התחברות לאתר


רשימת הפרקים:
46848 קוראים


פרק 26 - המעשה הנכון
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה | פורסם לפני 39 חודשים
  


פרק עשרים ושש


המעשה הנכוןבפרק הקודם, התרחש וויכוח סוער בין עידו לדודתה של רותם. עידו עשה הכל בשביל להשאיר את האושר שלו כאן איתו, רותם. עובדי הרווחה והעובדת הסוציאלית שמעו את דבריו המרגשים של הנער בקשר לרותם, אחותו המאומצת. דודתה של רותם, הייתה בהלם ... היא חשבה לרגע עם עצמה והגיע למסקנה המצטערת. "אתה צודק," אמרה לפתע האישה "לא מגיע לי לקחת את רותם." הוסיפה. עידו נשם בכבדות. היא הניחה את רותם שרצה במהירות אל חיקו של עידו. 


 "רותם ... הצלחנו." לחשתי לה, רכנתי אליה וחיבקתי אותה.  "החזרתי אל עצמי את האושר שלי."

רותם הסתובבה לרגע והביטה על דודתה. "רק רגע, על פי החוקים, רק בני המשפחה רשאים לקחת את הילדה." אמרה אחת הנשים, היא עבדה במשרד הרווחה. 

 "לא. אני לא רוצה את זה ... לרותם טוב כאן." אמרה האישה ופנתה ללכת, פתאום היא הרגישה משיכה קטנה בחולצתה. "מה רצונך?" שאלה האישה את רותם. "תישארי כאן, זו משפחתך."

 "משפחה אבל לא בלב." אמרה הילדה הקטנה והצביעה על דבר בלתי נראה. 

עידו חייך מאחור. אחותו צדקה, היא אמנם דודתה, היא רק אישה זרה, שבאה משום מקום בכדי לקחת אותה. האישה ליטפה את ראשה של רותם, הבחנתי שהיא עמדה לבכות. אך בלב?

 "תראו אותה ... ילדה כל כך יפה, למה היא הייתה צריכה להיוולד אוטיסטית?" שאלה הדודה לפתע. "זה לא מגיע לה ..." הוסיפה כמעט בבכי. נשמתי עמוק וקרבתי אליה, משתלט על עצמי.

 "זה מה שעושה את רותם כל כך מיוחדת. ו ... תאמיני או לא, רק לה יש את היכולת להבין אותי, רק היא מבינה אותי ולא אף אחד אחר ... לפעמים אני תוהה לעצמי אם היא גלגול נשמתו של אבי." כשעוד היה בחיים, רק אליו פניתי בעת צרה ... והוא הבין אותי. כיום, רותם החליפה אותו.


הדודה הנהנה ולא אמרה דבר, היא יצאה מהבית. לבסוף, נותרה רק העובדת הסוציאלית מכל האנשים שהגיעו הנה. היא קרבה אליי, על הבעת פניה נשקף ריגוש רב. "עידו, אתה ילד מדהים ... שמור על רותם." אמרה לי בחיוך. 

 "את לא צריכה להגיד לי את זה ... אשמור עליה לנצח." אמרתי את מילתי. היא עברה להביט על רותם "ולך, ילדה מיוחדת ... דעי לך שהמלאכים שומרים עלייך." אמרה ונתנה לרותם סוכרייה. 

רותם רק הביטה עליה, לא שמה לב לסוכרייה שהעובדת הסוציאלית הושיטה לעברה ... לקחתי את הסוכרייה במקומה והכנסתי אותה אל כיסי "לא לפני ארוחת צהריים." אמרתי בגיחוך. 

אמא שלי לא ידעה מה לומר ... היא הייתה כל כך פסיבית, אבל ראיתי שהיא בכתה ...


***


 "פה גדול ..." אמרתי לרותם בעת שהאכלתי אותה. היא חייכה אליי ולא פתחה את פיה.

 "האוכל יברח לך ..." אמרתי לה כדי שתאכל, אבל זה לא עזר ... היא אחזה בכף לפתע.

 "לבד." אמרה בקולה הקטן. היא רוצה לאכול לבד? אבל ... היא לא יכולה ... 


 "את ... רוצה לאכול לבד?" שאלתי אותה בהיסוס. ידעתי שאם לא אתן לה את מבוקשה, ייתכן והיא תקבל התקף ... לא רציתי להסתכן. נתתי לה את הכף וקירבתי אליה את הצלחת. 

תחילה, היא לא הצליחה להתרכז ... היא לא אחזה בכף כמו שצריך. "את יכולה, רותם שלי." עודדתי אותה. עברו כמעט עשרים דקות, עד שהילדה הקטנה הסובלת , הצליחה לאחוז בכף כמו שצריך. התרגשתי ... לאחר מכן, היא נגעה בצלחת בעזרת הכף והצליחה. (אמנם באיטיות, תוך כדי שהמזון נופל מהכף) אך היא הצליחה ... חיבקתי את ראשה של רותם. מאוטיזם לא פשוט

 "הצלחת ..." לחשתי באהבה. האם זה אומר משהו טוב? האם זה משתפר? ניגבתי מעיניי דמעות של אושר והתקשרתי לנטלי ... לצערי הרב, היא לא ענתה לי ... אני התגעגעתי אליה.

