התחברות לאתר


רשימת הפרקים:
32394 קוראים


פרק 3 - יוצאת למלחמה
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה | פורסם לפני 39 חודשים
  


פרק שלוש


יוצאת למלחמהמרגנית לא הייתה רגועה, היא הבחינה בכל כך הרבה נשים בעלי מעמד דומה לשלה. זה כבר שנים שהרגישה שמשהו אינו כשורה, האם אישה חייבת להיות כה חסרת אונים? היא ניקתה את הבית, אף על פי שהמשרתים הם אלו שהיו צריכים לנקות. מרקס, בעלה של מרגנית, לא היה בבית ... היו לו דברים חשובים לעשות. "גברתי, מה את עושה?" שאל אותה רב המשרתים בחוסר הבנה, הרי היא לא זו שצריכה לנקות את הבית. "אני אנקה את הבית, הוא גדול ... אך אני חרוצה מספיק." השיבה מרגנית למשרת, שמו היה ´קרל´. היא לא רצתה לשבת בחיבוק ידיים, היא רצתה להיות מעשית יותר. לולא האיש שלה, מרקס, היה רואה כי היא מנקה את הבית ... הוא היה כה עצבני.


למרגנית הייתה חברה טובה, בשם ´ג´ניה´. היא הייתה בוגרת ממנה בארבע שנים (בת 29) ועדיין רווקה ערירית. בכל יום, התייעצה ג´ניה החרדה עם חברתה, מרגנית. היא ברחה מבית הוריה משום שהיו מאוכזבים ממנה, כי לא התחתנה עוד. כעת, היא התגוררה בביתו של ידיד טוב שלה.

גם היא הייתה מן המעמד הבורגני. "אל תדאגי ג´ניה ... הכל יהיה בסדר. תאמיני לי שלהיות נשואה, זה לא דבר כזה כיף." ניסתה לנחמה מרגנית. ג´ניה הייתה קשובה, אך היא בכתה מעט.

 "למה? כולם מאוכזבים ממני ... אני רוצה להיות כבר "הבובה" של מישהו." לאחר דבריה של ג´ניה, מרגנית התעצבנה "דיי כבר ג´ניה, זה לא כיף ... את באמת חושבת שנשים צריכות להיות כך?"

 "למה את מתכוונת? זה ברור שהגבר הוא השולט ..." השיבה ג´ניה בחוסר הבנה. מרגנית נעמדה על רגליה "לא ג´ניה. זה לא נכון ... אני לא מאמינה שאוכל לשנות את העולם, אבל אני לא רוצה את היחס הזה יותר, נמאס לי." הסבירה מרגנית, הבעת פניה הסגירה נחישות. ג´ניה הייתה בהלם ...

 

 "אל תדברי כך, אנחנו המין היפה ... זה מה שאנו מייצגות" מחתה ג´ניה.

 "זה לא נכון! מה את שונה מהגבר? הוא לא יותר חכם ממך" 

מרגנית הייתה מוטרדת מתשובותיה של ג´ניה ... האם היא אוהבת להיות במעמד כה נמוך? חסר משמעות? "מצד שני, אינני יכולה להיפרד ממרקס ... אבל אני רוצה ללמד אותו שגם לי יש זכויות."

 "לא! השתגעת מרגנית? הוא יתאכזר אלייך, הוא גבר ואת אישה ... רק אישה." ג´ניה הייתה נסערת, היא פחדה על חברתה, שמא תסבך את עצמה. "ג´ניה, עוד תראי. אולי אני האישה הראשונה שתעשה את זה, אבל אני לא בובה ... אני לא יכולה להיפרד ממנו, אך הוא כן ממני ... ואני אגרום לכך." הסבירה מרגנית בנחישות.

 "ומה עם שני ילדייך הקטנים?" שאלה ג´ניה, עדיין נסערת. 

 "כל עוד הם קטנים, אלמד את רוזת (בתה בת ה - 4 של מרגנית) שנשים הן לא בובות ... וזו תהיה סיבת הפרדה ממרקס." לג´ניה לא היה עוד מה להוסיף ... מה מרגנית זוממת? היא פחדה עליה.


 "מרגנית, תבטיחי לי דבר אחד," אמרה לפתע ג´ניה, בקול רך "אל תסתבכי ... זה לא פשוט, כל מה שאת אומרת." מרגנית חזרה להתיישב על יד חברתה, נאנחת "את עוד תאמרי לי תודה ולפני שעוד תמצאי לעצמך חתן, את תדעי אך להתנהג." הבטיחה לה מרגנית. ג´ניה הייתה עדיין בהלם. היא לא חשבה שמרגנית תגיע להשקפת עולם מוזרה שכזו ... מאז ומתמיד מעמדה של האישה הבורגנית היה כזה, היא רצתה לעשות דבר אסור ... דבר שעלול לסכן אותה! מה יקרה לה ?? 
הירשם לאתר כדי להגיב

