התחברות לאתר


רשימת הפרקים:
447 קוראים


הפיכה בלתי אפשרית - הפרק הראשון
Samurai reader | פורסם לפני 8 חודשים
  


הפיכה בלתי אפשרית

פרק 1: המסדר

זה היה מוקדם בבוקר. עמדתי בתור להיכנס לרחבת המסדרים בעודי אוחזת בחוזקה את ידה של אחי, קופר. קופר בן 17 ואף על פי שהוא גדול ממני רק בשנתיים אני תמיד מרגישה בטוחה כשהוא בסביבה.


היינו הצעירים ביותר מתוך ההמון. לא ראיתי עוד נערים או נערות כמונו. רק ים של פרצופים חמוצים שלא הכרתי. התור התקדם לאיטו, ובכל צעד קדימה גבר הלחץ שלי. מה הולך המלך אספרגוס להטיל עלינו הפעם?


זה היה יום שישי השלישי ברציפות שהמלך אספרגוס – השליט החדש של עירנו – דיקסיט , כינס אותנו למסדר. לשם אמורים להגיע כל תושבי דיקסיט השכם בבוקר ולשמוע את דבריו.


אספרגוס היה שליט רע. רע עד מאוד. הוא היה איש אכזר, שמן ודוחה. הוא עלה לשלטון לאחר שהמלך הקודם וטוב הלב שלנו- בונבוניירה שמו, מת בצורה מסתורית. לפי מה שידוע לי, הוא פשוט נפטר יום אחד ללא כל הסבר.


הוא לא היה זקן או חולה ולא היו לא בעיות עודף משקל (כמו שיש לאספרגוס) . לא הייתה לו שום סיבה למות.

לאחר מותו היה אספרגוס האדם היחיד שהיה אמיץ מספיק כדי לרוץ לשלטון. הוא היה מאוד כריזמטי ועשה רושם שהוא טוב לב- וכך קיבל את התמיכה והפך לשליט הבלתי מעורער של דיקסיט.


 אך לאחר שתפס את תפקיד המושל – הראה אספרגוס את פניו האמיתיות.

הוא העלה את המיסים לאנשי המעמד התחתון והוריד לאנשי המעמד העליון – בתנאי שיתמכו בו. הוא הוציא אנשים להורג על ימין ועל שמאל. הוא חירב יחסי ידידות עם הערים מסביב שהמלך בונבוניירה התאמץ כל כך לבנות.  יש הטוענים שאספרגוס הרעיל את בונבוניירה, אך הם לא הצליחו להוכיח, וגם אם יצליחו דבר לא ישתנה.


נשארו עוד כמה אנשים לפנינו בתור. ארבעה אנשים, שלושה, שניים, איש אחד, ואז אנחנו. ניצבנו אל מול שלושה שומרים חמושים בחרבות ובאלות. על גופם ניצב שריון כבד ומסכה מבעיתה שהפכה את הפנים שלהם למפלצתיות. לאחד מהשומרים הציצו זוג אוזניים ירקרקות ושפיציות. זה היה גובלין.


גובלינים הפכו למאוד נדירים בדיקסיט, במיוחד בתור שומרים. מאז שאספרגוס בשלטון הוא לא הרשה להם להיכנס. "הי, את ימינה! אתה שמאלה!" צרח השומר הגובלין עלי ועל קופר. "נתראה אחרי המסדר קייט" אמר לי קופר, ומשך אותי לחיבוק פרידה. דאגה ניכרה על פניו. "נתראה" השבתי לקופר בחזרה.


"קדימה, ילדה, מהר!" צרח עלי השומר הגובלין. הייתי מבועתת ממנו ומשאר השומרים. למה הם רעים כל כך? למה לא יכלו להשאיר אותי ואת קופר ביחד?


