התחברות לאתר


רשימת הפרקים:
33405 קוראים


פרק 3 - יוצאת למלחמה
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה | פורסם לפני 41 חודשים
  


פרק שלוש


יוצאת למלחמהמרגנית לא הייתה רגועה, היא הבחינה בכל כך הרבה נשים בעלי מעמד דומה לשלה. זה כבר שנים שהרגישה שמשהו אינו כשורה, האם אישה חייבת להיות כה חסרת אונים? היא ניקתה את הבית, אף על פי שהמשרתים הם אלו שהיו צריכים לנקות. מרקס, בעלה של מרגנית, לא היה בבית ... היו לו דברים חשובים לעשות. "גברתי, מה את עושה?" שאל אותה רב המשרתים בחוסר הבנה, הרי היא לא זו שצריכה לנקות את הבית. "אני אנקה את הבית, הוא גדול ... אך אני חרוצה מספיק." השיבה מרגנית למשרת, שמו היה ´קרל´. היא לא רצתה לשבת בחיבוק ידיים, היא רצתה להיות מעשית יותר. לולא האיש שלה, מרקס, היה רואה כי היא מנקה את הבית ... הוא היה כה עצבני.


למרגנית הייתה חברה טובה, בשם ´ג´ניה´. היא הייתה בוגרת ממנה בארבע שנים (בת 29) ועדיין רווקה ערירית. בכל יום, התייעצה ג´ניה החרדה עם חברתה, מרגנית. היא ברחה מבית הוריה משום שהיו מאוכזבים ממנה, כי לא התחתנה עוד. כעת, היא התגוררה בביתו של ידיד טוב שלה.

גם היא הייתה מן המעמד הבורגני. "אל תדאגי ג´ניה ... הכל יהיה בסדר. תאמיני לי שלהיות נשואה, זה לא דבר כזה כיף." ניסתה לנחמה מרגנית. ג´ניה הייתה קשובה, אך היא בכתה מעט.

 "למה? כולם מאוכזבים ממני ... אני רוצה להיות כבר "הבובה" של מישהו." לאחר דבריה של ג´ניה, מרגנית התעצבנה "דיי כבר ג´ניה, זה לא כיף ... את באמת חושבת שנשים צריכות להיות כך?"

 "למה את מתכוונת? זה ברור שהגבר הוא השולט ..." השיבה ג´ניה בחוסר הבנה. מרגנית נעמדה על רגליה "לא ג´ניה. זה לא נכון ... אני לא מאמינה שאוכל לשנות את העולם, אבל אני לא רוצה את היחס הזה יותר, נמאס לי." הסבירה מרגנית, הבעת פניה הסגירה נחישות. ג´ניה הייתה בהלם ...

 

 "אל תדברי כך, אנחנו המין היפה ... זה מה שאנו מייצגות" מחתה ג´ניה.

 "זה לא נכון! מה את שונה מהגבר? הוא לא יותר חכם ממך" 

מרגנית הייתה מוטרדת מתשובותיה של ג´ניה ... האם היא אוהבת להיות במעמד כה נמוך? חסר משמעות? "מצד שני, אינני יכולה להיפרד ממרקס ... אבל אני רוצה ללמד אותו שגם לי יש זכויות."

 "לא! השתגעת מרגנית? הוא יתאכזר אלייך, הוא גבר ואת אישה ... רק אישה." ג´ניה הייתה נסערת, היא פחדה על חברתה, שמא תסבך את עצמה. "ג´ניה, עוד תראי. אולי אני האישה הראשונה שתעשה את זה, אבל אני לא בובה ... אני לא יכולה להיפרד ממנו, אך הוא כן ממני ... ואני אגרום לכך." הסבירה מרגנית בנחישות.

 "ומה עם שני ילדייך הקטנים?" שאלה ג´ניה, עדיין נסערת. 

 "כל עוד הם קטנים, אלמד את רוזת (בתה בת ה - 4 של מרגנית) שנשים הן לא בובות ... וזו תהיה סיבת הפרדה ממרקס." לג´ניה לא היה עוד מה להוסיף ... מה מרגנית זוממת? היא פחדה עליה.


 "מרגנית, תבטיחי לי דבר אחד," אמרה לפתע ג´ניה, בקול רך "אל תסתבכי ... זה לא פשוט, כל מה שאת אומרת." מרגנית חזרה להתיישב על יד חברתה, נאנחת "את עוד תאמרי לי תודה ולפני שעוד תמצאי לעצמך חתן, את תדעי אך להתנהג." הבטיחה לה מרגנית. ג´ניה הייתה עדיין בהלם. היא לא חשבה שמרגנית תגיע להשקפת עולם מוזרה שכזו ... מאז ומתמיד מעמדה של האישה הבורגנית היה כזה, היא רצתה לעשות דבר אסור ... דבר שעלול לסכן אותה! מה יקרה לה ?? 
הירשם לאתר כדי להגיב

