התחברות לאתר


רשימת הפרקים:
45902 קוראים


פרק 21 - אכזבה והתמודדות
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה | פורסם לפני 40 חודשים
  


פרק עשרים ואחת


אכזבה והתמודדות


הגיע הבוקר. כל כך התרגשתי, היום יהיה לי את ´דייט החלומות´ עם נטלי, זה שתמיד חלמתי עליו. 

 "עידו, אני יוצאת לחברה, תאכיל את רותם." אמרה לי אימי מהסלון ויצאה מן הבית. רותם לא יכלה לאכול לבד, לכן אני ואמא שלי נהגנו להאכיל אותה. ראיתי את רותם, היא ישבה על הספה בסלון.

היא דיברה לעצמה ועשתה תנועות מוזרות עם הידיים, נאנחתי. "בוקר טוב, רותם." בירכתי אותה, אך היה זה מצב נפוץ, רותם שקעה בעולמה. הכנתי לי ולה את ארוחת הבוקר והאכלתי אותה. 


לפתע נשמע צלצול טלפון, מיהרתי לענות "הלו?" שאלתי. זו ... הייתה נטלי! היא בכתה ... מה קרה לה? "עידו ... אני מצטערת, אבל לא נוכל לצאת לדייט היום, אבא שלי חווה התקף לב ואני לא יכולה לעזוב אותו ..." אמרה לי נטלי בבכי. כאב לי עליה, אך גם התאכזבתי ... לא יהיה לי דייט היום. "אני מצטער לשמוע, אני משתתף בצערך ..." הזדהיתי איתה וניסיתי להרגיע אותה. 


רותם הביטה עליי מן הסלון, לאחר שהחזרתי את הטלפון למקומו, ישבתי על הספה, מצוברח. טוב, זו לא אשמתה ... מאוד עצוב מה שקרה לה ואני לגמרי מבין אותה. רותם קרבה אליי וחיבקה אותי.

כן, היא היחידה שהרגיעה וניחמה אותי במצבים שכאלו. קיוויתי שנטלי תרצה לצאת איתי בפעם אחרת. פחדתי שמה שקרה יהרוס את הקשר בינינו. ליטפתי את שיערה הבלונדיני של רותם, שוקע במחשבות. נראה שרותם הבינה לליבי ... כהרגלה. הושבתי אותה על ברכיי והמשכתי לחבקה. 


אחר הצהריים, אימי חזרה, אך לא לבד. (עד שחזרה, שיחקתי עם רותם וניסיתי להעלות לעצמי את מצב הרוח, הרי רותם היא היחידה שמחוללת בי את זה..) זו הייתה חברה שלה, היא באה יחד עם בתה הקטנה, בת שש הייתה, בשם ענת. לא הבנתי, אז יש לנו אורחים? רותם נראתה סקרנית.


 "תכירי את עידו ורותם ... שני הילדים שלי." הכירה בינינו אימי "הו, ורותם ... זו ענת, תוכלו לשחק יחד." הציעה אימי בחיוך, חיוך שחייכה אך ורק לאנשים שהם לא אני. 

 "איזה יפה היא ..." התלהבה חברתה של אימי מרותם ובצדק "בת כמה את חמודה?" שאלה.

האם היא יודעת שלרותם יש אוטיזם? שיערתי שכן, הרי אימי לא תסתיר את זה מפניה.

 "מש." השיבה רותם והסתתרה מאחורי, היא הייתה מובכת מהזרים החדשים שהגיעו הנה. 

 "היא בת חמש." אמרתי לה, אולי היא לא הבינה את רותם ... "ואת יודעת שהיא -" רציתי להיות

בטוח שהיא יודעת על האוטיזם של רותם, אך אימי סימנה לי להיות בשקט ... מה לעזאזל.


רותם וענת הלכו לשחק בחדר, לאחר שיחה ארוכה ומשעממת בין אימי לחברתה, החליטה האישה שהיא יוצאת לעשן קצת בגינה. אימי הסכימה ורצתה לבוא עמה, אך אני ניצלתי את זה וחסמתי לה את הדרך "אמא, את מתביישת באוטיזם של רותם?!" שאלתי אותה בתדהמה "איך את יכולה?!"

 "עידו, אתה לא תבין!" השיבה אימי, אך הייתי עצבני מידי מכדי לשמוע. "תקשיב לי." הוסיפה.

 "לא! תפסיקי לגרום לרותם להיראות שונה, כי היא לא." אמרתי לה בכעס, עד שקרה דבר מפתיע -  

צרחות בכי מהחדר בו שהו הילדות. כולנו רצנו אל החדר, גם אמה של ענת שמעה את צרחות הבכי: רותם, משכה בשערה של ענת, שתי הבנות בכו, אך רותם הכאיבה מידי לענת שצרחה בבכי.

רצתי אל רותם וניסיתי לשחרר את אחיזת אצבעותיה משיערה של ענת, אך היא התנגדה לי. "שלי! שלי! שלי! שלי!" קראה רותם בהיסטריה. אמה של ענת (שהייתה נסערת) עזרה לי לשחרר את ענת מאחיזתה של רותם ולבסוף הצלחנו. הייתי בטוח, לאחר שחברתה של אימי ראתה את ההיסטריה שחוותה רותם, היא ידעה שהיא לא כמו ענת. חיבקתי את רותם וליטפתי את פניה הרטובות. 

 "ששש ... הכל בסדר." לחשתי לה, אך היא המשיכה להשתולל. ענת ואמה היו בהלם מהתנהגותה

של רותם. "הילדה הזו היא ..." 

