התחברות לאתר


רשימת הפרקים:
44734 קוראים


פרק 26 - המעשה הנכון
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה | פורסם לפני 35 חודשים
  


פרק עשרים ושש


המעשה הנכוןבפרק הקודם, התרחש וויכוח סוער בין עידו לדודתה של רותם. עידו עשה הכל בשביל להשאיר את האושר שלו כאן איתו, רותם. עובדי הרווחה והעובדת הסוציאלית שמעו את דבריו המרגשים של הנער בקשר לרותם, אחותו המאומצת. דודתה של רותם, הייתה בהלם ... היא חשבה לרגע עם עצמה והגיע למסקנה המצטערת. "אתה צודק," אמרה לפתע האישה "לא מגיע לי לקחת את רותם." הוסיפה. עידו נשם בכבדות. היא הניחה את רותם שרצה במהירות אל חיקו של עידו. 


 "רותם ... הצלחנו." לחשתי לה, רכנתי אליה וחיבקתי אותה.  "החזרתי אל עצמי את האושר שלי."

רותם הסתובבה לרגע והביטה על דודתה. "רק רגע, על פי החוקים, רק בני המשפחה רשאים לקחת את הילדה." אמרה אחת הנשים, היא עבדה במשרד הרווחה. 

 "לא. אני לא רוצה את זה ... לרותם טוב כאן." אמרה האישה ופנתה ללכת, פתאום היא הרגישה משיכה קטנה בחולצתה. "מה רצונך?" שאלה האישה את רותם. "תישארי כאן, זו משפחתך."

 "משפחה אבל לא בלב." אמרה הילדה הקטנה והצביעה על דבר בלתי נראה. 

עידו חייך מאחור. אחותו צדקה, היא אמנם דודתה, היא רק אישה זרה, שבאה משום מקום בכדי לקחת אותה. האישה ליטפה את ראשה של רותם, הבחנתי שהיא עמדה לבכות. אך בלב?

 "תראו אותה ... ילדה כל כך יפה, למה היא הייתה צריכה להיוולד אוטיסטית?" שאלה הדודה לפתע. "זה לא מגיע לה ..." הוסיפה כמעט בבכי. נשמתי עמוק וקרבתי אליה, משתלט על עצמי.

 "זה מה שעושה את רותם כל כך מיוחדת. ו ... תאמיני או לא, רק לה יש את היכולת להבין אותי, רק היא מבינה אותי ולא אף אחד אחר ... לפעמים אני תוהה לעצמי אם היא גלגול נשמתו של אבי." כשעוד היה בחיים, רק אליו פניתי בעת צרה ... והוא הבין אותי. כיום, רותם החליפה אותו.


הדודה הנהנה ולא אמרה דבר, היא יצאה מהבית. לבסוף, נותרה רק העובדת הסוציאלית מכל האנשים שהגיעו הנה. היא קרבה אליי, על הבעת פניה נשקף ריגוש רב. "עידו, אתה ילד מדהים ... שמור על רותם." אמרה לי בחיוך. 

 "את לא צריכה להגיד לי את זה ... אשמור עליה לנצח." אמרתי את מילתי. היא עברה להביט על רותם "ולך, ילדה מיוחדת ... דעי לך שהמלאכים שומרים עלייך." אמרה ונתנה לרותם סוכרייה. 

רותם רק הביטה עליה, לא שמה לב לסוכרייה שהעובדת הסוציאלית הושיטה לעברה ... לקחתי את הסוכרייה במקומה והכנסתי אותה אל כיסי "לא לפני ארוחת צהריים." אמרתי בגיחוך. 

אמא שלי לא ידעה מה לומר ... היא הייתה כל כך פסיבית, אבל ראיתי שהיא בכתה ...


***


 "פה גדול ..." אמרתי לרותם בעת שהאכלתי אותה. היא חייכה אליי ולא פתחה את פיה.

 "האוכל יברח לך ..." אמרתי לה כדי שתאכל, אבל זה לא עזר ... היא אחזה בכף לפתע.

 "לבד." אמרה בקולה הקטן. היא רוצה לאכול לבד? אבל ... היא לא יכולה ... 


 "את ... רוצה לאכול לבד?" שאלתי אותה בהיסוס. ידעתי שאם לא אתן לה את מבוקשה, ייתכן והיא תקבל התקף ... לא רציתי להסתכן. נתתי לה את הכף וקירבתי אליה את הצלחת. 

תחילה, היא לא הצליחה להתרכז ... היא לא אחזה בכף כמו שצריך. "את יכולה, רותם שלי." עודדתי אותה. עברו כמעט עשרים דקות, עד שהילדה הקטנה הסובלת , הצליחה לאחוז בכף כמו שצריך. התרגשתי ... לאחר מכן, היא נגעה בצלחת בעזרת הכף והצליחה. (אמנם באיטיות, תוך כדי שהמזון נופל מהכף) אך היא הצליחה ... חיבקתי את ראשה של רותם. מאוטיזם לא פשוט

 "הצלחת ..." לחשתי באהבה. האם זה אומר משהו טוב? האם זה משתפר? ניגבתי מעיניי דמעות של אושר והתקשרתי לנטלי ... לצערי הרב, היא לא ענתה לי ... אני התגעגעתי אליה.

