התחברות לאתר


רשימת הפרקים:
48808 קוראים


פרק 21 - אכזבה והתמודדות
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה | פורסם לפני 45 חודשים
  


פרק עשרים ואחת


אכזבה והתמודדות


הגיע הבוקר. כל כך התרגשתי, היום יהיה לי את ´דייט החלומות´ עם נטלי, זה שתמיד חלמתי עליו. 

 "עידו, אני יוצאת לחברה, תאכיל את רותם." אמרה לי אימי מהסלון ויצאה מן הבית. רותם לא יכלה לאכול לבד, לכן אני ואמא שלי נהגנו להאכיל אותה. ראיתי את רותם, היא ישבה על הספה בסלון.

היא דיברה לעצמה ועשתה תנועות מוזרות עם הידיים, נאנחתי. "בוקר טוב, רותם." בירכתי אותה, אך היה זה מצב נפוץ, רותם שקעה בעולמה. הכנתי לי ולה את ארוחת הבוקר והאכלתי אותה. 


לפתע נשמע צלצול טלפון, מיהרתי לענות "הלו?" שאלתי. זו ... הייתה נטלי! היא בכתה ... מה קרה לה? "עידו ... אני מצטערת, אבל לא נוכל לצאת לדייט היום, אבא שלי חווה התקף לב ואני לא יכולה לעזוב אותו ..." אמרה לי נטלי בבכי. כאב לי עליה, אך גם התאכזבתי ... לא יהיה לי דייט היום. "אני מצטער לשמוע, אני משתתף בצערך ..." הזדהיתי איתה וניסיתי להרגיע אותה. 


רותם הביטה עליי מן הסלון, לאחר שהחזרתי את הטלפון למקומו, ישבתי על הספה, מצוברח. טוב, זו לא אשמתה ... מאוד עצוב מה שקרה לה ואני לגמרי מבין אותה. רותם קרבה אליי וחיבקה אותי.

כן, היא היחידה שהרגיעה וניחמה אותי במצבים שכאלו. קיוויתי שנטלי תרצה לצאת איתי בפעם אחרת. פחדתי שמה שקרה יהרוס את הקשר בינינו. ליטפתי את שיערה הבלונדיני של רותם, שוקע במחשבות. נראה שרותם הבינה לליבי ... כהרגלה. הושבתי אותה על ברכיי והמשכתי לחבקה. 


אחר הצהריים, אימי חזרה, אך לא לבד. (עד שחזרה, שיחקתי עם רותם וניסיתי להעלות לעצמי את מצב הרוח, הרי רותם היא היחידה שמחוללת בי את זה..) זו הייתה חברה שלה, היא באה יחד עם בתה הקטנה, בת שש הייתה, בשם ענת. לא הבנתי, אז יש לנו אורחים? רותם נראתה סקרנית.


 "תכירי את עידו ורותם ... שני הילדים שלי." הכירה בינינו אימי "הו, ורותם ... זו ענת, תוכלו לשחק יחד." הציעה אימי בחיוך, חיוך שחייכה אך ורק לאנשים שהם לא אני. 

 "איזה יפה היא ..." התלהבה חברתה של אימי מרותם ובצדק "בת כמה את חמודה?" שאלה.

האם היא יודעת שלרותם יש אוטיזם? שיערתי שכן, הרי אימי לא תסתיר את זה מפניה.

 "מש." השיבה רותם והסתתרה מאחורי, היא הייתה מובכת מהזרים החדשים שהגיעו הנה. 

 "היא בת חמש." אמרתי לה, אולי היא לא הבינה את רותם ... "ואת יודעת שהיא -" רציתי להיות

בטוח שהיא יודעת על האוטיזם של רותם, אך אימי סימנה לי להיות בשקט ... מה לעזאזל.


רותם וענת הלכו לשחק בחדר, לאחר שיחה ארוכה ומשעממת בין אימי לחברתה, החליטה האישה שהיא יוצאת לעשן קצת בגינה. אימי הסכימה ורצתה לבוא עמה, אך אני ניצלתי את זה וחסמתי לה את הדרך "אמא, את מתביישת באוטיזם של רותם?!" שאלתי אותה בתדהמה "איך את יכולה?!"

 "עידו, אתה לא תבין!" השיבה אימי, אך הייתי עצבני מידי מכדי לשמוע. "תקשיב לי." הוסיפה.

 "לא! תפסיקי לגרום לרותם להיראות שונה, כי היא לא." אמרתי לה בכעס, עד שקרה דבר מפתיע -  

צרחות בכי מהחדר בו שהו הילדות. כולנו רצנו אל החדר, גם אמה של ענת שמעה את צרחות הבכי: רותם, משכה בשערה של ענת, שתי הבנות בכו, אך רותם הכאיבה מידי לענת שצרחה בבכי.

רצתי אל רותם וניסיתי לשחרר את אחיזת אצבעותיה משיערה של ענת, אך היא התנגדה לי. "שלי! שלי! שלי! שלי!" קראה רותם בהיסטריה. אמה של ענת (שהייתה נסערת) עזרה לי לשחרר את ענת מאחיזתה של רותם ולבסוף הצלחנו. הייתי בטוח, לאחר שחברתה של אימי ראתה את ההיסטריה שחוותה רותם, היא ידעה שהיא לא כמו ענת. חיבקתי את רותם וליטפתי את פניה הרטובות. 