קופר הוא האדם שאני הכי קשורה אליו בעולם. שני ההורים שלי נפטרו כשהייתי בת 13. הם יצאו לאחד ממסעות הסחר הרגילים שלהם, כשפתאום שודדים התנפלו עליהם, הרגו אותם ובזזו את הסחורה. את הבשורה בא לבשר לנו המלך בונבוניירה בכבודו ובעצמו. הוא חרג ממנהגו, ואפילו נשאר אצלנו בבית כדי לנחם אותנו עם מאכלים טעימים וסיפורים מצחיקים עליו כילד.


זו הייתה התקופה המרה ביותר בחיי. לא הסכמתי לאכול או לצאת החוצה לשחק עם חברות, וקופר תמיד היה שם בשבילי. הוא הכריח אותי לאכול וחיבק אותי כשהייתי צריכה. הוא תמיד שיחק את תפקיד המבוגר האחראי, אף על פי שידעתי שרגשותיו זהים לשלי והוא רק מעמיד פני חזק, בשבילי.


התחלתי להתקדם עם זרם אנשים שלא הכרתי לחלק הימני של רחבת המסדרים, שבימים רגילים משמשת ככיכר השוק.  "קדימה, ילדה, מהר יותר!" צווח השומר הגובלין. פחדתי ממנו, ולכן הגברתי מהירות. כשהגענו לרחבת המסדרים והתמקמנו, אזרתי את כל האומץ שלי וסיננתי לגובלין: "השם שלי הוא קייט".


ברחבה השתררה דממה, והמסדר התחיל. לבמה עלה איש עב כרס, עם לבוש מצחיק בצורת שמלה סגולה ומגוחכת, ועל פניו חיוך נבזי. אספרגוס. "שלום לכל נוכחיי." התחיל אספרגוס לנאום.


"כינסתי אתכם שוב הבוקר, כדי לבשר לכם דבר מה. החל מהיום, כאשר אזרח רוצה לצאת מדיקסיט, הוא יצטרך לבקש אישור מהשלטונות. האישור יינתן על בסיס הנאמנות לשלטון. אנשים שבקשותיהם לא יאושרו, יצטרכו להישאר כאן. אותם הנהלים חלים על כניסה לדיקסיט. תיבנה חומה מסביב לעיר על מנת להבטיח שלא יתבצעו פעולות בלתי חוקיות"


לחשושים החלו לעבור בקהל. השומרים היו צריכים להחטיף לכמה אנשים לפני שהשתררה דממה. המלך אספרגוס התחיל שוב לדבר, אך לא הקשבתי לו. הייתי עסוקה בניסיון לעבד את דבריו.


הבשורה חרצה את הגורל שלי ושל קופר. לאחר שאספרגוס עלה לשלטון, קופר אמר לי שכשנהיה גדולים מספיק נוכל לעבור לעיר אחרת, ושם נחיה חיים טובים ומאושרים. אבל עכשיו הכול השתנה. אין לנו שום דרך לעבור. אין לנו קשרים עם האנשים המקורבים לאספרגוס. לא ייתנו לנו לצאת מהעיר. נהיה נתונים לחסדיו של האיש הרע ביותר שאני מכירה לנצח.


 כשהמסדר הסתיים, הרחבה התפוצצה. כמה אנשים צעקו דברי התרסה נגד אספרגוס. השומרים לקחו אותם לצד השביל והחטיפו להם. בבעתה מוחלטת התקדמתי עם זרם האנשים, בניסיון לצאת משם הכי מהר שיכולתי. ואז נזכרתי בקופר. "קופר!" צעקתי. סרקתי בעיני את זרם האנשים אך לא ראיתי את קופר בשום מקום. "קופר!" צעקתי בהיסטריה. ואז ראיתי אותו.


פילסתי לעצמי דרך בין ההמון עד שהגעתי אליו. "קייט!" הוא קרא לי, והושיט את זרועותיו לחבק אותי. הרגשתי את ההקלה שחש. אבל הוא נראה מוזר. הוא נראה ממורמר, מסוגר בעצמו.


