התחברות לאתר


רשימת הפרקים:
104 קוראים


כשאבא יבוא - הפרק הראשון
קיה | פורסם לפני 57 ימים
  


רייזי בת השמונה ישנה יפה את שנתה וחלום תחלום-ציורי וטהור, על עננים שנושאים אותה לאל על ופותחים איתה יחד בריקודים ושירים לאין סוף...

אלא שצעד אחד עצר את החגיגה!


היא פוקחת את עיניה הצרות ורואה את אביה-מתנפל עליה עם סכין!

"אהה" קול צרחה עזה נפלטה מפיה, בעוד היא בורחת מהכלי החד, כאשר מחשבה יחידה במוחה: מה קורה כאן? מה אבא עושה? 

והרי מעולם לא עירב את עבודתו המסוכנת אליה. 

הוא יוצר כלי נשק משוכללים במינם, חלקם הרב לא נראה במכונות רנטגן, הפצצות שייצר קטנות ביותר (האחרונה שייצר-בגודל של ביצה) והשפעתם גדולה משאפשר לתאר ובניינים שלמים נופלים בגללן. יש לו רובים שמדקדקים בדיוק מושלם לעבר המטרה, ועוד הרבה המצאות מסוגו. את ההמצאות הוא מוסר בסתר לכל מני ארגוני טרור ומאפיות ובגללו נוצרים לא דיי בעיות למדינות שונות.

אומנם את רייזי-בתו הוא לא עירב בכך כלל ועיקר.

הוא עובד ימים על גבי ימים בהמצאות חדשות ושכלולים נוספים, בזמן שבת השמונה הקטנה מטיילת לה בחדר, פעמים בוחנת אחר עבודתו של אביה, קורה שמשחקת באחד הרובים, או שסתם משתעממת. 

אל החוץ לא יצאה מימיה, דלתות הבית העבות נעולות בסורג ובריח, החלונות לא קיימים מכיוון שהבית נמצא מתחת לאדמה ורק אפלולית סוררת בכל חייה, אפלולית, כלי נשק ואבא-זהו כל עולמה. 

לעתים רחוקות אביה דיבר איתה, לרוב הוא עסוק ולכן, האינפורמציה היחידה שיש לה זוהי עברית דלילה של ´שלום´ ´רייזי´ ´אני´ ו´אבא´, ויש עוד מספר מילים שהיא יודעת. קרוא וכתוב היא לא למדה ולא הייתה באינטראקציה עם אנשים נוספים מלבד אביה. דבר נוסף שנמצא בתודעתה אלו השמות של כלי הנשק והדרך בה משתמשים בהם. לפעמים אביה מדבר עם עצמו בשעת עבודה ובזאת מגלה לה דברים נוספים, וכמובן צריך לנסות את שייצר-פרקטית, כך שבמקרה הצורך היא תדע איך להשתמש בנשק.


אז היא הולכת אחור, פסיעה אחר פסיעה, כאשר חוד הסכין מאיים ורודף אחריה, במהירות. "אבא" מנסה לקרוא לו, מבקשת, פוחדת, אבל אבא לא אומר דבר, אבא רק הולך קדימה וקדימה, בצעדים גדולים ונמרצים, כאשר על פניו נראה רק חיוך גובר ומתנצח, חיוך כזה שמתחייך לו כאשר הוא מצליח להמציא המצאה גאונית, כאשר מצליח להמציא כלי נשק. "אבא!" עולה על הספה, עוברת תחת השולחן, קופצת ממקום למקום בזמן שאביה צעד אחד לפניה.

ואז היא הולכת אחור ונתקעת בקיר, בקול הד חזק המהדהד בחדר, זהו, הפעם-אין לה לאן לברוח.

"לא, אבא, לא, בבקשה, אבא!" ואבא לא מקשיב לבת המסכנה, אבא רואה רק כלי נשק גאוני שכמעט נעשה, "וכלי הנשק הזה" מתקרב צעד נוסף, צעד אחרון, שלאחריו....אחר כך...."כלי הנשק הזה, זו תהיי את!" וידה נופלת על הרצפה בפראות.

הגיעה צרחה שמעולם לא צרחו כמוה, וקול אנקת כאב שובר אוזניים שלא נשמע כזה ביקום כולו.


האב חיבר את יד הנחושת שהכין במיוחד לרייזי, יד שהיא בעצם כלי הנשק העצום שלו, כלי נשק המתואם עם המוח וכי היד החלופית יכולה להחליף את צורתה-לפי רצונו של המוח-לרובע או לסכין.

"מושלם" מחבק אותה לאחר הניתוח, מחבק חזק ביותר, אבל היא לא זעה ולא נעה, מותשת היא מהניתוח, מהריצה, מהפחד, ומוחה לרגעים השתתק. עוברות שנתיים, רייזי בת 10 ומרגלים של המוסד(משטרה חשאית של ישראל) הצליחו למצוא את מקום המסתור שלו. הוא רואה אותם במצלמות האבטחה מתקרבים לביתו והדבר היחיד שנותר לו לעשות זה להשתמש בנשק המושלם ביותר שלו. 

