התחברות לאתר


רשימת הפרקים:
45923 קוראים


פרק 27 - היום הראשון בגן
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה | פורסם לפני 37 חודשים
  


פרק עשרים ושבע


היום הראשון בגןאימי כבר רשמה את רותם לגן.  כמובן שהוא לא היה רגיל, זהו היה גן מיוחד לילדים אוטיסטים. חשבתי שזה יהיה טוב לרותם, לראות ילדים במצבה. לא נראה לי שאהיה מסוגל להשאיר שם את רותם ולחזור הביתה ... זה יכאב לי מידי. אז ביקשתי מאימי להישאר איתה שם רק להיום (בתקווה שגם מחר) והיא הסכימה. בבוקר, סירקה אימי את שיערה וקלעה לה שתי צמות. "רותם, היום את הולכת לגן." אמרתי לה בחיוך, היא הסתכלה עליי. 

 "זה יהיה מצוין בשביל רותם. היא צריכה לדעת שיש עוד ילדים שסובלים כמוה." אמרה אימי בזמן שמרחה קרם על פניה של רותם. הנהנתי ... זה נכון, האמת שזה עניין אותי, כיצד רותם תסתדר?


סוף סוף נטלי טרחה לענות לי (וזו הייתה הפעם הרביעית שהתקשרתי אליה מאז המקרה) "היי, נטלי ... איך את מרגישה?" שאלתי.

 "בסדר. תודה שאתה שואל ... מה שלומך ושלום רותם?" החזירה בשאלה.

 "מצוין. חכי כשאספר לך מה קרה ..." אמרתי והתחלתי לספר לה את כל מה שקרה בקשר לדודתה של רותם. "מה? אני שמחה שזה עבר בשלום ... טוב, נדבר כבר." אמרה בהפתעה וניתקה לי.

זה היה מוזר ... זו נטלי שאני מכיר? היא פשוט נשמעה קצת יותר קרה (הרבה יותר) קרה מבעבר. 


***


לבסוף אני ורותם הגענו לגן החדש. הוא היה גדול, נקי ו ... מלא בילדים. אל כל ילד הייתה צמודה מן מטפלת. הגננת קרבה אלינו וברכה אותנו לשלום "זו רותם?" שאלה האישה שהייתה דיי שמנמנה. "כן ואני אח שלה, עידו." השבתי. רותם הסתתרה מאחורי. 

 "נחמד מאוד." אמרה ותפסה בידה של רותם "בואי חמודה, אראה לך את הגן שלנו." הוסיפה.

אך רותם החלה לבכות. מיהרתי להרים אותה על ידי "זה פשוט חדש לה כאן ..." אמרתי. 

 "זה בסדר ... בואו איתי." אמרה הגננת והלכתי אחריה. היא הראתה לנו את הגן שהיה מאוד

מסודר. לאחר מכן, התיישבנו על יד שולחן, עליו הונחו דפי צביעה וצבעי פנדה. 

 "וואו ... רותם, רוצה לצייר?" שאלתי אותה בזמן שאני מלטף את ראשה הבלונדיני והקטן. 

 "להוריד. להוריד. להוריד. להוריד." אמרה רותם לפתע. לא הבנתי ... משהו הפריע לה.

 "את מה להוריד, רותם?" שאלתי אותה בדאגה, הבטתי סביב. 

 "להוריד. להוריד. להוריד! להוריד!" היא החלה לחזור על עצמה ולדפוק את ראשה בשולחן. 

 "את מה?" שאלתי בתסכול ... מה אעשה? "רותם? רותם?" אך היא לא הקשיבה.


הגננת הבחינה במתרחש ורצה לעברנו "היא חווה התקף, משהו מציק לה." אמרה האישה.

 "בסדר. אבל מה!" הרמתי את קולי ... התחלתי להזיע מאוד מרוב שנהייתי לחוץ. 

תפסתי בראשה של רותם בכדי שלא תדפוק עוד אותו על השולחן. היא נעה באופן מוזר.

הגננת עברה על לוח, בו היו תלויים כמה ציורים. "הנה רותם, אני מורידה את הציור הזה." אמרה הגננת ותלשה את אותו הציור מן הקיר : ציור של בית, עצים וציפורים. מה הפריע לה בזה?


אך רותם לא הפסיקה לחזור על עצמה. היא בכתה מעצבים ואני חיבקתי אותה. היא דפקה את ראשה על חזי, זה היה קצת כואב ... אך התעלמתי. "זה לא הציור הזה!" קראתי בהיסטריה. "דיי רותם שלי ..." אמרתי ברוך נישקתי את ראשה. הגננת הבינה והורידה את כל הציורים מאותו הלוח. סובבתי את רותם, בכדי שתראה את הלוח הריק והיא החלה להירגע ... נשמתי בהקלה. מעולם זה לא קרה, היו לרותם כל מיני התקפים ... אבל התקף שכזה? לא נראה לי שהיה ...


הפרעה מסוג רט מאופיינת בביולוגיה ובסממנים שונים משאר ההפרעות האוטיסטיות.  כך למשל, הפרעת רט פוגעת בבנות בעוד שבשאר ההפרעות האוטיסטיות לוקים בעיקר בנים." הסבירה לי הגננת. זה עניין אותי ... כל מה שקשור לאחותי, עניין אותי. לבי נצבט בכאב ...

