התחברות לאתר


רשימת הפרקים:
48816 קוראים


פרק 26 - המעשה הנכון
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה | פורסם לפני 42 חודשים
  


פרק עשרים ושש


המעשה הנכוןבפרק הקודם, התרחש וויכוח סוער בין עידו לדודתה של רותם. עידו עשה הכל בשביל להשאיר את האושר שלו כאן איתו, רותם. עובדי הרווחה והעובדת הסוציאלית שמעו את דבריו המרגשים של הנער בקשר לרותם, אחותו המאומצת. דודתה של רותם, הייתה בהלם ... היא חשבה לרגע עם עצמה והגיע למסקנה המצטערת. "אתה צודק," אמרה לפתע האישה "לא מגיע לי לקחת את רותם." הוסיפה. עידו נשם בכבדות. היא הניחה את רותם שרצה במהירות אל חיקו של עידו. 


 "רותם ... הצלחנו." לחשתי לה, רכנתי אליה וחיבקתי אותה.  "החזרתי אל עצמי את האושר שלי."

רותם הסתובבה לרגע והביטה על דודתה. "רק רגע, על פי החוקים, רק בני המשפחה רשאים לקחת את הילדה." אמרה אחת הנשים, היא עבדה במשרד הרווחה. 

 "לא. אני לא רוצה את זה ... לרותם טוב כאן." אמרה האישה ופנתה ללכת, פתאום היא הרגישה משיכה קטנה בחולצתה. "מה רצונך?" שאלה האישה את רותם. "תישארי כאן, זו משפחתך."

 "משפחה אבל לא בלב." אמרה הילדה הקטנה והצביעה על דבר בלתי נראה. 

עידו חייך מאחור. אחותו צדקה, היא אמנם דודתה, היא רק אישה זרה, שבאה משום מקום בכדי לקחת אותה. האישה ליטפה את ראשה של רותם, הבחנתי שהיא עמדה לבכות. אך בלב?

 "תראו אותה ... ילדה כל כך יפה, למה היא הייתה צריכה להיוולד אוטיסטית?" שאלה הדודה לפתע. "זה לא מגיע לה ..." הוסיפה כמעט בבכי. נשמתי עמוק וקרבתי אליה, משתלט על עצמי.

 "זה מה שעושה את רותם כל כך מיוחדת. ו ... תאמיני או לא, רק לה יש את היכולת להבין אותי, רק היא מבינה אותי ולא אף אחד אחר ... לפעמים אני תוהה לעצמי אם היא גלגול נשמתו של אבי." כשעוד היה בחיים, רק אליו פניתי בעת צרה ... והוא הבין אותי. כיום, רותם החליפה אותו.


הדודה הנהנה ולא אמרה דבר, היא יצאה מהבית. לבסוף, נותרה רק העובדת הסוציאלית מכל האנשים שהגיעו הנה. היא קרבה אליי, על הבעת פניה נשקף ריגוש רב. "עידו, אתה ילד מדהים ... שמור על רותם." אמרה לי בחיוך. 

 "את לא צריכה להגיד לי את זה ... אשמור עליה לנצח." אמרתי את מילתי. היא עברה להביט על רותם "ולך, ילדה מיוחדת ... דעי לך שהמלאכים שומרים עלייך." אמרה ונתנה לרותם סוכרייה. 

רותם רק הביטה עליה, לא שמה לב לסוכרייה שהעובדת הסוציאלית הושיטה לעברה ... לקחתי את הסוכרייה במקומה והכנסתי אותה אל כיסי "לא לפני ארוחת צהריים." אמרתי בגיחוך. 

אמא שלי לא ידעה מה לומר ... היא הייתה כל כך פסיבית, אבל ראיתי שהיא בכתה ...


***


 "פה גדול ..." אמרתי לרותם בעת שהאכלתי אותה. היא חייכה אליי ולא פתחה את פיה.

 "האוכל יברח לך ..." אמרתי לה כדי שתאכל, אבל זה לא עזר ... היא אחזה בכף לפתע.

 "לבד." אמרה בקולה הקטן. היא רוצה לאכול לבד? אבל ... היא לא יכולה ... 


 "את ... רוצה לאכול לבד?" שאלתי אותה בהיסוס. ידעתי שאם לא אתן לה את מבוקשה, ייתכן והיא תקבל התקף ... לא רציתי להסתכן. נתתי לה את הכף וקירבתי אליה את הצלחת. 

