התחברות לאתר


רשימת הפרקים:
44730 קוראים


פרק 27 - היום הראשון בגן
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה | פורסם לפני 35 חודשים
  


פרק עשרים ושבע


היום הראשון בגןאימי כבר רשמה את רותם לגן.  כמובן שהוא לא היה רגיל, זהו היה גן מיוחד לילדים אוטיסטים. חשבתי שזה יהיה טוב לרותם, לראות ילדים במצבה. לא נראה לי שאהיה מסוגל להשאיר שם את רותם ולחזור הביתה ... זה יכאב לי מידי. אז ביקשתי מאימי להישאר איתה שם רק להיום (בתקווה שגם מחר) והיא הסכימה. בבוקר, סירקה אימי את שיערה וקלעה לה שתי צמות. "רותם, היום את הולכת לגן." אמרתי לה בחיוך, היא הסתכלה עליי. 

 "זה יהיה מצוין בשביל רותם. היא צריכה לדעת שיש עוד ילדים שסובלים כמוה." אמרה אימי בזמן שמרחה קרם על פניה של רותם. הנהנתי ... זה נכון, האמת שזה עניין אותי, כיצד רותם תסתדר?


סוף סוף נטלי טרחה לענות לי (וזו הייתה הפעם הרביעית שהתקשרתי אליה מאז המקרה) "היי, נטלי ... איך את מרגישה?" שאלתי.

 "בסדר. תודה שאתה שואל ... מה שלומך ושלום רותם?" החזירה בשאלה.

 "מצוין. חכי כשאספר לך מה קרה ..." אמרתי והתחלתי לספר לה את כל מה שקרה בקשר לדודתה של רותם. "מה? אני שמחה שזה עבר בשלום ... טוב, נדבר כבר." אמרה בהפתעה וניתקה לי.

זה היה מוזר ... זו נטלי שאני מכיר? היא פשוט נשמעה קצת יותר קרה (הרבה יותר) קרה מבעבר. 


***


לבסוף אני ורותם הגענו לגן החדש. הוא היה גדול, נקי ו ... מלא בילדים. אל כל ילד הייתה צמודה מן מטפלת. הגננת קרבה אלינו וברכה אותנו לשלום "זו רותם?" שאלה האישה שהייתה דיי שמנמנה. "כן ואני אח שלה, עידו." השבתי. רותם הסתתרה מאחורי. 

 "נחמד מאוד." אמרה ותפסה בידה של רותם "בואי חמודה, אראה לך את הגן שלנו." הוסיפה.

אך רותם החלה לבכות. מיהרתי להרים אותה על ידי "זה פשוט חדש לה כאן ..." אמרתי. 

 "זה בסדר ... בואו איתי." אמרה הגננת והלכתי אחריה. היא הראתה לנו את הגן שהיה מאוד

מסודר. לאחר מכן, התיישבנו על יד שולחן, עליו הונחו דפי צביעה וצבעי פנדה. 

 "וואו ... רותם, רוצה לצייר?" שאלתי אותה בזמן שאני מלטף את ראשה הבלונדיני והקטן. 

 "להוריד. להוריד. להוריד. להוריד." אמרה רותם לפתע. לא הבנתי ... משהו הפריע לה.

 "את מה להוריד, רותם?" שאלתי אותה בדאגה, הבטתי סביב. 

 "להוריד. להוריד. להוריד! להוריד!" היא החלה לחזור על עצמה ולדפוק את ראשה בשולחן. 

 "את מה?" שאלתי בתסכול ... מה אעשה? "רותם? רותם?" אך היא לא הקשיבה.


הגננת הבחינה במתרחש ורצה לעברנו "היא חווה התקף, משהו מציק לה." אמרה האישה.

 "בסדר. אבל מה!" הרמתי את קולי ... התחלתי להזיע מאוד מרוב שנהייתי לחוץ. 

תפסתי בראשה של רותם בכדי שלא תדפוק עוד אותו על השולחן. היא נעה באופן מוזר.

הגננת עברה על לוח, בו היו תלויים כמה ציורים. "הנה רותם, אני מורידה את הציור הזה." אמרה הגננת ותלשה את אותו הציור מן הקיר : ציור של בית, עצים וציפורים. מה הפריע לה בזה?


אך רותם לא הפסיקה לחזור על עצמה. היא בכתה מעצבים ואני חיבקתי אותה. היא דפקה את ראשה על חזי, זה היה קצת כואב ... אך התעלמתי. "זה לא הציור הזה!" קראתי בהיסטריה. "דיי רותם שלי ..." אמרתי ברוך נישקתי את ראשה. הגננת הבינה והורידה את כל הציורים מאותו הלוח. סובבתי את רותם, בכדי שתראה את הלוח הריק והיא החלה להירגע ... נשמתי בהקלה. מעולם זה לא קרה, היו לרותם כל מיני התקפים ... אבל התקף שכזה? לא נראה לי שהיה ...


הפרעה מסוג רט מאופיינת בביולוגיה ובסממנים שונים משאר ההפרעות האוטיסטיות.  כך למשל, הפרעת רט פוגעת בבנות בעוד שבשאר ההפרעות האוטיסטיות לוקים בעיקר בנים." הסבירה לי הגננת. זה עניין אותי ... כל מה שקשור לאחותי, עניין אותי. לבי נצבט בכאב ...

 "הולך ומחמיר?" שאלתי "את רוצה להגיד לי ש ... האוטיזם שלה ילך ויחמיר?" שאלתי כמעט בבכי. "כן, עד כדי כך שלא תוכל לדבר עוד, או לזוז כמו שצריך ..." השיבה הגננת בעצב.