 "הולך ומחמיר?" שאלתי "את רוצה להגיד לי ש ... האוטיזם שלה ילך ויחמיר?" שאלתי כמעט בבכי. "כן, עד כדי כך שלא תוכל לדבר עוד, או לזוז כמו שצריך ..." השיבה הגננת בעצב.

 "" קראתי. פשוט הזדעזעתי ... 

 "יש דרך ... ילדים הסובלים מאוטיזם, חייבים לקבל אהבה, מגע, רוך ... ולא? זה רק יחמיר. הבעיה היחידה היא שיש ילדים שלא מצליחים להרגיש את האהבה, לא משנה כמה נותנים להם." הסבירה לי. "רותם מרגישה את האהבה שלי ... היא יודעת שאני אוהב אותה ..." אמרתי בחרדה. 
הירשם לאתר כדי להגיב

שאלות פופולריות כרגע בעיר הספרים[פרסום שאלה חדשה]

איך משתמשים בטמפון?
נשאלה לפני 13 שעות ע"י 🎀 (כרגע יש 26 תשובות)

אייקון
נשאלה לפני 41 דקות ע"י #ican´´teven (כרגע יש תשובה אחת)

סיפורים נוספים
הצד האפל של סרטי הילדים תקציר: רוצים לדעת מה עומד מאחורי הסרטים האהובים, עליהם גדלנו? בואו וגלו את נסתרות עולם סרטי הילדים. אזהרה: הספר מכיל ספויילרים ותיאוריות מטרידות, הן עלולות להרוס לך את הילדות! היום, הוא יום יפה (13+) || חן סיפורים תקציר: הספר נכתב מנקודת מבטה של אנג´ל בת ה - 7, היא בעלת תסמונת דאון, אך עם שמחת חיים רבה. החיים שלה נראים לה כה ורודים, אף על פי שהם אפלים יותר מכפי שהם נראים לה. ספר מיוחד, פסיכולוגי וחידתי.
- פרסומת -

דוגמה טובה ונעלי עקב (14+) || חן סיפורים תקציר: דרמה משפחתית: הספר נכתב מנקודת מבטה של אולגה, בת השש. הוריה גרושים ואמה אלכוהוליסטית ועובדת בזנות. מגיל שנתיים, אולגה מחקה את אמה בהכל, היא לא יודעת שזה לא בסדר. אביה נלחם עליה, לא יודע איזו דוגמה רעה מקבלת בתו. למות מצחוק (12+) || חן סיפורים תקציר: פנטזיה אכזרית: פשעתם? עונשכם יהיה מוות, אם ליצן הממלכה יצליח להצחיק אתכם. נלי בת ה - 16, נבחרה לתפקיד הנורא ביותר, להיות ליצנית. נשמע לכם מצחיק? זהו שלא. היא שונאת את עצמה, בגללה הוצאו להורג אלפי אנשים, כי הצליחה להצחיק אותם. חוקים חדשים | מ.ת.א תקציר: בפנים. The Fifth Wave| מ.ת תקציר: מבוסס על הגל החמישי. הסבר מפורט בפנים. בואו להירשם! D: ז´אנר: הרפתקאות, מדע בדיוני, נוער, מתח הנוקמים החדשים מ.ת/ התחלה מחדש תקציר: מתחשק לי להחזיר את המ.ת הזה תחרות כתיבה • secret תקציר: תחרות כתיבה • secret Angelsֻֻ| מ.ת.א תקציר: אז... לקחתי רעיון מבמ.ת.א של חברה מאוד טובה שלי {יערה}, התקציר בפנים מספריים ושלושה קווים | לינה תקציר: חמישה עשר. חמישה עשר קווים על היד היו כל מה שצריך בשביל להגיע למצב ´עומס קווים´ ולמות ממנו. אם הגעת לשלוש קווים התחלת להתבייש בעצמך, ובשבע אנשים התחילו להתאבד, בין אם זה ממבוכה, ובין אם הלב שלהם היה חלש מהרגיל. הקו השלישי של ברוק הגיע לא מזמן. כל הבעיות בסרטי פרסי ג´קסון תקציר: כל מי שאוהב את פרסי ג´קסון בטח גם ראה את הסרטים שלו.אחרי שראיתם אותם בטח חשבתם ´מה לעזאזל?´ אז הרשו לי להציג את כל הבעיות בסרטי פרסי ג´קסון הצד האפל של סרטי הילדים תקציר: רוצים לדעת מה עומד מאחורי הסרטים האהובים, עליהם גדלנו? בואו וגלו את נסתרות עולם סרטי הילדים. אזהרה: הספר מכיל ספויילרים ותיאוריות מטרידות, הן עלולות להרוס לך את הילדות! יחי המלכה! || מ.ת.א משותף עם ארטמיס תקציר: בפנים מפעל חתימות תקציר: בספר מלחמה מ.ת.א||עם סקיי *^* תקציר: בפנים כי.. ככה? (לא נותן לי לשים כריכה *בכי*) מ.ת מחנה החצויים (איזה מקורית אני) תקציר: . היורשת תקציר: בספר ברודווי קולג´ תקציר: הגהלצגפהקודם
רשימת הפרקים:


רוצה לפתוח חשבון חדש ללא פייסבוק ? הירשם בחינם

או
אימייל:


סיסמא:


 © כל הזכויות שמורות ל-עיר הספרים | תקנון האתר | עיר הציורים | עיר הלימודים | תוכן פוגעני/מפר זכויות יוצרים ? לחץ לדיווח!