התחברות לאתר


רשימת הפרקים:
45910 קוראים


פרק 26 - המעשה הנכון
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה | פורסם לפני 37 חודשים
  


פרק עשרים ושש


המעשה הנכוןבפרק הקודם, התרחש וויכוח סוער בין עידו לדודתה של רותם. עידו עשה הכל בשביל להשאיר את האושר שלו כאן איתו, רותם. עובדי הרווחה והעובדת הסוציאלית שמעו את דבריו המרגשים של הנער בקשר לרותם, אחותו המאומצת. דודתה של רותם, הייתה בהלם ... היא חשבה לרגע עם עצמה והגיע למסקנה המצטערת. "אתה צודק," אמרה לפתע האישה "לא מגיע לי לקחת את רותם." הוסיפה. עידו נשם בכבדות. היא הניחה את רותם שרצה במהירות אל חיקו של עידו. 


 "רותם ... הצלחנו." לחשתי לה, רכנתי אליה וחיבקתי אותה.  "החזרתי אל עצמי את האושר שלי."

רותם הסתובבה לרגע והביטה על דודתה. "רק רגע, על פי החוקים, רק בני המשפחה רשאים לקחת את הילדה." אמרה אחת הנשים, היא עבדה במשרד הרווחה. 

 "לא. אני לא רוצה את זה ... לרותם טוב כאן." אמרה האישה ופנתה ללכת, פתאום היא הרגישה משיכה קטנה בחולצתה. "מה רצונך?" שאלה האישה את רותם. "תישארי כאן, זו משפחתך."

 "משפחה אבל לא בלב." אמרה הילדה הקטנה והצביעה על דבר בלתי נראה. 

עידו חייך מאחור. אחותו צדקה, היא אמנם דודתה, היא רק אישה זרה, שבאה משום מקום בכדי לקחת אותה. האישה ליטפה את ראשה של רותם, הבחנתי שהיא עמדה לבכות. אך בלב?

 "תראו אותה ... ילדה כל כך יפה, למה היא הייתה צריכה להיוולד אוטיסטית?" שאלה הדודה לפתע. "זה לא מגיע לה ..." הוסיפה כמעט בבכי. נשמתי עמוק וקרבתי אליה, משתלט על עצמי.

 "זה מה שעושה את רותם כל כך מיוחדת. ו ... תאמיני או לא, רק לה יש את היכולת להבין אותי, רק היא מבינה אותי ולא אף אחד אחר ... לפעמים אני תוהה לעצמי אם היא גלגול נשמתו של אבי." כשעוד היה בחיים, רק אליו פניתי בעת צרה ... והוא הבין אותי. כיום, רותם החליפה אותו.


הדודה הנהנה ולא אמרה דבר, היא יצאה מהבית. לבסוף, נותרה רק העובדת הסוציאלית מכל האנשים שהגיעו הנה. היא קרבה אליי, על הבעת פניה נשקף ריגוש רב. "עידו, אתה ילד מדהים ... שמור על רותם." אמרה לי בחיוך. 

 "את לא צריכה להגיד לי את זה ... אשמור עליה לנצח." אמרתי את מילתי. היא עברה להביט על רותם "ולך, ילדה מיוחדת ... דעי לך שהמלאכים שומרים עלייך." אמרה ונתנה לרותם סוכרייה. 

רותם רק הביטה עליה, לא שמה לב לסוכרייה שהעובדת הסוציאלית הושיטה לעברה ... לקחתי את הסוכרייה במקומה והכנסתי אותה אל כיסי "לא לפני ארוחת צהריים." אמרתי בגיחוך. 

אמא שלי לא ידעה מה לומר ... היא הייתה כל כך פסיבית, אבל ראיתי שהיא בכתה ...


***


 "פה גדול ..." אמרתי לרותם בעת שהאכלתי אותה. היא חייכה אליי ולא פתחה את פיה.

 "האוכל יברח לך ..." אמרתי לה כדי שתאכל, אבל זה לא עזר ... היא אחזה בכף לפתע.

 "לבד." אמרה בקולה הקטן. היא רוצה לאכול לבד? אבל ... היא לא יכולה ... 


 "את ... רוצה לאכול לבד?" שאלתי אותה בהיסוס. ידעתי שאם לא אתן לה את מבוקשה, ייתכן והיא תקבל התקף ... לא רציתי להסתכן. נתתי לה את הכף וקירבתי אליה את הצלחת. 

תחילה, היא לא הצליחה להתרכז ... היא לא אחזה בכף כמו שצריך. "את יכולה, רותם שלי." עודדתי אותה. עברו כמעט עשרים דקות, עד שהילדה הקטנה הסובלת , הצליחה לאחוז בכף כמו שצריך. התרגשתי ... לאחר מכן, היא נגעה בצלחת בעזרת הכף והצליחה. (אמנם באיטיות, תוך כדי שהמזון נופל מהכף) אך היא הצליחה ... חיבקתי את ראשה של רותם. מאוטיזם לא פשוט

 "הצלחת ..." לחשתי באהבה. האם זה אומר משהו טוב? האם זה משתפר? ניגבתי מעיניי דמעות של אושר והתקשרתי לנטלי ... לצערי הרב, היא לא ענתה לי ... אני התגעגעתי אליה.