הירשם לאתר כדי להגיב

שאלות פופולריות כרגע בעיר הספרים[פרסום שאלה חדשה]

הרגע העצוב הזה...
נשאלה לפני 24 דקות ע"י ded (כרגע יש תשובה אחת)

h
נשאלה לפני 2 ימים ע"י ded (כרגע יש 6 תשובות)

סיפורים נוספים
דוגמה טובה ונעלי עקב (14+) || חן סיפורים תקציר: דרמה משפחתית: הספר נכתב מנקודת מבטה של אולגה, בת השש. הוריה גרושים ואמה אלכוהוליסטית ועובדת בזנות. מגיל שנתיים, אולגה מחקה את אמה בהכל, היא לא יודעת שזה לא בסדר. אביה נלחם עליה, לא יודע איזו דוגמה רעה מקבלת בתו. תהיי יפה ותשתקי || חן סיפורים תקציר: מרגנית בת ה - 25, היא בת המעמד הבורגני. (שנת 1769, המאה ה - 18) היא צייתנית לבעלה ואמא נפלאה לשני ילדיה. אבל ... היא רוצה שינוי. היא מרגישה כמו בובה על חוט וזה ממש לא מוצא חן בעיניה. ספר פמיניסטי והיסטורי, על העלייה במעמד הנשי שבאותה התקופה.
- פרסומת -

מתנקשת (14+) || חן סיפורים תקציר: היילי בת ה - 14 , אמנה להיות מתנקשת מגיל צעיר. אביה, רוצח שכיר בעצמו, שולח אותה למשימות שונות. בדרך כלל היילי מבצעת את משימותיה, אך הפעם משהו משתבש. פתאום בת 17 || חן סיפורים תקציר: מלאני בת ה - 40 היא אישה ממורמרת, רווקה וחסרת עבודה. נמאס לה מהחיים האלה והיא מנסה להתאבד ... אך לפתע מופיע בפניה השטן. מלאני מבצעת עמו עסקה (שתתחרט עליה) ולמחרת בבוקר הופכת להיות בת 17. היא לא יודעת מה עומד לקרות לה. תמותו תקציר: פאנפיק על קוראסמי | קירקה~ תקציר: טוב אז אין לי תקציר פפפפפ קלפי מלחמה מ.ת תקציר: זה מבוסס על סיפור שלי באינסטגרם אבל אפשר להבין בלי חוקים חדשים | מ.ת.א תקציר: בפנים. פרצוף בוכה צוחק מ.ת.א תקציר: הוא בספר♥♥ שחברתך הטובה היא מלכת הכיתה. תקציר: מאי היא הילדה הכי מקובלת בכיתה וליה היא החברה הכי טובה שלה,היי זאת אני תישמעו את הסיפור מהצד שלי ילדי האגדות מ.ת.א- מחודש תקציר: בפנים אש ומים| מ.ת.א תקציר: יש שתי ממלכות, ממלכת האש וממלכת המים, על ממלכת האש מלך ומלכה רעים, ועל המים טובים, יום אחד פורצת מלחמה ענקית בין הממלכות, אתם אנשים כפריים שגרים בכפר שמנסים לגרום למלכה ומלך למות , בממלכת האש שוכנת גם נסיכה שהיא טובת לב למ"ע והנבל המרושע בעולם- האגם הקסום תקציר: ספר המשך למטבע המסתורי ארץ החלומות והמסע אל המטבע, לפעמים אני אעשה פרק אחד מכמה נקודות מבט. מריקולס ליידיבאג & צ´אט נואר עונות 2+3 המידע || אריאנה ליידי נואר ♥ תקציר: ספר המידע, התאוריות והספוילרים של מריקולס ליידיבאג וצ´אט נואר חזר! בספר ישנם ספוילרים, תאוריות, מידע ופרקים חדשים אשר יצאו! בואו היכנסו לעולם של מריקולס! רוכבי הדרקונים מ.ת.א תקציר: עולם בו יש בני אדם ודרקונים וקשר מיוחד אך יש יחידה לחיסולם של הקשר בין הדרקונים לבני האדם תקועים בעבר מ.ת תקציר: בספר תחרות כתיבה! תקציר: טוב אז החלטתי לעשות תחרות כתיבה , אתם תחשבו שאני לא מקצועית! אבל אני ממש השתדל להיות רצינית! אפוקליפסהמ.ת.א תקציר: אבל לא בדיוק. מזהירה אני לא מכניסה כול אחדהקודם
רשימת הפרקים:


רוצה לפתוח חשבון חדש ללא פייסבוק ? הירשם בחינם

או
אימייל:


סיסמא:


 © כל הזכויות שמורות ל-עיר הספרים | תקנון האתר | עיר הציורים | עיר הלימודים | תוכן פוגעני/מפר זכויות יוצרים ? לחץ לדיווח!