התחברות לאתר


רשימת הפרקים:
46840 קוראים


פרק 21 - אכזבה והתמודדות
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה | פורסם לפני 42 חודשים
  


פרק עשרים ואחת


אכזבה והתמודדות


הגיע הבוקר. כל כך התרגשתי, היום יהיה לי את ´דייט החלומות´ עם נטלי, זה שתמיד חלמתי עליו. 

 "עידו, אני יוצאת לחברה, תאכיל את רותם." אמרה לי אימי מהסלון ויצאה מן הבית. רותם לא יכלה לאכול לבד, לכן אני ואמא שלי נהגנו להאכיל אותה. ראיתי את רותם, היא ישבה על הספה בסלון.

היא דיברה לעצמה ועשתה תנועות מוזרות עם הידיים, נאנחתי. "בוקר טוב, רותם." בירכתי אותה, אך היה זה מצב נפוץ, רותם שקעה בעולמה. הכנתי לי ולה את ארוחת הבוקר והאכלתי אותה. 


לפתע נשמע צלצול טלפון, מיהרתי לענות "הלו?" שאלתי. זו ... הייתה נטלי! היא בכתה ... מה קרה לה? "עידו ... אני מצטערת, אבל לא נוכל לצאת לדייט היום, אבא שלי חווה התקף לב ואני לא יכולה לעזוב אותו ..." אמרה לי נטלי בבכי. כאב לי עליה, אך גם התאכזבתי ... לא יהיה לי דייט היום. "אני מצטער לשמוע, אני משתתף בצערך ..." הזדהיתי איתה וניסיתי להרגיע אותה. 


רותם הביטה עליי מן הסלון, לאחר שהחזרתי את הטלפון למקומו, ישבתי על הספה, מצוברח. טוב, זו לא אשמתה ... מאוד עצוב מה שקרה לה ואני לגמרי מבין אותה. רותם קרבה אליי וחיבקה אותי.

כן, היא היחידה שהרגיעה וניחמה אותי במצבים שכאלו. קיוויתי שנטלי תרצה לצאת איתי בפעם אחרת. פחדתי שמה שקרה יהרוס את הקשר בינינו. ליטפתי את שיערה הבלונדיני של רותם, שוקע במחשבות. נראה שרותם הבינה לליבי ... כהרגלה. הושבתי אותה על ברכיי והמשכתי לחבקה. 


אחר הצהריים, אימי חזרה, אך לא לבד. (עד שחזרה, שיחקתי עם רותם וניסיתי להעלות לעצמי את מצב הרוח, הרי רותם היא היחידה שמחוללת בי את זה..) זו הייתה חברה שלה, היא באה יחד עם בתה הקטנה, בת שש הייתה, בשם ענת. לא הבנתי, אז יש לנו אורחים? רותם נראתה סקרנית.


 "תכירי את עידו ורותם ... שני הילדים שלי." הכירה בינינו אימי "הו, ורותם ... זו ענת, תוכלו לשחק יחד." הציעה אימי בחיוך, חיוך שחייכה אך ורק לאנשים שהם לא אני. 

 "איזה יפה היא ..." התלהבה חברתה של אימי מרותם ובצדק "בת כמה את חמודה?" שאלה.

האם היא יודעת שלרותם יש אוטיזם? שיערתי שכן, הרי אימי לא תסתיר את זה מפניה.

 "מש." השיבה רותם והסתתרה מאחורי, היא הייתה מובכת מהזרים החדשים שהגיעו הנה. 

 "היא בת חמש." אמרתי לה, אולי היא לא הבינה את רותם ... "ואת יודעת שהיא -" רציתי להיות

בטוח שהיא יודעת על האוטיזם של רותם, אך אימי סימנה לי להיות בשקט ... מה לעזאזל.


רותם וענת הלכו לשחק בחדר, לאחר שיחה ארוכה ומשעממת בין אימי לחברתה, החליטה האישה שהיא יוצאת לעשן קצת בגינה. אימי הסכימה ורצתה לבוא עמה, אך אני ניצלתי את זה וחסמתי לה את הדרך "אמא, את מתביישת באוטיזם של רותם?!" שאלתי אותה בתדהמה "איך את יכולה?!"

 "עידו, אתה לא תבין!" השיבה אימי, אך הייתי עצבני מידי מכדי לשמוע. "תקשיב לי." הוסיפה.

 "לא! תפסיקי לגרום לרותם להיראות שונה, כי היא לא." אמרתי לה בכעס, עד שקרה דבר מפתיע -  

צרחות בכי מהחדר בו שהו הילדות. כולנו רצנו אל החדר, גם אמה של ענת שמעה את צרחות הבכי: רותם, משכה בשערה של ענת, שתי הבנות בכו, אך רותם הכאיבה מידי לענת שצרחה בבכי.

רצתי אל רותם וניסיתי לשחרר את אחיזת אצבעותיה משיערה של ענת, אך היא התנגדה לי. "שלי! שלי! שלי! שלי!" קראה רותם בהיסטריה. אמה של ענת (שהייתה נסערת) עזרה לי לשחרר את ענת מאחיזתה של רותם ולבסוף הצלחנו. הייתי בטוח, לאחר שחברתה של אימי ראתה את ההיסטריה שחוותה רותם, היא ידעה שהיא לא כמו ענת. חיבקתי את רותם וליטפתי את פניה הרטובות. 

 "ששש ... הכל בסדר." לחשתי לה, אך היא המשיכה להשתולל. ענת ואמה היו בהלם מהתנהגותה

של רותם. "הילדה הזו היא ..." 

