התחברות לאתר


רשימת הפרקים:
470 קוראים


המדריך לחיים - הפרק הראשון
Stulta | פורסם לפני 6 חודשים
  


אמש השמש הסתלקה, ואף על פי כן, היא כאן היום. ג´ון דאן.

בשילהי חורף 2019, כשעננים גדולים ושחורים עוד עמדו בשמיים, קרני שמש בודדות הצליחו לחדור דרכן, היא עמדה על הגשר כשבידה קבוצת דפים שעתידים להיות הספר האחרון שלה.

היא לא אהבה להודות בזה אבל זו הייתה האמת המרה- היא הייתה שחוקה מרעיונות. כלום לא צץ. המוח שפעם היה חד- כהיום הוא כלום- כמו גוש גדול של אפר חסר השראה, מוטיבציה או רצון להעלות את נבכי נשמתו על דף.

את הספר הזה היא התחילה לכתוב בסוף נובמבר-תחילת דצמבר, היו לה יותר מידי דברים לומר. כל כך הרבה דברים שהיא הייתה צריכה להסביר ובערך מאה התנצלויות.

לפעמים היא חשבה לעצמה שההתנצלויות שלה מטופשות, היא עשתה יותר מידי דברים רעים שכלום לא יוכל לכפר עליהם מלבד המוות שלה - המוות שלה היה הדבר היחידי שיכל להשתוות בערכו לכל חטאיה. מה אתה אומר על התפיסה הזאת?

יום כיפור היה בולשיט בעיניה- "למי פאקינג אכפת אם צמתי יום אחד? זה לא מבטל את ההשפעות של המעשים שלי!" היא הייתה אומרת.

מעגל בלתי נגמר של מחשבות של המוות כאמצעי גאולה כשבעצם הוא רק מסווה- נמאס לה לחיות בצל חטאיה, להעביר את החיים הקצרים מימלא, חסרי החשיבות בהדחקה מסיבית. לא אלכוהול ולא חתכים היו עוזרים לה יותר.

היא הייתה מסתכלת על מדף בקבוקי השיכר או על הסכין במגירה, ואז היא הייתה מטביעה את כל המחשבות החוזרות ונישנות, הנוראיות האלה, בפגיעה גופנית עד אובדן חושים. עד סחרור, טישטוש, ערפל גדול שנח על שתי עינייה, כמעיין שכבת אבק מאפילה מפני העולם שבחוץ, שהפחיד אותה עד כאב.

אז היא כתבה את הספר הזה. והתנצלה. שוב ושוב ושוב, בידיעה מוחלטת שאף אחת מההתנצלויות לא יביא אותה לשלווה פנימית.

טיפה אנוכי, אה? לחשוב על המוות רק כאמצעי גאולה שלך-מעצמך. ושוב המעגל הקבוע של "זה כל כך מייאש לחשוב על עצמי כל הזמן", ובעקבותיו המחשבות על המוות. הו… המוות.

גם כשהיא כותבת את השורות האלה היא חושבת על המוות.

הספר הזה נכתב בשבילך, היא רצתה להגיד כל כך הרבה דברים. אחרי שתסיים לכתוב אותו היא תתאבד בידיעה שאמרה כל מה שרצתה.

כנראה כשראית את העובי של הספר חשבת לעצמך "למה שאני אקרא את כל האורך הזה לעזאזל?". היא מבינה. ברור כשמש שאתה מעדיף לשבת מול המחשב ולשחק או לצפות ביוטיוב או לדבר עם החברים שלך.

אבל בכל זאת, בוא, תנסה לשבת קצת זמן. במקום להיות עם הטלפון לפני שאתה נרדם- תקרא את המילים האלה שמתחברות לשורות ולמסר. תשקיע את הזמן הפעוט הזה. אתה לא תצטער על זה.

ואם כן… היא כבר לא תיהיה פה כדי להתנצל.

היא מקווה שזה ינעים את זמנך, שלא תסבול מזה יותר מידי.

הרי… מספיק כבר שסבלת אותה עד עכשיו והיא לא רוצה להציק לך גם אחרי המוות שלה.

הלוואי… רק כתקווה רחוקה - שלא תדע לעולם אם תתגשם… - אולי באמת תקרא את הספר הזה והוא יאיר את עיניך ואתה תהנה ממנו. אולי אפילו הוא יגרום לך לחשק לקריאה.

עכשיו אפסיק לדבר על עצמי בגוף שלישי.


ורק הערה אחרונה לסיום, אני מתכוונת לשלב את החיים שלי בזמן כתיבת הספר- אם אני קוראת ספר מעניין אצטט אותו ואתייחס אליו. אם קרה אירוע שדורש התייחסות מצדי, הוא יקבל אותה ללא ספק. ובכל זאת, אני נמנעת מלכתוב את התאריכים בהם כל פרק נכתב כי זה לא יומן אלא ספר, והספר הזה הוא הדבר האחרון שאכתוב בחיי. אז בוא נעניק לו כבוד ראוי ולא נוריד אותו עשר דרגות כשנקרא לו "יומן".

למרות שבמובנים רבים זה יומן.