תחילה, היא לא הצליחה להתרכז ... היא לא אחזה בכף כמו שצריך. "את יכולה, רותם שלי." עודדתי אותה. עברו כמעט עשרים דקות, עד שהילדה הקטנה הסובלת , הצליחה לאחוז בכף כמו שצריך. התרגשתי ... לאחר מכן, היא נגעה בצלחת בעזרת הכף והצליחה. (אמנם באיטיות, תוך כדי שהמזון נופל מהכף) אך היא הצליחה ... חיבקתי את ראשה של רותם. מאוטיזם לא פשוט

 "הצלחת ..." לחשתי באהבה. האם זה אומר משהו טוב? האם זה משתפר? ניגבתי מעיניי דמעות של אושר והתקשרתי לנטלי ... לצערי הרב, היא לא ענתה לי ... אני התגעגעתי אליה.

הירשם לאתר כדי להגיב

שאלות פופולריות כרגע בעיר הספרים[פרסום שאלה חדשה]

רעיונות לתחפושת
נשאלה לפני 7 שעות ע"י אור יפה מש(ו)געת|ב פ ר י ש ה חלקית (כרגע יש 3 תשובות)

תגידו. אלו שאוהבים את האתר. ורוצים לעזור לו. מה דעתכם על פרויקט "חבר מביא חבר"
נשאלה לפני 2 ימים ע"י Star tail||מתגעגעת... (כרגע יש 14 תשובות)

סיפורים נוספים
היום, הוא יום יפה (13+) || חן סיפורים תקציר: הספר נכתב מנקודת מבטה של אנג´ל בת ה - 7, היא בעלת תסמונת דאון, אך עם שמחת חיים רבה. החיים שלה נראים לה כה ורודים, אף על פי שהם אפלים יותר מכפי שהם נראים לה. ספר מיוחד, פסיכולוגי וחידתי. מישקה (מבוסס על סיפור אמיתי)|| חן סיפורים תקציר: דרמה היסטורית מרגשת המתרחשת בזמן מלחמת העולם השנייה: מישה (מישקה) בת השש היא ילדה יהודיה ואילמת, יש לה כישרון מיוחד בציור, אשר יציל אותה מתאי הגזים ויגרום לה להכיר את הצד האחר של האויב הגרמני.
- פרסומת -

למות מצחוק (12+) || חן סיפורים תקציר: פנטזיה אכזרית: פשעתם? עונשכם יהיה מוות, אם ליצן הממלכה יצליח להצחיק אתכם. נלי בת ה - 16, נבחרה לתפקיד הנורא ביותר, להיות ליצנית. נשמע לכם מצחיק? זהו שלא. היא שונאת את עצמה, בגללה הוצאו להורג אלפי אנשים, כי הצליחה להצחיק אותם. דוגמה טובה ונעלי עקב (14+) || חן סיפורים תקציר: דרמה משפחתית: הספר נכתב מנקודת מבטה של אולגה, בת השש. הוריה גרושים ואמה אלכוהוליסטית ועובדת בזנות. מגיל שנתיים, אולגה מחקה את אמה בהכל, היא לא יודעת שזה לא בסדר. אביה נלחם עליה, לא יודע איזו דוגמה רעה מקבלת בתו. the runaways מ.ת תקציר: כנסו פנימה ותגלו :-) פנימיית ערפדים מ.ת תקציר: נאמ זה ישן אבל רציתי להחזיר יפות נגד מקובל תקציר: הנשף הגדול מתקרב, את מי יבחר עומר להיות בת הזוג שלו לנשף? קלפי מלחמה מ.ת תקציר: זה מבוסס על סיפור שלי באינסטגרם אבל אפשר להבין בלי סיקור ספרים בעיר הספרים תקציר: אני מסקרת ספרים בעיר הספרים יציאה מהקופסה תקציר: סיפור אמיתי. הסיפור הוא על חברה שלי ואיך היא יוצאת לאט לאט מהארון ואיך הכל מתחיל מילד אחד מעצבן יומני החצויים תקציר: תרגום שלי לשני הקטעים האחרונים ביומני החצויים. תשאלו את אפולו! תקציר: תשאלו את אפולו שאלות, חברים- אם לא מג תהרוג אותו! מ.ת הדור הבא של נסיכות דיסני~עם אנג´ל~ תקציר: אמ....היי זיכרון ישן תקציר: מיה תלמידה חדשה בבית הספר, היא מכירה את רומי ורומי מרגישה שמיה מוכרת לה.. תיכון המיפלצות- מ.ת.א (חדשש עוד פעםם) תקציר: ביצפר למפלצות... המעניש תקציר: . לידיה תקציר: בסיפור הזה תוכלו לראות איך לידיה מגשימה את חלומה, מחיים מטלטלים עם הרבה ירידות לחוויה ששינתה את חייה. עוד תחרות כתיבה || אבלין תקציר: בבקשה תירשמו אני נואשתהקודם
רשימת הפרקים:


רוצה לפתוח חשבון חדש ללא פייסבוק ? הירשם בחינם

או
אימייל:


סיסמא:


 © כל הזכויות שמורות ל-עיר הספרים | תקנון האתר | תוכן פוגעני/מפר זכויות יוצרים ? לחץ לדיווח!