התחברות לאתר


רשימת הפרקים:
37174 קוראים


פרק 19 - השפלה
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה | פורסם לפני 44 חודשים
  


פרק תשע עשרה


השפלה שקט שרר בחדר בזמן שפיליפ ומרגנית התנשקו. הפעם, זה לקח זמן רב יותר מן הפעם הקודמת בה התנשקו בביתו של פיליפ. לבה של מרגנית פעם במהירות, היא הרגישה שבכל רגע הוא עמד להתנפץ. 


לאחר מה שנדמה כנצח, פיליפ הניח לשפתיה הרכות של מרגנית, מחייך לעברה באהבה. לחייה של מרגנית בערו, האדימו ולבשו צבע ארגמני.

 "איך זה הרגיש?" פנה בן האצולה אל מרגנית בשאלה מביכה. 

 "פיליפ ... זה לא היה צפוי." היא חייכה אליו.


לאט - לאט, הרגישה מרגנית כי היא מפתחת רגשות עזים כלפי פיליפ. אם פעם הם היו ידידים, היום זה הרגיש אחרת. הפרפרים שחשה בקיבתה בכל פעם שראתה אותו, הדופק המואץ, הסחרחורת הקלה ...´האם התאהבתי בפיליפ?´ שאלה את עצמה מרגנית. 


***


השולחן היה כבר ערוך ומוכן לארוחת הערב. מרקס, ישב בסוף השולחן. ברגע שמרגנית ופיליפ הגיעו, מיהר מרקס להדגיש "מרגנית, אישתי, האפרוח היקר שלי, בואי ושבי נא לצידי."  

אפרוח? זה הגעיל אותה ... ומה פתאום מרקס מתנהג כלפיה כה באדיבות? היא נאנחה. 

מרגנית צעדה לעבר מקום הישיבה הפנוי על יד מרקס, עד שהרגישה את ידו של פיליפ על כתפה;

 "אל תעשי מה שאת לא רוצה ..." לחש לה פיליפ. 

מרגנית נשמה עמוק "רק לעכשיו, אני רוצה שהארוחה תעבור בשלום." השיבה לפיליפ בצער. 


 "הפסיקו לדבר שם. בואי כבר מרגנית." קרא מרקס ברוגז. מרגנית שלחה לעבר פיליפ מבט אחרון והתיישבה על יד מרקס. פיליפ התיישב גם הוא ´אבל למה יש כל כך הרבה מקומות פנויים?´ 


 "היום, הזמנתי אל ביתי חברים נוספים, מאוד קרובים אליי." הסביר מרקס "אתה לא תהיה האורח היחיד." דיבר מרקס אל פיליפ. בן האצולה הצעיר שלח אל מרקס מבט עוין. למרגנית העניין נשמע מטופש למדי ... מרקס מעולם לא היה טיפוס שאוהב לארח, מה קרה שדווקא היום החליט אחרת?


***


עד מהרה אל הבית, הגיעו כמה גברים בורגניים. פיליפ לא הרגיש בנוח, זה עצבן אותו. מרקס שוחח עמם בעת הארוחה, הם צחקו בקול. מרגנית הזדהה עם הרגשתו של פיליפ ... וממש לפני שעברה לשבת על ידו, החל הכל להשתבש. 

 "תראו חברים, זה פיליפ, בן האצולה." הציג מרקס את פיליפ בפניי חבריו. 

 הם הגיבו באופן נוראי "זה דוחה אותי ... מה שחצן כמוהו עושה בבית שלך?"

 "בבית שלך יש מספיק מה לאכול, בן אצולה יהיר ואידיוט." 


חבריו של מרקס, החלו לבזות וללעוג לפיליפ, עצם היותו בן אצולה. באותה התקופה, הבורגנים קנאו בבני האצולה, רובם השפילו את עצמם ונתנו לאצילים לנצל אותם, אך הבורגנים של דרום צרפת, היו הרבה יותר כעוסים מכך, הם אמנם קינאו בבני האצולה, אך לא נתנו להם להשפיל ולנצל אותם. 


***


מרגנית הייתה בהלם. ´למה פיליפ לא עונה להם?!´ במקום זאת, הבחור ישב מכופף וכמו התעלם מדבריהם. את מרגנית זה עצבן. 

 "שכחתם לומר שלום, לתינוקת שלי, מרגנית." מרקס נראה מרוצה מן המצב בו פיליפ הרגיש (כפי שזה נראה לעין) מושפל. "היא בסך הכל הבובה שלי. בזמן האחרון ... הבובה קצת השתחררה מהחוטים שלה." אמר מרקס בקולו הערמומי.

 "תן לה את מה שמגיע לה ... תעניש אותה." הציע אחד מחבריו כאילו היה הדבר מובן מאליו. 


 "עשה בי כרצונך, אבל הנח לפיליפ!" קראה לפתע מרגנית, כשהיא נעמדת על רגליה. "ואתם, אתם אידיוטים! אתם פחות טובים ממנו!" מרגנית לא האמינה על עצמה, היא יצאה כנגד מרקס וחבריו.

 "מה אמרת?!" חרק מרקס בשיניו, חבריו נראו המומים ... אישה שמדברת בצורה כזו? "אני אכה אותך למוות!!" צרח הבורגני בהיסטריה והניף את ידו מעלה, בכדי להכות את מרגנית.

