התחברות לאתר


רשימת הפרקים:
37173 קוראים


פרק 12 - נאום ובכי בבית ´ניופריון´
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה | פורסם לפני 47 חודשים
  


פרק שתיים עשרה


נאום ובכי בבית ´ניופריון´ אישה, מה היא? חפץ, בובה, חסרת שכל ... טיפשה קטנה, אין לה את היכולת להביע דעה. היא ליופי, זה הכל. מרגנית חיה בתוך עולם שהיא לא רוצה להיות בו. היא רוצה לבסס את מעמדה כאישה. היא רוצה להראות שהיא שווה משהו ... וגם אם היא היחידה שמעזה, היא לא תוותר על כך. הביקור בבית של בן האצולה פיליפ, היה נחמד ... הוא שוחח איתה, הראה לה כל כך הרבה דברים מעניינים ... אך את השיא? מרגנית לא ידעה שזה יגיע, אבל זו לא הייתה חוויה רב פעמית. 


***


 "תודה רבה פיליפ, על הכל ..." הודתה מרגנית בפניו. היא באמת הרגישה טוב אצלו, אך אף על פי שנתן לה את האישור לדבר ולהביע דעה, מרגנית הרגישה שהיא פשוט לא מסוגלת ... זו אמנם השקפת עולמה, אך זה גרם לה להיכנס ללחץ ... להיסטריה. כי מרקס היה מכה אותה על כך.


 "זה פשוט לא הכל ... בואי איתי לאולם המופעים. אני רוצה שתעשי משהו בשבילי." אמר פיליפ. מהבעתו, יכלה מרגנית לחוש כי הוא מתכנן משהו ... היא הלכה אחריו עד שהגיעו אל אולם המופעים, שם בדרך כלל נערכו קונצרטים ותאטראות (תאטרון) ... הייתה בו במה אחת גדולה. 

מרגנית לא הבינה. פליפ רכן לעברה ונישק את ידה ´מה ... מה הוא עושה?´ שאלה את עצמה מרגנית בבלבול. "אמנם זה לא יהיה לך פשוט ... אך אני רוצה שתעלי על הבמה הזו ותדברי. פשוט תדברי. תאמרי לי את דעתך, מה את חושבת ... קולך ערב לאוזני." ביקש הבחור הצעיר. 


לא ... מרגנית לא יכלה לעשות את זה. "אני מצטערת פיליפ, אבל אינני יכולה ... אני לא רגילה לכך." אמרה מרגנית בקול מיוסר והתרחקה מפיליפ. היא החלה לרעוד רק מהמחשבה ... 

 "למען עצמך, למען ילדייך ... למעני. תזכרי, את לא בובה ... את אישה." דבריו של פיליפ גרמו לגופה של מרגנית להצטמרר. אך הוא שכנע אותה ... היא לא יכולה רק לחשוב דברים, היא חייבת להיות יותר מעשית. היא נשמה עמוק "לזמן קצר ... זה הכל." אמרה במהירות ועלתה על הבמה.


***


פיליפ חייך לעצמו. הוא עמד מול הבמה עליה עמדה מרגנית, מחכה למוצא פיה. "אני ... לא חושבת שנשים צריכות לקבל יחס כזה ... גם להן יש רגשות, לנו יש רגשות. לא משנה כמה מטורפת אני ארגיש וכמה אני לא כמו כולם ... אני לא מרגישה שזה ..." דבריה של מרגנית נקטעו והיא החלה להזיל כמה דמעות. פיליפ נשם עמוק ... כאב לו לראות את מרגנית כך, אבל הוא חשב שהבכי יעזור לה להוציא את התסכול והעצב שהיא חשה. "אני בסך הכל רוצה לקבל את הזכויות המגיעות לי!" צרחה מרגנית לפתע וירדה מן הבמה, היא פרצה בבכי. פיליפ מיהר לעברה וחיבק אותה באהבה.

 "הכל בסדר עכשיו ... בסך הכל אמרת את דעתך, גם אני חושב כמוך ... אל תבכי עוד." ניסה להרגיע אותה פיליפ. מרגנית חשה מוזר ... מעולם, אבל מעולם לא אמרה את דעתה בצורה כה מפורשת ... היא אמנם בכתה, אך זה הרגיש טוב כל כך ... "תודה, פיליפ ..." לחשה מרגנית בבכי. 
הירשם לאתר כדי להגיב

שאלות פופולריות כרגע בעיר הספרים[פרסום שאלה חדשה]

מי שהכיר את סירופ שוקולד תיכנסו
נשאלה לפני 23 ימים ע"י ♥יערה♥ I לא פעילה יותר I אדיוס אמיגוס (כרגע יש 7 תשובות)

האמת, חיבבתי את האתר הזה מאוד 😊
נשאלה לפני 3 ימים ע"י ✧⁩ ⁦(◍•ᴗ•◍)✧ (כרגע יש 6 תשובות)