 "אוטיסטית." השלמתי את דבריה של האם. אמא שלי עמדה בצד, נבוכה מכל הסיטואציה, בה שיקרה לחברתה הטובה ביותר. האם הרימה את ענת בתה על ידיה ויצאה מן הבית בטריקת דלת צורמנית, בלי לומר דבר ... רותם המשיכה להשתולל, ניסיתי להבין אותה! נראה שהיא וענת שיחקו בקוביות, אולי ענת חטפה לה קובייה? הנחתי על ידה את אחת מן הקוביות והיא החלה להירגע. 


היום הזה הרס אותי ... קודם, אין לי דייט ואחר כך מה שקרה לרותם. הבנתי שרותם לא יכולה לשחק עם ילדים אחרים, כל דבר שיעשו שיעצבן אותה, יגרום לה להתקף. מה כבר אפשר לעשות?


הירשם לאתר כדי להגיב

שאלות פופולריות כרגע בעיר הספרים[פרסום שאלה חדשה]

איך משתמשים בטמפון?
נשאלה לפני 13 שעות ע"י 🎀 (כרגע יש 26 תשובות)

אייקון
נשאלה לפני 34 דקות ע"י #ican´´teven (כרגע יש תשובה אחת)

סיפורים נוספים
הצד האפל של סרטי הילדים תקציר: רוצים לדעת מה עומד מאחורי הסרטים האהובים, עליהם גדלנו? בואו וגלו את נסתרות עולם סרטי הילדים. אזהרה: הספר מכיל ספויילרים ותיאוריות מטרידות, הן עלולות להרוס לך את הילדות! היום, הוא יום יפה (13+) || חן סיפורים תקציר: הספר נכתב מנקודת מבטה של אנג´ל בת ה - 7, היא בעלת תסמונת דאון, אך עם שמחת חיים רבה. החיים שלה נראים לה כה ורודים, אף על פי שהם אפלים יותר מכפי שהם נראים לה. ספר מיוחד, פסיכולוגי וחידתי.
- פרסומת -

דוגמה טובה ונעלי עקב (14+) || חן סיפורים תקציר: דרמה משפחתית: הספר נכתב מנקודת מבטה של אולגה, בת השש. הוריה גרושים ואמה אלכוהוליסטית ועובדת בזנות. מגיל שנתיים, אולגה מחקה את אמה בהכל, היא לא יודעת שזה לא בסדר. אביה נלחם עליה, לא יודע איזו דוגמה רעה מקבלת בתו. למות מצחוק (12+) || חן סיפורים תקציר: פנטזיה אכזרית: פשעתם? עונשכם יהיה מוות, אם ליצן הממלכה יצליח להצחיק אתכם. נלי בת ה - 16, נבחרה לתפקיד הנורא ביותר, להיות ליצנית. נשמע לכם מצחיק? זהו שלא. היא שונאת את עצמה, בגללה הוצאו להורג אלפי אנשים, כי הצליחה להצחיק אותם. The Fifth Wave| מ.ת תקציר: מבוסס על הגל החמישי. הסבר מפורט בפנים. בואו להירשם! D: ז´אנר: הרפתקאות, מדע בדיוני, נוער, מתח חוקים חדשים | מ.ת.א תקציר: בפנים. הנוקמים החדשים מ.ת/ התחלה מחדש תקציר: מתחשק לי להחזיר את המ.ת הזה תחרות כתיבה • secret תקציר: תחרות כתיבה • secret Angelsֻֻ| מ.ת.א תקציר: אז... לקחתי רעיון מבמ.ת.א של חברה מאוד טובה שלי {יערה}, התקציר בפנים מספריים ושלושה קווים | לינה תקציר: חמישה עשר. חמישה עשר קווים על היד היו כל מה שצריך בשביל להגיע למצב ´עומס קווים´ ולמות ממנו. אם הגעת לשלוש קווים התחלת להתבייש בעצמך, ובשבע אנשים התחילו להתאבד, בין אם זה ממבוכה, ובין אם הלב שלהם היה חלש מהרגיל. הקו השלישי של ברוק הגיע לא מזמן. כל הבעיות בסרטי פרסי ג´קסון תקציר: כל מי שאוהב את פרסי ג´קסון בטח גם ראה את הסרטים שלו.אחרי שראיתם אותם בטח חשבתם ´מה לעזאזל?´ אז הרשו לי להציג את כל הבעיות בסרטי פרסי ג´קסון הצד האפל של סרטי הילדים תקציר: רוצים לדעת מה עומד מאחורי הסרטים האהובים, עליהם גדלנו? בואו וגלו את נסתרות עולם סרטי הילדים. אזהרה: הספר מכיל ספויילרים ותיאוריות מטרידות, הן עלולות להרוס לך את הילדות! יחי המלכה! || מ.ת.א משותף עם ארטמיס תקציר: בפנים מפעל חתימות תקציר: בספר מלחמה מ.ת.א||עם סקיי *^* תקציר: בפנים כי.. ככה? (לא נותן לי לשים כריכה *בכי*) מ.ת מחנה החצויים (איזה מקורית אני) תקציר: . היורשת תקציר: בספר ברודווי קולג´ תקציר: הגהלצגפהקודם
רשימת הפרקים:


רוצה לפתוח חשבון חדש ללא פייסבוק ? הירשם בחינם

או
אימייל:


סיסמא:


 © כל הזכויות שמורות ל-עיר הספרים | תקנון האתר | עיר הציורים | עיר הלימודים | תוכן פוגעני/מפר זכויות יוצרים ? לחץ לדיווח!