הירשם לאתר כדי להגיב

שאלות פופולריות כרגע בעיר הספרים[פרסום שאלה חדשה]

4:44
נשאלה לפני 3 שעות ע"י Ηell (כרגע יש 3 תשובות)

מה הקטע של יותר מספר פרטי אחד?
נשאלה לפני 3 שעות ע"י מספריים ושלושה קווים אבל באנגלית (כרגע יש 6 תשובות)

סיפורים נוספים
רק היא מבינה (סיפור אמיתי) || חן סיפורים תקציר: עידו בן ה - 16, הוא ילד שמן, לא מקובל ונושא ללעג בקרב בני כיתתו. הוא רצה להתאבד כבר מספר פעמים, הוא מאובחן כסובל מבעיות נפשיות ... החיים של עידו הם רעים ולא פשוטים, עד שמשפחתו מאמצת אל ליבה ילדה בת חמש מיוחדת במינה, אוטיסטית. הצד האפל של סרטי הילדים תקציר: רוצים לדעת מה עומד מאחורי הסרטים האהובים, עליהם גדלנו? בואו וגלו את נסתרות עולם סרטי הילדים. אזהרה: הספר מכיל ספויילרים ותיאוריות מטרידות, הן עלולות להרוס לך את הילדות!
- פרסומת -

ילדי עליית הגג (15+) || חן סיפורים תקציר: ספר דרמה קשה הנכתב מנקודת מבטו של מני, ילד בן 8 ועל הדברים הנוראים שעבר יחד עם אחיו הקטנים. הוריו מתעללים בשלושה וכולאים אותם בעליית הגג. הספר פסיכולוגי וקשה לקריאה. ילדה של אבאל´ה (15+) || חן סיפורים תקציר: סיפור קשה לקריאה וקורע לב על ילדה בת 8 בשם שרית, אשר נולדה אוטיסטית. אמה מתה בלידתה ומאז אביה הנורא עושה ממנה צחוק, משפיל אותה ומתעלל בה לעיני חבריו הנרקומנים. הספר מבוסס על אחד משיריה של דליה רביקוביץ´, הנקרא ´כף יד רשעה´. ציידות ארטמיס מ.ת.א עם ארטמיס תקציר: הכל בפנים מ.ת. בלי עלילה תקציר: בלי עלילה D: !?how to survive the HIGH SCHOOL תקציר: there is a boy call "neo" and he nerd from the middle school everyone call him "nerd" just becuz he love read books and s,mart,in this book he will say how he survive the HIGH SCHHOL! alive --_-- The Fifth Wave| מ.ת תקציר: מבוסס על הגל החמישי. הסבר מפורט בפנים. בואו להירשם! D: ז´אנר: הרפתקאות, מדע בדיוני, נוער, מתח ניקרוסארס תקציר: ג ךל´צ/ךקצכךל´צכך פנימיית מגניבים כנסו תקציר: באמא שלכם אהבה אסורה (יכול להיות סוטה מאוד 15+) תקציר: ג´ייסי היא משרתת בארמון, אבל מה קורה כשהיא מתאהבת ביורש העצר, ובמקביל - נעשית הזונה של המלך והנסיך האחר? Angelsֻֻ| מ.ת.א תקציר: אז... לקחתי רעיון מבמ.ת.א של חברה מאוד טובה שלי {יערה}, התקציר בפנים מחשבות תקציר: בפנים. Relax yourself with a cup of tea תקציר: כאלו ואחרים-בעיקר קטעי כתיבה וספוקן שני צדדים מ.ת.א משותף עם שחר תקציר: בפנים השקט שנשאר. תקציר: היא פקחה את עיניה וראתה רק לבן. היא הייתה מוקפת כל כולה בלבן הטהור הזה, שלרגע חשה שלווה ורוגע. הרגע הזה חלף במהירות, לפני שהספיקה בכלל למצמץ. "היא התעוררה!". היא שמעה צרחה נרגשת. זה כל הקסם | RON תקציר: עיניו החומות ננעצו בעיניה, היא נעצרה. הדם אזל מפניה, וכמה שהיא רצתה, היא באמת לא ידעה איך להגיב. איך מגיבים לאדם שלא ראית כלכך הרבה זמן, שהשאיר בך כתם שהולך איתך לכל מקום? היא התנשפה. לא. זה לא יכול להיות. העיר של פעם || עיתון עיר הספרים תקציר: כן, יש אינסוף עיתונים (שכבר הפסיקו לפעול) של עיר הספרים, אבל הפעם זה שונה. בלי כל הבולשיט שלהקודם
רשימת הפרקים:


רוצה לפתוח חשבון חדש ללא פייסבוק ? הירשם בחינם

או
אימייל:


סיסמא:


 © כל הזכויות שמורות ל-עיר הספרים | תקנון האתר | עיר הציורים | עיר הלימודים | תוכן פוגעני/מפר זכויות יוצרים ? לחץ לדיווח!