 "לא!!!" צרח פיליפ ותפס בידו המורמת של מרקס "שלא תעז לפגוע בה!" צרח פיליפ. 
הירשם לאתר כדי להגיב

שאלות פופולריות כרגע בעיר הספרים[פרסום שאלה חדשה]

מי שהכיר את סירופ שוקולד תיכנסו
נשאלה לפני 23 ימים ע"י ♥יערה♥ I לא פעילה יותר I אדיוס אמיגוס (כרגע יש 7 תשובות)

האמת, חיבבתי את האתר הזה מאוד 😊
נשאלה לפני 3 ימים ע"י ✧⁩ ⁦(◍•ᴗ•◍)✧ (כרגע יש 6 תשובות)

סיפורים נוספים
תהיי יפה ותשתקי || חן סיפורים תקציר: מרגנית בת ה - 25, היא בת המעמד הבורגני. (שנת 1769, המאה ה - 18) היא צייתנית לבעלה ואמא נפלאה לשני ילדיה. אבל ... היא רוצה שינוי. היא מרגישה כמו בובה על חוט וזה ממש לא מוצא חן בעיניה. ספר פמיניסטי והיסטורי, על העלייה במעמד הנשי שבאותה התקופה. דוגמה טובה ונעלי עקב (14+) || חן סיפורים תקציר: דרמה משפחתית: הספר נכתב מנקודת מבטה של אולגה, בת השש. הוריה גרושים ואמה אלכוהוליסטית ועובדת בזנות. מגיל שנתיים, אולגה מחקה את אמה בהכל, היא לא יודעת שזה לא בסדר. אביה נלחם עליה, לא יודע איזו דוגמה רעה מקבלת בתו. למות מצחוק (12+) || חן סיפורים תקציר: פנטזיה אכזרית: פשעתם? עונשכם יהיה מוות, אם ליצן הממלכה יצליח להצחיק אתכם. נלי בת ה - 16, נבחרה לתפקיד הנורא ביותר, להיות ליצנית. נשמע לכם מצחיק? זהו שלא. היא שונאת את עצמה, בגללה הוצאו להורג אלפי אנשים, כי הצליחה להצחיק אותם. הצד האפל של סרטי הילדים תקציר: רוצים לדעת מה עומד מאחורי הסרטים האהובים, עליהם גדלנו? בואו וגלו את נסתרות עולם סרטי הילדים. אזהרה: הספר מכיל ספויילרים ותיאוריות מטרידות, הן עלולות להרוס לך את הילדות! מושחתים תקציר: . הרגעים האלה תקציר: אתם מכירים את זה שאתם מרגישים אכזבה, שימחה או עצב אבל אף אחד לא מבין אתכם? שאפילו שהדברים לא כל כך נוראים אתם צריכים חיבוק? אתם מוזמנים גם אתם לכתוב על זה כאן ולחלוק. ניסוי הפנימייה- מ.ת. תקציר: תם ילדים בגילאי 15-17, לכולכם יש בעיות. הבעיות האלה יכולות להיות טראומות, הן יכולות להיות עבר רע, הן יכולות להיות חיי פשע או מה שלא תרצו, ובנוסף לכול אחד מכם יש כוח. לא משהוא חזק מדי או מועיל מידי. הפנימייה שאתם נמצאים בה נותנת לכם מקום בו אתם מקבלים הזדמ חיות מחמד| מ.ת תקציר: בספר אני תקציר: הספר מספר על ילדה ושמה ליאור היא עוברת הרבה חוויות אהבות ואכזבות כל זאת ועוד יסופר בספר❤ ילדי רחוב מ.ת תקציר: כנסו אהבה איטלקית|פאנפיק על ברטאו|תוצאה של הטימטום שלי תקציר: תוצאה של הטמטום שלי! משפחת שומו עונה 4 תקציר: שנה חלפה מאז שמשפחת שומו הרגה את ציפי ומירגן, עכשיו תשכחו מכל מה ידעתם על הסדרה כי עונה 4 הולכת להיות טרוף תאומות מרוחקות תקציר: היוש! קוראים לי יוני יש לי אחות תאומה בשם יולי וזה קצת מסובך יולי מקובלת רצח ואני אני סתם אני ויולי בקשר טוב אחיות טובות אד לא מזמן שהגענו לכיתה ו מ.ת מחנה קיץ לשירה|😍😍😍 תקציר: שלוש מנוים ומתחילים משחק המעלית תקציר: המ.ת הוא על ילדים ששיחקו את משחק המעלית. משחק המעלית הוא הוא משחק שמשחקים בו בבניין בין 10 קומות שבו צריך ללחוץ על הכפתורים של המעלית סדר מסויים באיזהשהו שלב במשחק נכנסת למעלית נערה מהגיהנום אסור לדבר איתה כי אם כן אס היא תמשוך אותך למימד אחר במ.ת שיחקתם התחלה חדשה תקציר: ליאור ורוני הם אחים, אחרי תאונה מצערת הם מוצאים את עצמם בבית החולים חסרי כל זיכרון מה קרה להם? ומי זאת לעזעזל משפחת אבני?...האם ליאור ורוני יצליחו להתחיל מחדש? והאם זיכרונותיהם בכלל ישובו מתישהו או שאבדו לנצח ספר הטמטום הגדול.~;~אל תיכנסו,זה מדבק. תקציר: ומדבר.חהחהחהחה תיאוריות מקוריות על סדרות וסרטים תקציר: תיאוריות מקוריות שלי על סדרות וסרטים שראיתי.הקודם
רשימת הפרקים:


רוצה לפתוח חשבון חדש ללא פייסבוק ? הירשם בחינם

או
אימייל:


סיסמא:


 © כל הזכויות שמורות ל-עיר הספרים | תקנון האתר | תוכן פוגעני/מפר זכויות יוצרים ? לחץ לדיווח!