התחברות לאתר


רשימת הפרקים:
52193 קוראים


פרק 21 - אכזבה והתמודדות
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה | פורסם לפני 49 חודשים
  


פרק עשרים ואחת


אכזבה והתמודדות


הגיע הבוקר. כל כך התרגשתי, היום יהיה לי את ´דייט החלומות´ עם נטלי, זה שתמיד חלמתי עליו. 

 "עידו, אני יוצאת לחברה, תאכיל את רותם." אמרה לי אימי מהסלון ויצאה מן הבית. רותם לא יכלה לאכול לבד, לכן אני ואמא שלי נהגנו להאכיל אותה. ראיתי את רותם, היא ישבה על הספה בסלון.

היא דיברה לעצמה ועשתה תנועות מוזרות עם הידיים, נאנחתי. "בוקר טוב, רותם." בירכתי אותה, אך היה זה מצב נפוץ, רותם שקעה בעולמה. הכנתי לי ולה את ארוחת הבוקר והאכלתי אותה. 


לפתע נשמע צלצול טלפון, מיהרתי לענות "הלו?" שאלתי. זו ... הייתה נטלי! היא בכתה ... מה קרה לה? "עידו ... אני מצטערת, אבל לא נוכל לצאת לדייט היום, אבא שלי חווה התקף לב ואני לא יכולה לעזוב אותו ..." אמרה לי נטלי בבכי. כאב לי עליה, אך גם התאכזבתי ... לא יהיה לי דייט היום. "אני מצטער לשמוע, אני משתתף בצערך ..." הזדהיתי איתה וניסיתי להרגיע אותה. 


רותם הביטה עליי מן הסלון, לאחר שהחזרתי את הטלפון למקומו, ישבתי על הספה, מצוברח. טוב, זו לא אשמתה ... מאוד עצוב מה שקרה לה ואני לגמרי מבין אותה. רותם קרבה אליי וחיבקה אותי.

כן, היא היחידה שהרגיעה וניחמה אותי במצבים שכאלו. קיוויתי שנטלי תרצה לצאת איתי בפעם אחרת. פחדתי שמה שקרה יהרוס את הקשר בינינו. ליטפתי את שיערה הבלונדיני של רותם, שוקע במחשבות. נראה שרותם הבינה לליבי ... כהרגלה. הושבתי אותה על ברכיי והמשכתי לחבקה. 


אחר הצהריים, אימי חזרה, אך לא לבד. (עד שחזרה, שיחקתי עם רותם וניסיתי להעלות לעצמי את מצב הרוח, הרי רותם היא היחידה שמחוללת בי את זה..) זו הייתה חברה שלה, היא באה יחד עם בתה הקטנה, בת שש הייתה, בשם ענת. לא הבנתי, אז יש לנו אורחים? רותם נראתה סקרנית.


 "תכירי את עידו ורותם ... שני הילדים שלי." הכירה בינינו אימי "הו, ורותם ... זו ענת, תוכלו לשחק יחד." הציעה אימי בחיוך, חיוך שחייכה אך ורק לאנשים שהם לא אני. 

 "איזה יפה היא ..." התלהבה חברתה של אימי מרותם ובצדק "בת כמה את חמודה?" שאלה.

האם היא יודעת שלרותם יש אוטיזם? שיערתי שכן, הרי אימי לא תסתיר את זה מפניה.

 "מש." השיבה רותם והסתתרה מאחורי, היא הייתה מובכת מהזרים החדשים שהגיעו הנה. 

 "היא בת חמש." אמרתי לה, אולי היא לא הבינה את רותם ... "ואת יודעת שהיא -" רציתי להיות

בטוח שהיא יודעת על האוטיזם של רותם, אך אימי סימנה לי להיות בשקט ... מה לעזאזל.


רותם וענת הלכו לשחק בחדר, לאחר שיחה ארוכה ומשעממת בין אימי לחברתה, החליטה האישה שהיא יוצאת לעשן קצת בגינה. אימי הסכימה ורצתה לבוא עמה, אך אני ניצלתי את זה וחסמתי לה את הדרך "אמא, את מתביישת באוטיזם של רותם?!" שאלתי אותה בתדהמה "איך את יכולה?!"

 "עידו, אתה לא תבין!" השיבה אימי, אך הייתי עצבני מידי מכדי לשמוע. "תקשיב לי." הוסיפה.

 "לא! תפסיקי לגרום לרותם להיראות שונה, כי היא לא." אמרתי לה בכעס, עד שקרה דבר מפתיע -  

צרחות בכי מהחדר בו שהו הילדות. כולנו רצנו אל החדר, גם אמה של ענת שמעה את צרחות הבכי: רותם, משכה בשערה של ענת, שתי הבנות בכו, אך רותם הכאיבה מידי לענת שצרחה בבכי.

רצתי אל רותם וניסיתי לשחרר את אחיזת אצבעותיה משיערה של ענת, אך היא התנגדה לי. "שלי! שלי! שלי! שלי!" קראה רותם בהיסטריה. אמה של ענת (שהייתה נסערת) עזרה לי לשחרר את ענת מאחיזתה של רותם ולבסוף הצלחנו. הייתי בטוח, לאחר שחברתה של אימי ראתה את ההיסטריה שחוותה רותם, היא ידעה שהיא לא כמו ענת. חיבקתי את רותם וליטפתי את פניה הרטובות. 

 "ששש ... הכל בסדר." לחשתי לה, אך היא המשיכה להשתולל. ענת ואמה היו בהלם מהתנהגותה

של רותם. "הילדה הזו היא ..." 

