התחברות לאתר


רשימת הפרקים:
32 קוראים


❀מה אתה אוטיסט?!❀ - הפרק הראשון
Stars | פורסם לפני 15 ימים
  


❀פרק 1. על הקשת❀

☆רון☆

מלא ילדים חולפים. מלא ילדים שאני לא מכיר. אמא עומדת ליד ואומרת לי "ביי חמוד, נתראה עוד כמה שעות" אני מהנהן. רגע מה זאת אומרת? אמא עוזבת, למה? אמא תשארי, אמא אני לא רוצה שתלכי. המילים נתקעות על גרוני ואני נחנק מהרוק. אמא פוסעת בשביל ואני מתחיל לבכות בלחש ובינתיים אני שומע את כל הילדים החדשים אני מתרגש. שוכח מהכל. ניגש לחבורת ילדים ושואל אותם אם אפשר להצטרף אך המילים יוצאות בקצב מבולגן, לא זה ממש לא מה שרציתי. לא רציתי לומר את זה ככה באמת! למה אתם צוחקים ומביטים בי מוזר? אז מה אם רצתי אליכם ושאלתי בקולו של ילד נרגש (כי כזה אני הרגע) אם אתם רוצים להיות חברים שלי ופשוט נדחפתי? אז מה אם חפרתי שקוראים לי רון ואני בן 5 ואני גר בכפר סבא ואיפה אתם? אמרו לי שזה חשוב להתעניין! אמרו להציג את עצמך, את גילך את מקום מגוריך ולשאול את האחרים גם שאלות. אני יצאתי בסדר, זה אתם המוזרים, אתם! אבל "אנחנו חברים נכון?" אני עדיין שואל אתכם. למה אתם מתחילים לצחקק? הרגשתי כמה דמעות זולגות על פניי, מקווה שהם לא שמו לב מפני שהם מוצאים חן על פני.

☆גאיה☆

היום הראשון בגן. אני ואחי הגדול גדול בן ה-10 פוסעים בשביל. "ביי" הוא אומר ואני מנופפת לו לשלום. הוא היה כל-כך עצבני שיאחר שממש כעס על אמא שהיא לא מביאה אותי. אני לא מבינה למה היא בכלל לא מרשה לי ללכת לבד, אני כבר ילדה גדולה, אני בכל זאת בת חמש עוד עשרים ושבעה ימים בדיוק! אני כבר עולה לגן חובה זה כבר לא צחוק.

נכנסתי לגן עצמו, אישה בת מאה לפחות עם שיער שחור שמגיע עד לישבן ועיניים בצבע חום ישר ראתה אותי והתכופפה לעברי.

"אוי איך גם הייתי רוצה עיניים כאלו יפות!" אמרה.

"מה את הכי אוהבת את הצבע ירוק?" שאלתי בחיוך גדול כי אני לא אוהבת את העיניים שלי כי אני שונאת את הצבע ירוק, זה צבע של בנים והעיניים שלי בצבע של בנים. למה לא יכולתי לקבל עיניים בצבע ורוד או סגול, צבע שהולם אותי! ונגיד למה יש לי שיער ברונטי, למה לא אדום? ראיתי דוגמנית פעם עם שיער אדום ומאז אני חושבת ששיער אדום זה הכי יפה! 

"כן" אמרה הגננת בחיוך "ואיך קוראים לך?" 

"גאיה" עניתי בחיוך.

"לי קוראים אורלי, את יכולה לקרוא לי הגננת אורלי. ושם", היא הצביעה לעבר אישה מתולתלת "זו הסייעת ולה קוראים נירית. את יכולה לקרוא לה הסייעת נירית".

"ואילו הילדים שיהיו איתך בגן, את יכולה ללכת לשחק איתם" באתי ללכת לעברם אך היא תפסה אותי ביד "ויש ילד מיוחד במינו, קוראים לו רון וזה הוא שם עם אמא שלו. את רואה אותו?" 

הנהנתי לה לחיוב. סקרתי אותו והוא לא היה נראה מיוחד בכלל.

"מה מיוחד בו?"

"אני מניחה שתראי בהמשך" אמרה. כנראה הפסיקה לדבר איתי כי ילד חדש הגיע. מעניין מה זה אומר ילד מיוחד שאלתי את עצמי בסקרנות. 

ראיתי קבוצה של ילדים-שתי בנות ובן אחד והחלטתי ללכת להצטרף לשחק איתם. הם בדיוק התחילו לשחק במשפחה.

ניגשתי אליהם, "אפשר לשחק איתכם?" הם אמרו שכן ושמחתי.

אמרתי שקוראים לי גאיה וכל אחד אמר את שמו והתחלנו לשחק, אני הייתי האמא כי אני הכי אוהבת להיות האמא. אחרי זמן ממושך של משחק הילד המיוחד ניגש אלינו מתרגש.

"אני יכול להיות חבר שלכם?" צרח "נכון אני חבר שלכם!" תמר, הילדה שאיתנו בקבוצה ושיחקה את האחות הגדולה במשפחה לחשה לי שנראה לה שהוא מפגר.

"אני רון, אני בן 5 ואני גר בכפר סבא, איפה אתם גרים?" המשיך לצרוח, "נו אם אנחנו חברים תאמרו לי איפה אתם גרים!" דניאל ששיחק את האב התחיל לצחוק בקולי קולות וכל הקבוצה, כולל אני התחלנו לצחוק והוא התחיל לבכות ובו זמנית המשיך לצרוח. הגננת לקחה אותו הצידה. 