10 תגובות
מינאקו
ברור. אל תתייחסי לזה זה היה מלפני איזה שנתיים אני קצת יותר חכמה עכשיו(;
עודכן לפני 269 ימים
ארטמיס/המוזה של החפירות/ציידת ארטמיס
והיא לא הייתה הראשונה בתקופה הזאת היו נשים שהפגינו ושנלחמו על זכויותיהן הן נקראות סופרג´יסטיות ובתקופה הזאת גם האישה היא זאת שניקתה את הבית בדרך כלל אצל העניים יותר
עודכן לפני 269 ימים
leizer.noya@gmail.com
פעם נשים פמיניסטיות נקראו סופרג´יסטיות
עודכן לפני 624 ימים
Tally
לייקקקק סופרת חדשה נולדה;)
עודכן לפני 659 ימים
ליבי האוזר
אה כן אני לא מבינה מה אותם גברים חשבו לעצמם באותה תקופה מי הוא האידיוט המושלם שהגיע למסקנה הלא הגיונית הזו שגברים יותר טובים מנשים
עודכן לפני 659 ימים
ליבי האוזר
וואו
עודכן לפני 659 ימים
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה
תודה רבה (:
עודכן לפני 927 ימים
♥ ליאור D:
מדהים !!
עודכן לפני 978 ימים
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה
(:
עודכן לפני 1093 ימים
מינאקו
האישה הפמיניסטית הראשונה! ( סתם)
עודכן לפני 1093 ימים
שאלות פופולריות כרגע בעיר הספרים[פרסום שאלה חדשה]

יש לי פה מעריצים
נשאלה לפני 53 דקות ע"י יורי השמעקסית (כרגע יש 4 תשובות)

איזה ספר אתם רוצים שאני אעשה? תענו בסקר
נשאלה לפני 13 דקות ע"י אור-OR (כרגע יש תשובה אחת)

סיפורים נוספים
רק היא מבינה (סיפור אמיתי) || חן סיפורים תקציר: עידו בן ה - 16, הוא ילד שמן, לא מקובל ונושא ללעג בקרב בני כיתתו. הוא רצה להתאבד כבר מספר פעמים, הוא מאובחן כסובל מבעיות נפשיות ... החיים של עידו הם רעים ולא פשוטים, עד שמשפחתו מאמצת אל ליבה ילדה בת חמש מיוחדת במינה, אוטיסטית. הצד האפל של סרטי הילדים תקציר: רוצים לדעת מה עומד מאחורי הסרטים האהובים, עליהם גדלנו? בואו וגלו את נסתרות עולם סרטי הילדים. אזהרה: הספר מכיל ספויילרים ותיאוריות מטרידות, הן עלולות להרוס לך את הילדות!
- פרסומת -

ילדי עליית הגג (15+) || חן סיפורים תקציר: ספר דרמה קשה הנכתב מנקודת מבטו של מני, ילד בן 8 ועל הדברים הנוראים שעבר יחד עם אחיו הקטנים. הוריו מתעללים בשלושה וכולאים אותם בעליית הגג. הספר פסיכולוגי וקשה לקריאה. ילדה של אבאל´ה (15+) || חן סיפורים תקציר: סיפור קשה לקריאה וקורע לב על ילדה בת 8 בשם שרית, אשר נולדה אוטיסטית. אמה מתה בלידתה ומאז אביה הנורא עושה ממנה צחוק, משפיל אותה ומתעלל בה לעיני חבריו הנרקומנים. הספר מבוסס על אחד משיריה של דליה רביקוביץ´, הנקרא ´כף יד רשעה´. The Fifth Wave| מ.ת תקציר: מבוסס על הגל החמישי. הסבר מפורט בפנים. בואו להירשם! D: ז´אנר: הרפתקאות, מדע בדיוני, נוער, מתח מלחמה מ.ת.א||עם סקיי *^* תקציר: בפנים כי.. ככה? (לא נותן לי לשים כריכה *בכי*) שני צדדים מ.ת.א משותף עם שחר תקציר: בפנים מ.ת. בלי עלילה תקציר: בלי עלילה D: ספר החתונה של נאטצ´וקי ויורי (מוניקה לא מוזמנת) תקציר: סאיורי מביאה קישוטים שניתן לתלות, החתונה תקרה כאן מתי שיהיו יותר מ11 מחוברים הנוקמים החדשים מ.ת/ התחלה מחדש תקציר: מתחשק לי להחזיר את המ.ת הזה פנימיית טוקורו || מ.ת.א עם לינה תקציר: חיח Angelsֻֻ| מ.ת.א תקציר: אז... לקחתי רעיון מבמ.ת.א של חברה מאוד טובה שלי {יערה}, התקציר בפנים תחרות ציור!! ~הארלי קווין~ :> תקציר: -_- ציידות ארטמיס מ.ת.א עם ארטמיס תקציר: הכל בפנים חיות מחמד| מ.ת תקציר: בספר BOOK COVERS תקציר: תמונות להשראה לספרים,משחקים,מ.תים,ועוד העורב ב - RWBY תקציר: הרפתקאותיו של רייבן, נער חסר מזל שנהרג בטעות ע למי אכפת בכלל || מ.ת תקציר: מ.ת לפעילים, עולה פרק לפחות פעם בשבוע.תהנו! מחנה החצויים מ.ת.א תקציר: הכל בפניםהקודם
רשימת הפרקים:


רוצה לפתוח חשבון חדש ללא פייסבוק ? הירשם בחינם

או
אימייל:


סיסמא:


 © כל הזכויות שמורות ל-עיר הספרים | תקנון האתר | עיר הציורים | עיר הלימודים | תוכן פוגעני/מפר זכויות יוצרים ? לחץ לדיווח!