 "" קראתי. פשוט הזדעזעתי ... 

 "יש דרך ... ילדים הסובלים מאוטיזם, חייבים לקבל אהבה, מגע, רוך ... ולא? זה רק יחמיר. הבעיה היחידה היא שיש ילדים שלא מצליחים להרגיש את האהבה, לא משנה כמה נותנים להם." הסבירה לי. "רותם מרגישה את האהבה שלי ... היא יודעת שאני אוהב אותה ..." אמרתי בחרדה. 
הירשם לאתר כדי להגיב

שאלות פופולריות כרגע בעיר הספרים[פרסום שאלה חדשה]

4:44
נשאלה לפני 3 שעות ע"י Ηell (כרגע יש 3 תשובות)

מה הקטע של יותר מספר פרטי אחד?
נשאלה לפני 3 שעות ע"י מספריים ושלושה קווים אבל באנגלית (כרגע יש 6 תשובות)

סיפורים נוספים
רק היא מבינה (סיפור אמיתי) || חן סיפורים תקציר: עידו בן ה - 16, הוא ילד שמן, לא מקובל ונושא ללעג בקרב בני כיתתו. הוא רצה להתאבד כבר מספר פעמים, הוא מאובחן כסובל מבעיות נפשיות ... החיים של עידו הם רעים ולא פשוטים, עד שמשפחתו מאמצת אל ליבה ילדה בת חמש מיוחדת במינה, אוטיסטית. הצד האפל של סרטי הילדים תקציר: רוצים לדעת מה עומד מאחורי הסרטים האהובים, עליהם גדלנו? בואו וגלו את נסתרות עולם סרטי הילדים. אזהרה: הספר מכיל ספויילרים ותיאוריות מטרידות, הן עלולות להרוס לך את הילדות!
- פרסומת -

ילדי עליית הגג (15+) || חן סיפורים תקציר: ספר דרמה קשה הנכתב מנקודת מבטו של מני, ילד בן 8 ועל הדברים הנוראים שעבר יחד עם אחיו הקטנים. הוריו מתעללים בשלושה וכולאים אותם בעליית הגג. הספר פסיכולוגי וקשה לקריאה. ילדה של אבאל´ה (15+) || חן סיפורים תקציר: סיפור קשה לקריאה וקורע לב על ילדה בת 8 בשם שרית, אשר נולדה אוטיסטית. אמה מתה בלידתה ומאז אביה הנורא עושה ממנה צחוק, משפיל אותה ומתעלל בה לעיני חבריו הנרקומנים. הספר מבוסס על אחד משיריה של דליה רביקוביץ´, הנקרא ´כף יד רשעה´. ציידות ארטמיס מ.ת.א עם ארטמיס תקציר: הכל בפנים מ.ת. בלי עלילה תקציר: בלי עלילה D: !?how to survive the HIGH SCHOOL תקציר: there is a boy call "neo" and he nerd from the middle school everyone call him "nerd" just becuz he love read books and s,mart,in this book he will say how he survive the HIGH SCHHOL! alive --_-- The Fifth Wave| מ.ת תקציר: מבוסס על הגל החמישי. הסבר מפורט בפנים. בואו להירשם! D: ז´אנר: הרפתקאות, מדע בדיוני, נוער, מתח ניקרוסארס תקציר: ג ךל´צ/ךקצכךל´צכך פנימיית מגניבים כנסו תקציר: באמא שלכם אהבה אסורה (יכול להיות סוטה מאוד 15+) תקציר: ג´ייסי היא משרתת בארמון, אבל מה קורה כשהיא מתאהבת ביורש העצר, ובמקביל - נעשית הזונה של המלך והנסיך האחר? Angelsֻֻ| מ.ת.א תקציר: אז... לקחתי רעיון מבמ.ת.א של חברה מאוד טובה שלי {יערה}, התקציר בפנים מחשבות תקציר: בפנים. Relax yourself with a cup of tea תקציר: כאלו ואחרים-בעיקר קטעי כתיבה וספוקן שני צדדים מ.ת.א משותף עם שחר תקציר: בפנים השקט שנשאר. תקציר: היא פקחה את עיניה וראתה רק לבן. היא הייתה מוקפת כל כולה בלבן הטהור הזה, שלרגע חשה שלווה ורוגע. הרגע הזה חלף במהירות, לפני שהספיקה בכלל למצמץ. "היא התעוררה!". היא שמעה צרחה נרגשת. זה כל הקסם | RON תקציר: עיניו החומות ננעצו בעיניה, היא נעצרה. הדם אזל מפניה, וכמה שהיא רצתה, היא באמת לא ידעה איך להגיב. איך מגיבים לאדם שלא ראית כלכך הרבה זמן, שהשאיר בך כתם שהולך איתך לכל מקום? היא התנשפה. לא. זה לא יכול להיות. העיר של פעם || עיתון עיר הספרים תקציר: כן, יש אינסוף עיתונים (שכבר הפסיקו לפעול) של עיר הספרים, אבל הפעם זה שונה. בלי כל הבולשיט שלהקודם
רשימת הפרקים:


רוצה לפתוח חשבון חדש ללא פייסבוק ? הירשם בחינם

או
אימייל:


סיסמא:


 © כל הזכויות שמורות ל-עיר הספרים | תקנון האתר | עיר הציורים | עיר הלימודים | תוכן פוגעני/מפר זכויות יוצרים ? לחץ לדיווח!