המשכנו ללכת עם ההמון עד שהעומס השתחרר.  כשנכנסו לרחוב שלנו קופר פנה אלי. "קייט" הוא אמר בעוד עיניו מתבוננות בנקודה לא מוגדרת ברקיע. "עוד שנה, כשאהיה בן 18, אצטרך להתגייס לחיל המשמר של המנוול". ידעתי בדיוק למי התכוון כשאמר "מנוול".


האמירה שלו הפתיעה אותי. בדרך כלל הוא שיחק את תפקיד המבוגר האחראי. אבל הפעם זה היה שונה. הפעם הוא שיתף איתי את החששות שלו. חשבתי כמה נורא זה יהיה כשהוא יצטרך להתגייס לחיל המשמר. העבודה שלו תהיה לצעוק ולהחטיף לאנשים חפים מפשע.


 "אוי קייט" קופר התחיל להתייפח. דמעות זלגו על פניו.

לא ראיתי אותו בוכה מעולם. גם ברגעים הכי קשים. אף פעם.

 בדיוק כשהתכוונתי למצוא משפט לנחם אותנו, נשמע קול עמוק מאחורינו: "שמעתם פעם על המחתרת?" קופר הסתובב בבהלה, ואני אחריו.

הירשם לאתר כדי להגיב

שאלות פופולריות כרגע בעיר הספרים[פרסום שאלה חדשה]

צריך לסגור את האתר הזה
נשאלה לפני 3 ימים ע"י Going to hell again (כרגע יש 5 תשובות)

למה לדעתי עיר הספרים במצב הזה
נשאלה לפני 7 ימים ע"י עיר הספרים לשעבר (כרגע יש 36 תשובות)


סיפורים נוספים
המדריך המלא למשתמש עיר הספרים המתחיל תקציר: שיעמום והרבה קרינג´ נוסטלגי, הכל כדי שהעיר לא תמות והעיקר אתם (שזה מוזר כי אתם כבר מתים) ילדי רחוב מ.ת תקציר: כנסו עבדים מ.ת תקציר: בגלל שעוד מעט האתר נסגר וכמה ביקשו ממני אז למה לא חיות מחמד| מ.ת תקציר: בספר המופלאה-החיפושית והחתול השחור. תקציר: ניסיון כתיבה ראשון. כנסו פנימייה! תקציר: בוואו בואו MY TIMTOM (כל הטימטום שלי בספר אחד ומיוחד) :) תקציר: סתם עוד ספר כשלוני שלי אל חיי הדפוקים וחמודים :) סיפורי אות´יר מ.ת תקציר: המשחק האחרון ספר הבדיחות הגדול של עיר הספרים תקציר: הספר הוא ספר הבדיחות של עיר הספרים למה האתר הכזה עדיין קיים תקציר: אנשים. אתה הדבר הכי מוזר שראיתי בכול החיים שלי. החיים הם מעגל תקציר: אור מסדרת הספרים תיאוריות מקוריות על סדרות וסרטים תקציר: תיאוריות מקוריות שלי על סדרות וסרטים שראיתי. טסונדרה שקוף ואדישות מיותרת תקציר: אהבת בין בנים איק ! ספר עצות תקציר: אז ככה, אני יחסית חדשה ועד עכשיו נתקלתי בהמון אנשים שיש להם בעיות לא פתורות עם עצמם או אם אנשים אחרים. אז כך זה ילך: אתם תכתבו לי בתגובות שאלות קצרות ואני אענה לכם (אני יחסית טובה בפסיכולוגיה)רשימת הפרקים:
רוצה לפתוח חשבון חדש ללא פייסבוק ? הירשם בחינם

או
אימייל:


סיסמא:


 © כל הזכויות שמורות ל-עיר הספרים | תקנון האתר | תוכן פוגעני/מפר זכויות יוצרים ? לחץ לדיווח!