 "אוטיסטית." השלמתי את דבריה של האם. אמא שלי עמדה בצד, נבוכה מכל הסיטואציה, בה שיקרה לחברתה הטובה ביותר. האם הרימה את ענת בתה על ידיה ויצאה מן הבית בטריקת דלת צורמנית, בלי לומר דבר ... רותם המשיכה להשתולל, ניסיתי להבין אותה! נראה שהיא וענת שיחקו בקוביות, אולי ענת חטפה לה קובייה? הנחתי על ידה את אחת מן הקוביות והיא החלה להירגע. 


היום הזה הרס אותי ... קודם, אין לי דייט ואחר כך מה שקרה לרותם. הבנתי שרותם לא יכולה לשחק עם ילדים אחרים, כל דבר שיעשו שיעצבן אותה, יגרום לה להתקף. מה כבר אפשר לעשות?


הירשם לאתר כדי להגיב

שאלות פופולריות כרגע בעיר הספרים[פרסום שאלה חדשה]

הרגע העצוב הזה...
נשאלה לפני 21 דקות ע"י ded (כרגע יש תשובה אחת)

h
נשאלה לפני 2 ימים ע"י ded (כרגע יש 6 תשובות)

סיפורים נוספים
דוגמה טובה ונעלי עקב (14+) || חן סיפורים תקציר: דרמה משפחתית: הספר נכתב מנקודת מבטה של אולגה, בת השש. הוריה גרושים ואמה אלכוהוליסטית ועובדת בזנות. מגיל שנתיים, אולגה מחקה את אמה בהכל, היא לא יודעת שזה לא בסדר. אביה נלחם עליה, לא יודע איזו דוגמה רעה מקבלת בתו. תהיי יפה ותשתקי || חן סיפורים תקציר: מרגנית בת ה - 25, היא בת המעמד הבורגני. (שנת 1769, המאה ה - 18) היא צייתנית לבעלה ואמא נפלאה לשני ילדיה. אבל ... היא רוצה שינוי. היא מרגישה כמו בובה על חוט וזה ממש לא מוצא חן בעיניה. ספר פמיניסטי והיסטורי, על העלייה במעמד הנשי שבאותה התקופה.
- פרסומת -

מתנקשת (14+) || חן סיפורים תקציר: היילי בת ה - 14 , אמנה להיות מתנקשת מגיל צעיר. אביה, רוצח שכיר בעצמו, שולח אותה למשימות שונות. בדרך כלל היילי מבצעת את משימותיה, אך הפעם משהו משתבש. פתאום בת 17 || חן סיפורים תקציר: מלאני בת ה - 40 היא אישה ממורמרת, רווקה וחסרת עבודה. נמאס לה מהחיים האלה והיא מנסה להתאבד ... אך לפתע מופיע בפניה השטן. מלאני מבצעת עמו עסקה (שתתחרט עליה) ולמחרת בבוקר הופכת להיות בת 17. היא לא יודעת מה עומד לקרות לה. תמותו תקציר: פאנפיק על קוראסמי | קירקה~ תקציר: טוב אז אין לי תקציר פפפפפ קלפי מלחמה מ.ת תקציר: זה מבוסס על סיפור שלי באינסטגרם אבל אפשר להבין בלי חוקים חדשים | מ.ת.א תקציר: בפנים. פרצוף בוכה צוחק מ.ת.א תקציר: הוא בספר♥♥ שחברתך הטובה היא מלכת הכיתה. תקציר: מאי היא הילדה הכי מקובלת בכיתה וליה היא החברה הכי טובה שלה,היי זאת אני תישמעו את הסיפור מהצד שלי ילדי האגדות מ.ת.א- מחודש תקציר: בפנים אש ומים| מ.ת.א תקציר: יש שתי ממלכות, ממלכת האש וממלכת המים, על ממלכת האש מלך ומלכה רעים, ועל המים טובים, יום אחד פורצת מלחמה ענקית בין הממלכות, אתם אנשים כפריים שגרים בכפר שמנסים לגרום למלכה ומלך למות , בממלכת האש שוכנת גם נסיכה שהיא טובת לב למ"ע והנבל המרושע בעולם- האגם הקסום תקציר: ספר המשך למטבע המסתורי ארץ החלומות והמסע אל המטבע, לפעמים אני אעשה פרק אחד מכמה נקודות מבט. מריקולס ליידיבאג & צ´אט נואר עונות 2+3 המידע || אריאנה ליידי נואר ♥ תקציר: ספר המידע, התאוריות והספוילרים של מריקולס ליידיבאג וצ´אט נואר חזר! בספר ישנם ספוילרים, תאוריות, מידע ופרקים חדשים אשר יצאו! בואו היכנסו לעולם של מריקולס! רוכבי הדרקונים מ.ת.א תקציר: עולם בו יש בני אדם ודרקונים וקשר מיוחד אך יש יחידה לחיסולם של הקשר בין הדרקונים לבני האדם תקועים בעבר מ.ת תקציר: בספר תחרות כתיבה! תקציר: טוב אז החלטתי לעשות תחרות כתיבה , אתם תחשבו שאני לא מקצועית! אבל אני ממש השתדל להיות רצינית! אפוקליפסהמ.ת.א תקציר: אבל לא בדיוק. מזהירה אני לא מכניסה כול אחדהקודם
רשימת הפרקים:


רוצה לפתוח חשבון חדש ללא פייסבוק ? הירשם בחינם

או
אימייל:


סיסמא:


 © כל הזכויות שמורות ל-עיר הספרים | תקנון האתר | עיר הציורים | עיר הלימודים | תוכן פוגעני/מפר זכויות יוצרים ? לחץ לדיווח!