התחברות לאתר


רשימת הפרקים:
44703 קוראים


פרק 21 - אכזבה והתמודדות
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה | פורסם לפני 38 חודשים
  


פרק עשרים ואחת


אכזבה והתמודדות


הגיע הבוקר. כל כך התרגשתי, היום יהיה לי את ´דייט החלומות´ עם נטלי, זה שתמיד חלמתי עליו. 

 "עידו, אני יוצאת לחברה, תאכיל את רותם." אמרה לי אימי מהסלון ויצאה מן הבית. רותם לא יכלה לאכול לבד, לכן אני ואמא שלי נהגנו להאכיל אותה. ראיתי את רותם, היא ישבה על הספה בסלון.

היא דיברה לעצמה ועשתה תנועות מוזרות עם הידיים, נאנחתי. "בוקר טוב, רותם." בירכתי אותה, אך היה זה מצב נפוץ, רותם שקעה בעולמה. הכנתי לי ולה את ארוחת הבוקר והאכלתי אותה. 


לפתע נשמע צלצול טלפון, מיהרתי לענות "הלו?" שאלתי. זו ... הייתה נטלי! היא בכתה ... מה קרה לה? "עידו ... אני מצטערת, אבל לא נוכל לצאת לדייט היום, אבא שלי חווה התקף לב ואני לא יכולה לעזוב אותו ..." אמרה לי נטלי בבכי. כאב לי עליה, אך גם התאכזבתי ... לא יהיה לי דייט היום. "אני מצטער לשמוע, אני משתתף בצערך ..." הזדהיתי איתה וניסיתי להרגיע אותה. 


רותם הביטה עליי מן הסלון, לאחר שהחזרתי את הטלפון למקומו, ישבתי על הספה, מצוברח. טוב, זו לא אשמתה ... מאוד עצוב מה שקרה לה ואני לגמרי מבין אותה. רותם קרבה אליי וחיבקה אותי.

כן, היא היחידה שהרגיעה וניחמה אותי במצבים שכאלו. קיוויתי שנטלי תרצה לצאת איתי בפעם אחרת. פחדתי שמה שקרה יהרוס את הקשר בינינו. ליטפתי את שיערה הבלונדיני של רותם, שוקע במחשבות. נראה שרותם הבינה לליבי ... כהרגלה. הושבתי אותה על ברכיי והמשכתי לחבקה. 


אחר הצהריים, אימי חזרה, אך לא לבד. (עד שחזרה, שיחקתי עם רותם וניסיתי להעלות לעצמי את מצב הרוח, הרי רותם היא היחידה שמחוללת בי את זה..) זו הייתה חברה שלה, היא באה יחד עם בתה הקטנה, בת שש הייתה, בשם ענת. לא הבנתי, אז יש לנו אורחים? רותם נראתה סקרנית.


 "תכירי את עידו ורותם ... שני הילדים שלי." הכירה בינינו אימי "הו, ורותם ... זו ענת, תוכלו לשחק יחד." הציעה אימי בחיוך, חיוך שחייכה אך ורק לאנשים שהם לא אני. 

 "איזה יפה היא ..." התלהבה חברתה של אימי מרותם ובצדק "בת כמה את חמודה?" שאלה.

האם היא יודעת שלרותם יש אוטיזם? שיערתי שכן, הרי אימי לא תסתיר את זה מפניה.

 "מש." השיבה רותם והסתתרה מאחורי, היא הייתה מובכת מהזרים החדשים שהגיעו הנה. 

 "היא בת חמש." אמרתי לה, אולי היא לא הבינה את רותם ... "ואת יודעת שהיא -" רציתי להיות

בטוח שהיא יודעת על האוטיזם של רותם, אך אימי סימנה לי להיות בשקט ... מה לעזאזל.


רותם וענת הלכו לשחק בחדר, לאחר שיחה ארוכה ומשעממת בין אימי לחברתה, החליטה האישה שהיא יוצאת לעשן קצת בגינה. אימי הסכימה ורצתה לבוא עמה, אך אני ניצלתי את זה וחסמתי לה את הדרך "אמא, את מתביישת באוטיזם של רותם?!" שאלתי אותה בתדהמה "איך את יכולה?!"

 "עידו, אתה לא תבין!" השיבה אימי, אך הייתי עצבני מידי מכדי לשמוע. "תקשיב לי." הוסיפה.

 "לא! תפסיקי לגרום לרותם להיראות שונה, כי היא לא." אמרתי לה בכעס, עד שקרה דבר מפתיע -  

צרחות בכי מהחדר בו שהו הילדות. כולנו רצנו אל החדר, גם אמה של ענת שמעה את צרחות הבכי: רותם, משכה בשערה של ענת, שתי הבנות בכו, אך רותם הכאיבה מידי לענת שצרחה בבכי.

רצתי אל רותם וניסיתי לשחרר את אחיזת אצבעותיה משיערה של ענת, אך היא התנגדה לי. "שלי! שלי! שלי! שלי!" קראה רותם בהיסטריה. אמה של ענת (שהייתה נסערת) עזרה לי לשחרר את ענת מאחיזתה של רותם ולבסוף הצלחנו. הייתי בטוח, לאחר שחברתה של אימי ראתה את ההיסטריה שחוותה רותם, היא ידעה שהיא לא כמו ענת. חיבקתי את רותם וליטפתי את פניה הרטובות. 

 "ששש ... הכל בסדר." לחשתי לה, אך היא המשיכה להשתולל. ענת ואמה היו בהלם מהתנהגותה

של רותם. "הילדה הזו היא ..." 