 "ששש ... הכל בסדר." לחשתי לה, אך היא המשיכה להשתולל. ענת ואמה היו בהלם מהתנהגותה

של רותם. "הילדה הזו היא ..." 

 "אוטיסטית." השלמתי את דבריה של האם. אמא שלי עמדה בצד, נבוכה מכל הסיטואציה, בה שיקרה לחברתה הטובה ביותר. האם הרימה את ענת בתה על ידיה ויצאה מן הבית בטריקת דלת צורמנית, בלי לומר דבר ... רותם המשיכה להשתולל, ניסיתי להבין אותה! נראה שהיא וענת שיחקו בקוביות, אולי ענת חטפה לה קובייה? הנחתי על ידה את אחת מן הקוביות והיא החלה להירגע. 


היום הזה הרס אותי ... קודם, אין לי דייט ואחר כך מה שקרה לרותם. הבנתי שרותם לא יכולה לשחק עם ילדים אחרים, כל דבר שיעשו שיעצבן אותה, יגרום לה להתקף. מה כבר אפשר לעשות?


הירשם לאתר כדי להגיב

שאלות פופולריות כרגע בעיר הספרים[פרסום שאלה חדשה]

רעיונות לתחפושת
נשאלה לפני 7 שעות ע"י אור יפה מש(ו)געת|ב פ ר י ש ה חלקית (כרגע יש 3 תשובות)

תגידו. אלו שאוהבים את האתר. ורוצים לעזור לו. מה דעתכם על פרויקט "חבר מביא חבר"
נשאלה לפני 2 ימים ע"י Star tail||מתגעגעת... (כרגע יש 14 תשובות)

סיפורים נוספים
היום, הוא יום יפה (13+) || חן סיפורים תקציר: הספר נכתב מנקודת מבטה של אנג´ל בת ה - 7, היא בעלת תסמונת דאון, אך עם שמחת חיים רבה. החיים שלה נראים לה כה ורודים, אף על פי שהם אפלים יותר מכפי שהם נראים לה. ספר מיוחד, פסיכולוגי וחידתי. מישקה (מבוסס על סיפור אמיתי)|| חן סיפורים תקציר: דרמה היסטורית מרגשת המתרחשת בזמן מלחמת העולם השנייה: מישה (מישקה) בת השש היא ילדה יהודיה ואילמת, יש לה כישרון מיוחד בציור, אשר יציל אותה מתאי הגזים ויגרום לה להכיר את הצד האחר של האויב הגרמני.
- פרסומת -

למות מצחוק (12+) || חן סיפורים תקציר: פנטזיה אכזרית: פשעתם? עונשכם יהיה מוות, אם ליצן הממלכה יצליח להצחיק אתכם. נלי בת ה - 16, נבחרה לתפקיד הנורא ביותר, להיות ליצנית. נשמע לכם מצחיק? זהו שלא. היא שונאת את עצמה, בגללה הוצאו להורג אלפי אנשים, כי הצליחה להצחיק אותם. דוגמה טובה ונעלי עקב (14+) || חן סיפורים תקציר: דרמה משפחתית: הספר נכתב מנקודת מבטה של אולגה, בת השש. הוריה גרושים ואמה אלכוהוליסטית ועובדת בזנות. מגיל שנתיים, אולגה מחקה את אמה בהכל, היא לא יודעת שזה לא בסדר. אביה נלחם עליה, לא יודע איזו דוגמה רעה מקבלת בתו. פנימיית ערפדים מ.ת תקציר: נאמ זה ישן אבל רציתי להחזיר יפות נגד מקובל תקציר: הנשף הגדול מתקרב, את מי יבחר עומר להיות בת הזוג שלו לנשף? קלפי מלחמה מ.ת תקציר: זה מבוסס על סיפור שלי באינסטגרם אבל אפשר להבין בלי the runaways מ.ת תקציר: כנסו פנימה ותגלו :-) סיקור ספרים בעיר הספרים תקציר: אני מסקרת ספרים בעיר הספרים יציאה מהקופסה תקציר: סיפור אמיתי. הסיפור הוא על חברה שלי ואיך היא יוצאת לאט לאט מהארון ואיך הכל מתחיל מילד אחד מעצבן יומני החצויים תקציר: תרגום שלי לשני הקטעים האחרונים ביומני החצויים. תשאלו את אפולו! תקציר: תשאלו את אפולו שאלות, חברים- אם לא מג תהרוג אותו! מ.ת הדור הבא של נסיכות דיסני~עם אנג´ל~ תקציר: אמ....היי זיכרון ישן תקציר: מיה תלמידה חדשה בבית הספר, היא מכירה את רומי ורומי מרגישה שמיה מוכרת לה.. תיכון המיפלצות- מ.ת.א (חדשש עוד פעםם) תקציר: ביצפר למפלצות... המעניש תקציר: . לידיה תקציר: בסיפור הזה תוכלו לראות איך לידיה מגשימה את חלומה, מחיים מטלטלים עם הרבה ירידות לחוויה ששינתה את חייה. עוד תחרות כתיבה || אבלין תקציר: בבקשה תירשמו אני נואשתהקודם
רשימת הפרקים:


רוצה לפתוח חשבון חדש ללא פייסבוק ? הירשם בחינם

או
אימייל:


סיסמא:


 © כל הזכויות שמורות ל-עיר הספרים | תקנון האתר | תוכן פוגעני/מפר זכויות יוצרים ? לחץ לדיווח!