הירשם לאתר כדי להגיב

9 תגובות
Stulta
אכפת לו ממני. בדיוק בגלל זה אני רוצה למות.
עודכן לפני 189 ימים
ʀᴏsᴇ
רק בגלל שעצרו אותי בזמן והראו לי את הכיוון הנכון. עזרו לי לצאת משם. קשה לעשות את זה לבד, אני יודעת אבל בבקשה רק תחשוב על האנשים שחשובים לך. תחשוב מה תרגיש אם הם יתאבדו. תישאר בחיים, בבקשה תישאר בחיים.
עודכן לפני 198 ימים
ʀᴏsᴇ
גם אתה פאקינג רצחת שלושה אנשים החטא הזה לא שווה שתמות. תתקן את זה במקום, תלך לפסיכולוג או משהו, תגרום לעצמך להרגיש טוב יותר. אני ניסיתי להתאבד שלוש פעמים, ואני ככ שמחה שלא הצלחתי. החיים שלי מדהימים עכשיו
עודכן לפני 198 ימים
ʀᴏsᴇ
מכל מקום אפשר להתדרדר לאפשר להשתקם. חוץ מלהיות אח למישהו שהתאבד. או אחות, או הורה, או חבר. העולם שלהם יהרוס. הבנאדם הזה שלא שם זין עליך, לא שווה את החיים שלך. אף אחד לא!
עודכן לפני 198 ימים
ʀᴏsᴇ
אתה חשוב לנו ואתה חשוב למשפחה שלך או לחברים שלך, וגם אם לא להם, אם יש מקרה כזה, יש אנשים שאכפת להם ממך. שישבר להם הלב אם אתה תתאבד כי הם ידעו שהם נכשלו, שהם לא היו שם בשבילך בזמן ולא עשו את המעט שיכלו כדי להציל אותך.
עודכן לפני 198 ימים
ʀᴏsᴇ
אני באמת לא יודעת איך להגיב לזה. אבל בבקשה אל תעשה את זה, בנאדם אחד לא שווה את זה, החטאים שאתה חושב שעשית לא שווים את זה. אתה צעיר, כל החיים שלך לפניך, אל תסיים אותם ככה.
עודכן לפני 198 ימים
ʀᴏsᴇ
אני באמת לא יודעת איך להגיב לזה. אבל בבקשה אל תעשה את זה, בנאדם אחד לא שווה את זה, החטאים שאתה חושב שעשית לא שווים את זה. אתה צעיר, כל החיים שלך לפניך, אל תסיים אותם ככה.
עודכן לפני 198 ימים
Nic
נשמע מדהים ארן
עודכן לפני 198 ימים
Stulta
לא התחברתי שלושה שבועות כמעט ולא כתבתי בכלל חוץ מהקטעים שאתם רואים בספר הזה. אני לא מתכוון להתחבר בשבוע וחצי הקרובים לפחות. תהנו.
עודכן לפני 199 ימים
שאלות פופולריות כרגע בעיר הספרים[פרסום שאלה חדשה]

האתר הולך להיסגר?
נשאלה לפני 13 שעות ע"י Poison (כרגע יש תשובה אחת)

האמת, אני מרגישה כאילו הייתי כאן יותר..
נשאלה לפני 16 שעות ע"י ליידי חיפושית (כרגע יש 2 תשובות)


סיפורים נוספים
• רשימת אנשים להרוג • תקציר: . • הנצח מחכה בישנוניות • תקציר: אנשים שמשקרים הם אנשים אגואיסטים, ובגלל שכולם משקרים- כולם אגואיסטים.
- פרסומת -

• חלומותייך טובעים בעולם • תקציר: תקציר: תקציר: תקציר: תקציר: תקציר: תקציר: עבדים מ.ת תקציר: בגלל שעוד מעט האתר נסגר וכמה ביקשו ממני אז למה לא ילדי רחוב מ.ת תקציר: כנסו חיות מחמד| מ.ת תקציר: בספר המופלאה-החיפושית והחתול השחור חלק 2 תקציר: ספר המשך לספר ´המופלאה- החיפושית והחתול השחור´ אלים מדאפאקא תקציר: ח מ.ת עם האלים הנורדים! אתם מתתם מוות אצילי ועכשיו כולכם באים לולהלה תקציר: פשוט תתחילו היורשים- מ.ת תקציר: מ.ת של היורשים (1) עם כל הדמויות שמכירים משם! הוא אוהב אותי? | פאנפיק על סוי לונה תקציר: אחרי שמתאו עוזב לאיטליה לונה מאבדת את הזיכרון ושוכחת את כל הזיכרונות שלה איתו, לונה מתחילה את שנת הלימודים האחרונה בבלייק האם תגלה שהיא סול בנסון? ומה יקרה שמתאו יחזור ולונה לא תזכור אותו? (עלילות עונה 1 בלבד) המדריך המלא למשתמש עיר הספרים המתחיל (לא) תקציר: שיעמום והרבה קרינג´ נוסטלגי, הכל כדי שהעיר לא תמות והעיקר אתם (שזה מוזר כי אתם כבר מתים) המדריך המלא של גוף האישה - הספר המקורי! תקציר: בנות, האם אי פעם רציתן לדעת משהו על הגוף שלכן והתביישתן לשאול? פה זה ה-מקום! פנימייה! תקציר: בוואו בואו הצד האפל של סרטי הילדים תקציר: רוצים לדעת מה עומד מאחורי הסרטים האהובים, עליהם גדלנו? בואו וגלו את נסתרות עולם סרטי הילדים. אזהרה: הספר מכיל ספויילרים ותיאוריות מטרידות, הן עלולות להרוס לך את הילדות! הוגוורטס מ.ת.א | בשיתוף עם books girl תקציר: מ.ת.א של הוגוורטס, זה כזה קשה? אבני חן אנושיות|מ.ת תקציר: נכון יהלום וספיר וכל אלה? זה אבני חן. עכשיו הן אנושיות.רשימת הפרקים:
רוצה לפתוח חשבון חדש ללא פייסבוק ? הירשם בחינם

או
אימייל:


סיסמא:


 © כל הזכויות שמורות ל-עיר הספרים | תקנון האתר | תוכן פוגעני/מפר זכויות יוצרים ? לחץ לדיווח!