סיפורים נוספים
תהיי יפה ותשתקי || חן סיפורים תקציר: מרגנית בת ה - 25, היא בת המעמד הבורגני. (שנת 1769, המאה ה - 18) היא צייתנית לבעלה ואמא נפלאה לשני ילדיה. אבל ... היא רוצה שינוי. היא מרגישה כמו בובה על חוט וזה ממש לא מוצא חן בעיניה. ספר פמיניסטי והיסטורי, על העלייה במעמד הנשי שבאותה התקופה. דוגמה טובה ונעלי עקב (14+) || חן סיפורים תקציר: דרמה משפחתית: הספר נכתב מנקודת מבטה של אולגה, בת השש. הוריה גרושים ואמה אלכוהוליסטית ועובדת בזנות. מגיל שנתיים, אולגה מחקה את אמה בהכל, היא לא יודעת שזה לא בסדר. אביה נלחם עליה, לא יודע איזו דוגמה רעה מקבלת בתו.
- פרסומת -

למות מצחוק (12+) || חן סיפורים תקציר: פנטזיה אכזרית: פשעתם? עונשכם יהיה מוות, אם ליצן הממלכה יצליח להצחיק אתכם. נלי בת ה - 16, נבחרה לתפקיד הנורא ביותר, להיות ליצנית. נשמע לכם מצחיק? זהו שלא. היא שונאת את עצמה, בגללה הוצאו להורג אלפי אנשים, כי הצליחה להצחיק אותם. הצד האפל של סרטי הילדים תקציר: רוצים לדעת מה עומד מאחורי הסרטים האהובים, עליהם גדלנו? בואו וגלו את נסתרות עולם סרטי הילדים. אזהרה: הספר מכיל ספויילרים ותיאוריות מטרידות, הן עלולות להרוס לך את הילדות! מושחתים תקציר: . הרגעים האלה תקציר: אתם מכירים את זה שאתם מרגישים אכזבה, שימחה או עצב אבל אף אחד לא מבין אתכם? שאפילו שהדברים לא כל כך נוראים אתם צריכים חיבוק? אתם מוזמנים גם אתם לכתוב על זה כאן ולחלוק. ניסוי הפנימייה- מ.ת. תקציר: תם ילדים בגילאי 15-17, לכולכם יש בעיות. הבעיות האלה יכולות להיות טראומות, הן יכולות להיות עבר רע, הן יכולות להיות חיי פשע או מה שלא תרצו, ובנוסף לכול אחד מכם יש כוח. לא משהוא חזק מדי או מועיל מידי. הפנימייה שאתם נמצאים בה נותנת לכם מקום בו אתם מקבלים הזדמ חיות מחמד| מ.ת תקציר: בספר אני תקציר: הספר מספר על ילדה ושמה ליאור היא עוברת הרבה חוויות אהבות ואכזבות כל זאת ועוד יסופר בספר❤ ילדי רחוב מ.ת תקציר: כנסו אהבה איטלקית|פאנפיק על ברטאו|תוצאה של הטימטום שלי תקציר: תוצאה של הטמטום שלי! משפחת שומו עונה 4 תקציר: שנה חלפה מאז שמשפחת שומו הרגה את ציפי ומירגן, עכשיו תשכחו מכל מה ידעתם על הסדרה כי עונה 4 הולכת להיות טרוף תאומות מרוחקות תקציר: היוש! קוראים לי יוני יש לי אחות תאומה בשם יולי וזה קצת מסובך יולי מקובלת רצח ואני אני סתם אני ויולי בקשר טוב אחיות טובות אד לא מזמן שהגענו לכיתה ו מ.ת מחנה קיץ לשירה|😍😍😍 תקציר: שלוש מנוים ומתחילים משחק המעלית תקציר: המ.ת הוא על ילדים ששיחקו את משחק המעלית. משחק המעלית הוא הוא משחק שמשחקים בו בבניין בין 10 קומות שבו צריך ללחוץ על הכפתורים של המעלית סדר מסויים באיזהשהו שלב במשחק נכנסת למעלית נערה מהגיהנום אסור לדבר איתה כי אם כן אס היא תמשוך אותך למימד אחר במ.ת שיחקתם התחלה חדשה תקציר: ליאור ורוני הם אחים, אחרי תאונה מצערת הם מוצאים את עצמם בבית החולים חסרי כל זיכרון מה קרה להם? ומי זאת לעזעזל משפחת אבני?...האם ליאור ורוני יצליחו להתחיל מחדש? והאם זיכרונותיהם בכלל ישובו מתישהו או שאבדו לנצח ספר הטמטום הגדול.~;~אל תיכנסו,זה מדבק. תקציר: ומדבר.חהחהחהחה תיאוריות מקוריות על סדרות וסרטים תקציר: תיאוריות מקוריות שלי על סדרות וסרטים שראיתי.הקודם
רשימת הפרקים:


רוצה לפתוח חשבון חדש ללא פייסבוק ? הירשם בחינם

או
אימייל:


סיסמא:


 © כל הזכויות שמורות ל-עיר הספרים | תקנון האתר | תוכן פוגעני/מפר זכויות יוצרים ? לחץ לדיווח!