"מה לעשות?" רייזי לא מבינה "לירות באלה שייכנסו?" היא מעולם לא ראתה אנשים, מעולם לא נראה אור בעולמה הקטן, לירות? אנשים?

ליתר ביטחון הוא שם כפפה ארוכה על ידה השמאלית-יד הנחושת-וכסה אותה בשרוולה, באומרו "אם תראי או תספרי למישהו על היד הזאת-אחתוך לך את היד השנייה"

בסופו של דבר היא לא ירתה, ונתנה לאנשי המוסד לשאת אותה, אחרי הכל-סקרנות תמיד מנצחת. 

אנשי המוסד הצליחו לגלות את אמה האמתית והיא נשלחה אליהם. לאמה יש בעל ובת, שקטנה מרייזי בשנתיים. 


כיום, לאחר כשש שנים, רייזי בת 16, בכיתה יוד, ומכנים אותה פשוט ביותר: ´כפפה´ על שם הכפפה שמעולם לא מורידה מידה השמאלית בטענה שקיבלה כוויה נוראית על היד.

הירשם לאתר כדי להגיב

2 תגובות
קיה
תודה מותק. בדיוק חשבתי אם כדאי להמשיך או לא-נראה לי שכן
עודכן לפני 56 ימים
ny lifeee
מהמם
עודכן לפני 57 ימים
שאלות פופולריות כרגע בעיר הספרים[פרסום שאלה חדשה]

האתר הולך להיסגר?
נשאלה לפני 13 שעות ע"י Poison (כרגע יש תשובה אחת)

האמת, אני מרגישה כאילו הייתי כאן יותר..
נשאלה לפני 16 שעות ע"י ליידי חיפושית (כרגע יש 2 תשובות)


סיפורים נוספים
צעד ולפתע שקט תקציר: בחיי, כולם עוזבים, כולם מתים, מתי שהוא, כולם נעלמים משדה הראיה שלי. ויום אחד, גם הזיכרון עזב אותי, והלך לו לארץ רחוקה. היה זה בפסיעה האחרונה, מאז, שחכתי הכל אי אפשר לסלוח תקציר: מסופר על חברה, שנחשבה גם לתאומה, אשר יום אחד הרסה לה את החיים. ולאחר חמש שנים...
- פרסומת -

לא אני תקציר: הבעיה הכי גדולה שלי, זאת החברה. החברה, שאי פעם הייתה לי כאחות ורע לכל דבר ועניין. אותה חברה חמודה ומושלמת אליה התחברתי. עד שיום אחד... עבדים מ.ת תקציר: בגלל שעוד מעט האתר נסגר וכמה ביקשו ממני אז למה לא ילדי רחוב מ.ת תקציר: כנסו חיות מחמד| מ.ת תקציר: בספר המופלאה-החיפושית והחתול השחור חלק 2 תקציר: ספר המשך לספר ´המופלאה- החיפושית והחתול השחור´ אלים מדאפאקא תקציר: ח מ.ת עם האלים הנורדים! אתם מתתם מוות אצילי ועכשיו כולכם באים לולהלה תקציר: פשוט תתחילו היורשים- מ.ת תקציר: מ.ת של היורשים (1) עם כל הדמויות שמכירים משם! הוא אוהב אותי? | פאנפיק על סוי לונה תקציר: אחרי שמתאו עוזב לאיטליה לונה מאבדת את הזיכרון ושוכחת את כל הזיכרונות שלה איתו, לונה מתחילה את שנת הלימודים האחרונה בבלייק האם תגלה שהיא סול בנסון? ומה יקרה שמתאו יחזור ולונה לא תזכור אותו? (עלילות עונה 1 בלבד) המדריך המלא למשתמש עיר הספרים המתחיל (לא) תקציר: שיעמום והרבה קרינג´ נוסטלגי, הכל כדי שהעיר לא תמות והעיקר אתם (שזה מוזר כי אתם כבר מתים) המדריך המלא של גוף האישה - הספר המקורי! תקציר: בנות, האם אי פעם רציתן לדעת משהו על הגוף שלכן והתביישתן לשאול? פה זה ה-מקום! פנימייה! תקציר: בוואו בואו הצד האפל של סרטי הילדים תקציר: רוצים לדעת מה עומד מאחורי הסרטים האהובים, עליהם גדלנו? בואו וגלו את נסתרות עולם סרטי הילדים. אזהרה: הספר מכיל ספויילרים ותיאוריות מטרידות, הן עלולות להרוס לך את הילדות! הוגוורטס מ.ת.א | בשיתוף עם books girl תקציר: מ.ת.א של הוגוורטס, זה כזה קשה? אבני חן אנושיות|מ.ת תקציר: נכון יהלום וספיר וכל אלה? זה אבני חן. עכשיו הן אנושיות.רשימת הפרקים:
רוצה לפתוח חשבון חדש ללא פייסבוק ? הירשם בחינם

או
אימייל:


סיסמא:


 © כל הזכויות שמורות ל-עיר הספרים | תקנון האתר | תוכן פוגעני/מפר זכויות יוצרים ? לחץ לדיווח!