 "אוטיסטית." השלמתי את דבריה של האם. אמא שלי עמדה בצד, נבוכה מכל הסיטואציה, בה שיקרה לחברתה הטובה ביותר. האם הרימה את ענת בתה על ידיה ויצאה מן הבית בטריקת דלת צורמנית, בלי לומר דבר ... רותם המשיכה להשתולל, ניסיתי להבין אותה! נראה שהיא וענת שיחקו בקוביות, אולי ענת חטפה לה קובייה? הנחתי על ידה את אחת מן הקוביות והיא החלה להירגע. 


היום הזה הרס אותי ... קודם, אין לי דייט ואחר כך מה שקרה לרותם. הבנתי שרותם לא יכולה לשחק עם ילדים אחרים, כל דבר שיעשו שיעצבן אותה, יגרום לה להתקף. מה כבר אפשר לעשות?


הירשם לאתר כדי להגיב

שאלות פופולריות כרגע בעיר הספרים[פרסום שאלה חדשה]

4:44
נשאלה לפני 3 שעות ע"י Ηell (כרגע יש 3 תשובות)

מה הקטע של יותר מספר פרטי אחד?
נשאלה לפני 3 שעות ע"י מספריים ושלושה קווים אבל באנגלית (כרגע יש 6 תשובות)

סיפורים נוספים
רק היא מבינה (סיפור אמיתי) || חן סיפורים תקציר: עידו בן ה - 16, הוא ילד שמן, לא מקובל ונושא ללעג בקרב בני כיתתו. הוא רצה להתאבד כבר מספר פעמים, הוא מאובחן כסובל מבעיות נפשיות ... החיים של עידו הם רעים ולא פשוטים, עד שמשפחתו מאמצת אל ליבה ילדה בת חמש מיוחדת במינה, אוטיסטית. הצד האפל של סרטי הילדים תקציר: רוצים לדעת מה עומד מאחורי הסרטים האהובים, עליהם גדלנו? בואו וגלו את נסתרות עולם סרטי הילדים. אזהרה: הספר מכיל ספויילרים ותיאוריות מטרידות, הן עלולות להרוס לך את הילדות!
- פרסומת -

ילדי עליית הגג (15+) || חן סיפורים תקציר: ספר דרמה קשה הנכתב מנקודת מבטו של מני, ילד בן 8 ועל הדברים הנוראים שעבר יחד עם אחיו הקטנים. הוריו מתעללים בשלושה וכולאים אותם בעליית הגג. הספר פסיכולוגי וקשה לקריאה. ילדה של אבאל´ה (15+) || חן סיפורים תקציר: סיפור קשה לקריאה וקורע לב על ילדה בת 8 בשם שרית, אשר נולדה אוטיסטית. אמה מתה בלידתה ומאז אביה הנורא עושה ממנה צחוק, משפיל אותה ומתעלל בה לעיני חבריו הנרקומנים. הספר מבוסס על אחד משיריה של דליה רביקוביץ´, הנקרא ´כף יד רשעה´. ציידות ארטמיס מ.ת.א עם ארטמיס תקציר: הכל בפנים מ.ת. בלי עלילה תקציר: בלי עלילה D: !?how to survive the HIGH SCHOOL תקציר: there is a boy call "neo" and he nerd from the middle school everyone call him "nerd" just becuz he love read books and s,mart,in this book he will say how he survive the HIGH SCHHOL! alive --_-- The Fifth Wave| מ.ת תקציר: מבוסס על הגל החמישי. הסבר מפורט בפנים. בואו להירשם! D: ז´אנר: הרפתקאות, מדע בדיוני, נוער, מתח ניקרוסארס תקציר: ג ךל´צ/ךקצכךל´צכך פנימיית מגניבים כנסו תקציר: באמא שלכם אהבה אסורה (יכול להיות סוטה מאוד 15+) תקציר: ג´ייסי היא משרתת בארמון, אבל מה קורה כשהיא מתאהבת ביורש העצר, ובמקביל - נעשית הזונה של המלך והנסיך האחר? Angelsֻֻ| מ.ת.א תקציר: אז... לקחתי רעיון מבמ.ת.א של חברה מאוד טובה שלי {יערה}, התקציר בפנים מחשבות תקציר: בפנים. Relax yourself with a cup of tea תקציר: כאלו ואחרים-בעיקר קטעי כתיבה וספוקן שני צדדים מ.ת.א משותף עם שחר תקציר: בפנים השקט שנשאר. תקציר: היא פקחה את עיניה וראתה רק לבן. היא הייתה מוקפת כל כולה בלבן הטהור הזה, שלרגע חשה שלווה ורוגע. הרגע הזה חלף במהירות, לפני שהספיקה בכלל למצמץ. "היא התעוררה!". היא שמעה צרחה נרגשת. זה כל הקסם | RON תקציר: עיניו החומות ננעצו בעיניה, היא נעצרה. הדם אזל מפניה, וכמה שהיא רצתה, היא באמת לא ידעה איך להגיב. איך מגיבים לאדם שלא ראית כלכך הרבה זמן, שהשאיר בך כתם שהולך איתך לכל מקום? היא התנשפה. לא. זה לא יכול להיות. העיר של פעם || עיתון עיר הספרים תקציר: כן, יש אינסוף עיתונים (שכבר הפסיקו לפעול) של עיר הספרים, אבל הפעם זה שונה. בלי כל הבולשיט שלהקודם
רשימת הפרקים:


רוצה לפתוח חשבון חדש ללא פייסבוק ? הירשם בחינם

או
אימייל:


סיסמא:


 © כל הזכויות שמורות ל-עיר הספרים | תקנון האתר | עיר הציורים | עיר הלימודים | תוכן פוגעני/מפר זכויות יוצרים ? לחץ לדיווח!