10 תגובות
מינאקו
ברור. אל תתייחסי לזה זה היה מלפני איזה שנתיים אני קצת יותר חכמה עכשיו(;
עודכן לפני 336 ימים
ארטמיס/המוזה של החפירות/ציידת ארטמיס
והיא לא הייתה הראשונה בתקופה הזאת היו נשים שהפגינו ושנלחמו על זכויותיהן הן נקראות סופרג´יסטיות ובתקופה הזאת גם האישה היא זאת שניקתה את הבית בדרך כלל אצל העניים יותר
עודכן לפני 336 ימים
leizer.noya@gmail.com
פעם נשים פמיניסטיות נקראו סופרג´יסטיות
עודכן לפני 691 ימים
Tally
לייקקקק סופרת חדשה נולדה;)
עודכן לפני 726 ימים
ליבי האוזר
אה כן אני לא מבינה מה אותם גברים חשבו לעצמם באותה תקופה מי הוא האידיוט המושלם שהגיע למסקנה הלא הגיונית הזו שגברים יותר טובים מנשים
עודכן לפני 726 ימים
ליבי האוזר
וואו
עודכן לפני 726 ימים
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה
תודה רבה (:
עודכן לפני 993 ימים
♥ ליאור D:
מדהים !!
עודכן לפני 1045 ימים
חן סיפורים - לכתוב ספרים זו אהבה
(:
עודכן לפני 1159 ימים
מינאקו
האישה הפמיניסטית הראשונה! ( סתם)
עודכן לפני 1159 ימים
שאלות פופולריות כרגע בעיר הספרים[פרסום שאלה חדשה]

תגידו רגע,כמה זמן צריך להיות באתר כדי להיקרא ´´וותיק´´? סתם מעניין
נשאלה לפני 20 שעות ע"י אני צ´´יקה אז תכינו פיצה! בחצי pרישה (כרגע יש 13 תשובות)

מי בא מחר לאייקון?
נשאלה לפני -21 דקות ע"י Aoni (כרגע יש 5 תשובות)

סיפורים נוספים
היום, הוא יום יפה (13+) || חן סיפורים תקציר: הספר נכתב מנקודת מבטה של אנג´ל בת ה - 7, היא בעלת תסמונת דאון, אך עם שמחת חיים רבה. החיים שלה נראים לה כה ורודים, אף על פי שהם אפלים יותר מכפי שהם נראים לה. ספר מיוחד, פסיכולוגי וחידתי. דוגמה טובה ונעלי עקב (14+) || חן סיפורים תקציר: דרמה משפחתית: הספר נכתב מנקודת מבטה של אולגה, בת השש. הוריה גרושים ואמה אלכוהוליסטית ועובדת בזנות. מגיל שנתיים, אולגה מחקה את אמה בהכל, היא לא יודעת שזה לא בסדר. אביה נלחם עליה, לא יודע איזו דוגמה רעה מקבלת בתו.
- פרסומת -

למות מצחוק (12+) || חן סיפורים תקציר: פנטזיה אכזרית: פשעתם? עונשכם יהיה מוות, אם ליצן הממלכה יצליח להצחיק אתכם. נלי בת ה - 16, נבחרה לתפקיד הנורא ביותר, להיות ליצנית. נשמע לכם מצחיק? זהו שלא. היא שונאת את עצמה, בגללה הוצאו להורג אלפי אנשים, כי הצליחה להצחיק אותם. ילדה של אבאל´ה (15+) || חן סיפורים תקציר: סיפור קשה לקריאה וקורע לב על ילדה בת 8 בשם שרית, הסובלת מחרדה חברתית. אמה מתה בלידתה ומאז אביה הנורא עושה ממנה צחוק, משפיל אותה ומתעלל בה לעיני חבריו הנרקומנים. הספר מבוסס על אחד משיריה של דליה רביקוביץ´, הנקרא ´כף יד רשעה´. חוקים חדשים | מ.ת.א תקציר: בפנים. קריפיפסטות תקציר: הרבה קריפיפסטות קריפיות לפרוט על מיתרי הלב|| אבלין תקציר: סיפורם של חמישה חברי להקה, לכל אחד יש את הבעיות שלו, את החששות שלו, את רקע שלו. אבל לכולם דבר אחד משותף: אהבתם למוזיקה. יחי המלכה! || מ.ת.א משותף עם ארטמיס תקציר: בפנים אוסים בוסים להזמנה ^-^ תקציר: אוסים להזמנה Release the wolf || LUCY תקציר: יש זאבים מיוחדים,והם בתוך הלב שלנו מ.ת מחנה החצויים (איזה מקורית אני) תקציר: . יומנו של גרל המלאך המוות החתיך הזה תקציר: יומן עם חתיך מ.ת למוזיקאים צעירים תקציר: בספר~ תיכון בשלג תקציר: תיכון בשלג תמיד ביחד תקציר: מאיה יפה ומקובלת, ויש לה הרבה שפוטות וחברים, מה קורה שמגיע ילד חדש לבית הספר וכובש את ליבה של מאיה? חברות ואהבה מ.ת תקציר: תיכנסו ותגלו החתונה של צ´יז וצ´יז ^^ תקציר: .... תמונות פרופיל p; תקציר: נדיר ! חלק מהפרקים עם קרדיט.. ;) לאביוו ♥ הוא אוהב אותי? | פאנפיק על סוי לונה תקציר: אחרי שמתאו עוזב לאיטליה לונה מאבדת את הזיכרון ושוכחת את כל הזיכרונות שלה איתו, לונה מתחילה את שנת הלימודים האחרונה בבלייק האם תגלה שהיא סול בנסון? ומה יקרה שמתאו יחזור ולונה לא תזכור אותו? (עלילות עונה 1 בלבד)הקודם
רשימת הפרקים:


רוצה לפתוח חשבון חדש ללא פייסבוק ? הירשם בחינם

או
אימייל:


סיסמא:


 © כל הזכויות שמורות ל-עיר הספרים | תקנון האתר | עיר הציורים | עיר הלימודים | תוכן פוגעני/מפר זכויות יוצרים ? לחץ לדיווח!