"למפגר מגיע עונש על היום הראשון" אמרה אביגיל הילדה ששיחקה את התינוקת. 

"הגננת אמרה לי שהוא מיוחד, אולי זה חלק ממשימה סודית?" אמרתי את השערתי. היה פתאום שקט בקבוצה.

"אולי הוא גיבור על?" אמר דניאל, נרגש.

כולנו התחלנו להעלות תיאורים מה זה "המיוחד" שהמורה אמרה לי עליו.

לא יכולנו לנחש אז או לחלום בכלל שהדבר "המיוחד" זה שהוא על הקשת האוטיסטית ומה זה אומר. אני מנחשת גם כיום שהגננת לא ידעה מה זה אומר בעצמה, לא יתכן שהיא לא הסבירה עליו כדי שאנחנו נבין, לא יתכן שנתנה לו תשומת לב שווה כמו לכל הילדים. אולי קיוותה שאם היא לא תתייחס לכך זה לא יהיה. אכן כיום אני יודעת טוב מאוד מה זה לטפל בילדים מיוחדים וכמה קשה זה יכול להיות, הגננת ניסתה פשוט להכחיש זאת רק חבל שזה לא הצליח לה ואף עשה רק נזק.

הירשם לאתר כדי להגיב

3 תגובות
I LOVE DOGS, NO BICHES. תקראו לי אודליה
וואו, פשוט וואו. לא הרבה כותבים סיפורים כאלה יפים, מציאותיים, עם כתיבה יפה ועוד דברים שחשובים בסיפורים.. הוקסמתי, באמת שחסר קסם בסיפורים האחרים..כל הסיפורים סוגדים לאהבה, צריך יותר סיפורים כאלו. שאפו👏🏾
עודכן לפני 4 ימים
זה מייקי אנשיםםם| בובספוג לנצח!
יפה... אני קצת פשוט זה שימח אותי כי יש לי עוד שתי אחים אחד גדול ואחד קטן שהם אוטיסטים
עודכן לפני 4 ימים
זה מייקי אנשיםםם| בובספוג לנצח!
יפה... אני קצת פשוט זה שימח אותי כי יש לי עוד שתי אחים אחד גדול ואחד קטן שהם אוטיסטים
עודכן לפני 4 ימים
שאלות פופולריות כרגע בעיר הספרים[פרסום שאלה חדשה]

אני מנסה להחליף תמונה
נשאלה לפני 11 שעות ע"י goth girl💫 (כרגע יש תשובה אחת)

לרגל יום האהבה הקרב ובא - משחק - כל הציניות לפה אנשים
נשאלה לפני 5 ימים ע"י Взll (כרגע יש 12 תשובות)


סיפורים נוספים
אמת האלים | פנאפיק על פרסי ג´קסון | מוקפא תקציר: פרסי וג´ייסון יוצאים למסע על דעת עצמם, לגלות את האמת האמיתית של האלים לאהובתי היקרה. תקציר: זהו סיפור בין נערה מתבגרת ששמה ריין לבין בחור.במהלכו היא תתמודד עם קשיים ועם חוויות נעימות ומעניינות אשר יובילו אותה ואת הקוראים לסוף מפתיע ובלתי צפוי.
- פרסומת -

מוות על פני המים || גיא תקציר: 🍭 עולם נהרס תקציר: על"נ קלפי מלחמה מ.ת תקציר: זה מבוסס על סיפור שלי באינסטגרם אבל אפשר להבין בלי פנימיית ערפדים מ.ת תקציר: נאמ זה ישן אבל רציתי להחזיר מ.ת הדור הבא של נסיכות דיסני~עם אנג´ל~ תקציר: אמ....היי בלתי אפשריים |פאנפיק על פרסי ג´קסון תקציר: לונה, טרה, צ´ט, זיור וצ´ר, חצויים טובי לב, אך גם מסוכנים. במיוחד צ´ט צ´ר וטרה, להם אין מקום במחנה. תיכון המיפלצות- מ.ת.א (חדשש עוד פעםם) תקציר: ביצפר למפלצות... ספר הכוח תקציר: אסון- זה מה שקורה כשחמישה ילדים מנסים לכתוב ספר מכושף. הם נשאבים לתוך הספר ומה הם מגלים? את כל עולם האופל שלעולם לא שמעו עליו. ילדת שלום 3: ילדי מוות תקציר: המלחמה מעולם לא היתה יותר מחוכמת, ועכשיו הגיע הזמן לקרב סתם דברים תקציר: חשבתי להעלות לפה כל מיני מיני-פאנפיקים על גיבורי האולימפוס/גורלו של אפולו. כאילו, קטעים שרציתי להרחיב לפאנפיקים אבל לא היה לי מה להוסיף. מקווה שימצא חן בעיניכם! (זה לא יהפוך לספרים מדהימים, כן?) זהב קיסרי תקציר: מה קורה שהפגיון של פייפר חוזר לעבוד ומראה חזיונות מפחידים במיוחד? תשאלו את ליידי באג תקציר: תשאלו את כוכבי הסדרה ליידי באג שאלותרוצה לפתוח חשבון חדש ללא פייסבוק ? הירשם בחינם

או
אימייל:


סיסמא:


 © כל הזכויות שמורות ל-עיר הספרים | תקנון האתר | תוכן פוגעני/מפר זכויות יוצרים ? לחץ לדיווח!