תקציר: נשמע לכם הגיוני שאתם מפורסמים ופתאום מגיע ילד לכיתה סוג של חנון ואת תדעי שאת רוצה אותו אבל יצחקו עליך ופתאום ברגשה תשני את המראה ותהיא פתאום לכמה זמן חנונית ואת..... The Fifth Wave| מ.ת תקציר: מבוסס על הגל החמישי. הסבר מפורט בפנים. בואו להירשם! D: ז´אנר: הרפתקאות, מדע בדיוני, נוער, מתח סימני הגורל | מ.ת.א תקציר: בפנים. מחנה ממ.ת.א שונים עם יערה ונאמממי תקציר: דמויות שונות ממשחקים שונים מגיעים למחנה ערב בנות (סוטה מאוד 14+) תקציר: . מחנה קיץ לנסיכות ונסיכים מ.ת.א הדור הבא יחד עם יערה תקציר: זה משחק המשך מחנה קיץ לנסיכות ונסיכים מ.ת.א דברים השתנו מאז Angelsֻֻ| מ.ת.א תקציר: אז... לקחתי רעיון מבמ.ת.א של חברה מאוד טובה שלי {יערה}, התקציר בפנים תשאלו את ניקו תקציר: .:ניקו ניקו ניי:. סרט גיבורי העל הכי גרוע ביקום batman & robin תקציר: היום אנחנו נדבר על סרט גיבורי העל הכי גרוע שיצא BOOK COVERS תקציר: תמונות להשראה לספרים,משחקים,מ.תים,ועוד ניקרוסארס תקציר: ג ךל´צ/ךקצכךל´צכךהקודם
רשימת הפרקים:


רוצה לפתוח חשבון חדש ללא פייסבוק ? הירשם בחינם

או
אימייל:


סיסמא:


 © כל הזכויות שמורות ל-עיר הספרים | תקנון האתר | עיר הציורים | עיר הלימודים | תוכן פוגעני/מפר זכויות יוצרים ? לחץ לדיווח!