 "אוטיסטית." השלמתי את דבריה של האם. אמא שלי עמדה בצד, נבוכה מכל הסיטואציה, בה שיקרה לחברתה הטובה ביותר. האם הרימה את ענת בתה על ידיה ויצאה מן הבית בטריקת דלת צורמנית, בלי לומר דבר ... רותם המשיכה להשתולל, ניסיתי להבין אותה! נראה שהיא וענת שיחקו בקוביות, אולי ענת חטפה לה קובייה? הנחתי על ידה את אחת מן הקוביות והיא החלה להירגע. 


היום הזה הרס אותי ... קודם, אין לי דייט ואחר כך מה שקרה לרותם. הבנתי שרותם לא יכולה לשחק עם ילדים אחרים, כל דבר שיעשו שיעצבן אותה, יגרום לה להתקף. מה כבר אפשר לעשות?


הירשם לאתר כדי להגיב

שאלות פופולריות כרגע בעיר הספרים[פרסום שאלה חדשה]

עזרו לנו להציל את עיר הספרים!
נשאלה לפני שעה ע"י עיר הספרים לשעבר (כרגע יש 14 תשובות)

תעקבו אחרי האינסטגרם של הפרוייקט :)
נשאלה לפני 2 שעות ע"י עיר הספרים לשעבר (כרגע יש 6 תשובות)

סיפורים נוספים
פתאום בת 17 || חן סיפורים תקציר: מלאני בת ה - 40 היא אישה ממורמרת, רווקה וחסרת עבודה. נמאס לה מהחיים האלה והיא מנסה להתאבד ... אך לפתע מופיע בפניה השטן. מלאני מבצעת עמו עסקה (שתתחרט עליה) ולמחרת בבוקר הופכת להיות בת 17. היא לא יודעת מה עומד לקרות לה. הצד האפל של סרטי הילדים תקציר: רוצים לדעת מה עומד מאחורי הסרטים האהובים, עליהם גדלנו? בואו וגלו את נסתרות עולם סרטי הילדים. אזהרה: הספר מכיל ספויילרים ותיאוריות מטרידות, הן עלולות להרוס לך את הילדות!
- פרסומת -

תהיי יפה ותשתקי || חן סיפורים תקציר: מרגנית בת ה - 25, היא בת המעמד הבורגני. (שנת 1769, המאה ה - 18) היא צייתנית לבעלה ואמא נפלאה לשני ילדיה. אבל ... היא רוצה שינוי. היא מרגישה כמו בובה על חוט וזה ממש לא מוצא חן בעיניה. ספר פמיניסטי והיסטורי, על העלייה במעמד הנשי שבאותה התקופה. דוגמה טובה ונעלי עקב (14+) || חן סיפורים תקציר: דרמה משפחתית: הספר נכתב מנקודת מבטה של אולגה, בת השש. הוריה גרושים ואמה אלכוהוליסטית ועובדת בזנות. מגיל שנתיים, אולגה מחקה את אמה בהכל, היא לא יודעת שזה לא בסדר. אביה נלחם עליה, לא יודע איזו דוגמה רעה מקבלת בתו. חיות מחמד| מ.ת תקציר: בספר עבדים מ.ת תקציר: בגלל שעוד מעט האתר נסגר וכמה ביקשו ממני אז למה לא אורורה גרים || Aurora Grimm תקציר: . ילדי רחוב מ.ת תקציר: כנסו פנימייה! תקציר: בוואו בואו שטויות שאני רושמת כשאני עושה שיעורי בית תקציר: אז עכשיו אני עושה שיעורי בית ובא לי רעיון כזה שלפעמים אני פשוט אכתוב פה שטויות שאני חושבת עליהן כשאני עושה אותם הנוקמים החדשים מ.ת/ התחלה מחדש תקציר: מתחשק לי להחזיר את המ.ת הזה תאוריות מקוריות על מריקולס. *חצי מוקפא* תקציר: אני אכתוב תאוריות (מקוריות) על ליידי באג ועל צ´אט נואר. אני אשתדל לכתוב כמה שיותר, ולכתוב! גיבורים אחרים תקציר: אתם לא מקובלים בחברה אתם שונים אתם מיוחדים אתם אחרים מקבלים כוח על המשך בספר עד שאתעורר||פאנפיק על לונה תקציר: תקציר בספר לוס אנג´לס ומה שמעבר מ.ת תקציר: לוס אנג´לס עיר החלומות, השטן בכבודו ובעצמו מגיע ללוס אנג´לס בכדי להבין מדוע אביו כלכך השקיע במין האנושי לכן הוא ושדה שלו בחורה תוססת חושנית אך תוקפנית מגיעים ללוס אנג´לס ושם פוגשים בבני האדם עד שתפנית מוזרה לוקחת חלק ויצורים שמיימיים חול ספר עצות תקציר: אז ככה, אני יחסית חדשה ועד עכשיו נתקלתי בהמון אנשים שיש להם בעיות לא פתורות עם עצמם או אם אנשים אחרים. אז כך זה ילך: אתם תכתבו לי בתגובות שאלות קצרות ואני אענה לכם (אני יחסית טובה בפסיכולוגיה) פנאפ מ.ת. תקציר: פאנטיים פרדי עוד פנוי, אנשימים!!! יי תקציר: ייהקודם
רשימת הפרקים:


רוצה לפתוח חשבון חדש ללא פייסבוק ? הירשם בחינם

או
אימייל:


סיסמא:


 © כל הזכויות שמורות ל-עיר הספרים | תקנון האתר | תוכן פוגעני/מפר זכויות יוצרים ? לחץ לדיווח!