הירשם לאתר כדי להגיב

שאלות פופולריות כרגע בעיר הספרים[פרסום שאלה חדשה]

איך משתמשים בטמפון?
נשאלה לפני 13 שעות ע"י 🎀 (כרגע יש 26 תשובות)

אייקון
נשאלה לפני 36 דקות ע"י #ican´´teven (כרגע יש תשובה אחת)

סיפורים נוספים
הצד האפל של סרטי הילדים תקציר: רוצים לדעת מה עומד מאחורי הסרטים האהובים, עליהם גדלנו? בואו וגלו את נסתרות עולם סרטי הילדים. אזהרה: הספר מכיל ספויילרים ותיאוריות מטרידות, הן עלולות להרוס לך את הילדות! היום, הוא יום יפה (13+) || חן סיפורים תקציר: הספר נכתב מנקודת מבטה של אנג´ל בת ה - 7, היא בעלת תסמונת דאון, אך עם שמחת חיים רבה. החיים שלה נראים לה כה ורודים, אף על פי שהם אפלים יותר מכפי שהם נראים לה. ספר מיוחד, פסיכולוגי וחידתי.
- פרסומת -

דוגמה טובה ונעלי עקב (14+) || חן סיפורים תקציר: דרמה משפחתית: הספר נכתב מנקודת מבטה של אולגה, בת השש. הוריה גרושים ואמה אלכוהוליסטית ועובדת בזנות. מגיל שנתיים, אולגה מחקה את אמה בהכל, היא לא יודעת שזה לא בסדר. אביה נלחם עליה, לא יודע איזו דוגמה רעה מקבלת בתו. למות מצחוק (12+) || חן סיפורים תקציר: פנטזיה אכזרית: פשעתם? עונשכם יהיה מוות, אם ליצן הממלכה יצליח להצחיק אתכם. נלי בת ה - 16, נבחרה לתפקיד הנורא ביותר, להיות ליצנית. נשמע לכם מצחיק? זהו שלא. היא שונאת את עצמה, בגללה הוצאו להורג אלפי אנשים, כי הצליחה להצחיק אותם. חוקים חדשים | מ.ת.א תקציר: בפנים. The Fifth Wave| מ.ת תקציר: מבוסס על הגל החמישי. הסבר מפורט בפנים. בואו להירשם! D: ז´אנר: הרפתקאות, מדע בדיוני, נוער, מתח הנוקמים החדשים מ.ת/ התחלה מחדש תקציר: מתחשק לי להחזיר את המ.ת הזה תחרות כתיבה • secret תקציר: תחרות כתיבה • secret Angelsֻֻ| מ.ת.א תקציר: אז... לקחתי רעיון מבמ.ת.א של חברה מאוד טובה שלי {יערה}, התקציר בפנים מספריים ושלושה קווים | לינה תקציר: חמישה עשר. חמישה עשר קווים על היד היו כל מה שצריך בשביל להגיע למצב ´עומס קווים´ ולמות ממנו. אם הגעת לשלוש קווים התחלת להתבייש בעצמך, ובשבע אנשים התחילו להתאבד, בין אם זה ממבוכה, ובין אם הלב שלהם היה חלש מהרגיל. הקו השלישי של ברוק הגיע לא מזמן. כל הבעיות בסרטי פרסי ג´קסון תקציר: כל מי שאוהב את פרסי ג´קסון בטח גם ראה את הסרטים שלו.אחרי שראיתם אותם בטח חשבתם ´מה לעזאזל?´ אז הרשו לי להציג את כל הבעיות בסרטי פרסי ג´קסון הצד האפל של סרטי הילדים תקציר: רוצים לדעת מה עומד מאחורי הסרטים האהובים, עליהם גדלנו? בואו וגלו את נסתרות עולם סרטי הילדים. אזהרה: הספר מכיל ספויילרים ותיאוריות מטרידות, הן עלולות להרוס לך את הילדות! יחי המלכה! || מ.ת.א משותף עם ארטמיס תקציר: בפנים מפעל חתימות תקציר: בספר מלחמה מ.ת.א||עם סקיי *^* תקציר: בפנים כי.. ככה? (לא נותן לי לשים כריכה *בכי*) מ.ת מחנה החצויים (איזה מקורית אני) תקציר: . היורשת תקציר: בספר ברודווי קולג´ תקציר: הגהלצגפהקודם
רשימת הפרקים:


רוצה לפתוח חשבון חדש ללא פייסבוק ? הירשם בחינם

או
אימייל:


סיסמא:


 © כל הזכויות שמורות ל-עיר הספרים | תקנון האתר | עיר הציורים | עיר הלימודים | תוכן פוגעני/מפר זכויות יוצרים ? לחץ לדיווח!