התחברות לאתר


רשימת הפרקים:
237 קוראים


הפיכה בלתי אפשרית - הפרק הראשון
Samurai reader | פורסם לפני 3 חודשים
  


הפיכה בלתי אפשרית

פרק 1: המסדר

זה היה מוקדם בבוקר. עמדתי בתור להיכנס לרחבת המסדרים בעודי אוחזת בחוזקה את ידה של אחי, קופר. קופר בן 17 ואף על פי שהוא גדול ממני רק בשנתיים אני תמיד מרגישה בטוחה כשהוא בסביבה.


היינו הצעירים ביותר מתוך ההמון. לא ראיתי עוד נערים או נערות כמונו. רק ים של פרצופים חמוצים שלא הכרתי. התור התקדם לאיטו, ובכל צעד קדימה גבר הלחץ שלי. מה הולך המלך אספרגוס להטיל עלינו הפעם?


זה היה יום שישי השלישי ברציפות שהמלך אספרגוס – השליט החדש של עירנו – דיקסיט , כינס אותנו למסדר. לשם אמורים להגיע כל תושבי דיקסיט השכם בבוקר ולשמוע את דבריו.


אספרגוס היה שליט רע. רע עד מאוד. הוא היה איש אכזר, שמן ודוחה. הוא עלה לשלטון לאחר שהמלך הקודם וטוב הלב שלנו- בונבוניירה שמו, מת בצורה מסתורית. לפי מה שידוע לי, הוא פשוט נפטר יום אחד ללא כל הסבר.


הוא לא היה זקן או חולה ולא היו לא בעיות עודף משקל (כמו שיש לאספרגוס) . לא הייתה לו שום סיבה למות.

לאחר מותו היה אספרגוס האדם היחיד שהיה אמיץ מספיק כדי לרוץ לשלטון. הוא היה מאוד כריזמטי ועשה רושם שהוא טוב לב- וכך קיבל את התמיכה והפך לשליט הבלתי מעורער של דיקסיט.


 אך לאחר שתפס את תפקיד המושל – הראה אספרגוס את פניו האמיתיות.

הוא העלה את המיסים לאנשי המעמד התחתון והוריד לאנשי המעמד העליון – בתנאי שיתמכו בו. הוא הוציא אנשים להורג על ימין ועל שמאל. הוא חירב יחסי ידידות עם הערים מסביב שהמלך בונבוניירה התאמץ כל כך לבנות.  יש הטוענים שאספרגוס הרעיל את בונבוניירה, אך הם לא הצליחו להוכיח, וגם אם יצליחו דבר לא ישתנה.


נשארו עוד כמה אנשים לפנינו בתור. ארבעה אנשים, שלושה, שניים, איש אחד, ואז אנחנו. ניצבנו אל מול שלושה שומרים חמושים בחרבות ובאלות. על גופם ניצב שריון כבד ומסכה מבעיתה שהפכה את הפנים שלהם למפלצתיות. לאחד מהשומרים הציצו זוג אוזניים ירקרקות ושפיציות. זה היה גובלין.


גובלינים הפכו למאוד נדירים בדיקסיט, במיוחד בתור שומרים. מאז שאספרגוס בשלטון הוא לא הרשה להם להיכנס. "הי, את ימינה! אתה שמאלה!" צרח השומר הגובלין עלי ועל קופר. "נתראה אחרי המסדר קייט" אמר לי קופר, ומשך אותי לחיבוק פרידה. דאגה ניכרה על פניו. "נתראה" השבתי לקופר בחזרה.


"קדימה, ילדה, מהר!" צרח עלי השומר הגובלין. הייתי מבועתת ממנו ומשאר השומרים. למה הם רעים כל כך? למה לא יכלו להשאיר אותי ואת קופר ביחד?


קופר הוא האדם שאני הכי קשורה אליו בעולם. שני ההורים שלי נפטרו כשהייתי בת 13. הם יצאו לאחד ממסעות הסחר הרגילים שלהם, כשפתאום שודדים התנפלו עליהם, הרגו אותם ובזזו את הסחורה. את הבשורה בא לבשר לנו המלך בונבוניירה בכבודו ובעצמו. הוא חרג ממנהגו, ואפילו נשאר אצלנו בבית כדי לנחם אותנו עם מאכלים טעימים וסיפורים מצחיקים עליו כילד.


זו הייתה התקופה המרה ביותר בחיי. לא הסכמתי לאכול או לצאת החוצה לשחק עם חברות, וקופר תמיד היה שם בשבילי. הוא הכריח אותי לאכול וחיבק אותי כשהייתי צריכה. הוא תמיד שיחק את תפקיד המבוגר האחראי, אף על פי שידעתי שרגשותיו זהים לשלי והוא רק מעמיד פני חזק, בשבילי.


התחלתי להתקדם עם זרם אנשים שלא הכרתי לחלק הימני של רחבת המסדרים, שבימים רגילים משמשת ככיכר השוק.  "קדימה, ילדה, מהר יותר!" צווח השומר הגובלין. פחדתי ממנו, ולכן הגברתי מהירות. כשהגענו לרחבת המסדרים והתמקמנו, אזרתי את כל האומץ שלי וסיננתי לגובלין: "השם שלי הוא קייט".


ברחבה השתררה דממה, והמסדר התחיל. לבמה עלה איש עב כרס, עם לבוש מצחיק בצורת שמלה סגולה ומגוחכת, ועל פניו חיוך נבזי. אספרגוס. "שלום לכל נוכחיי." התחיל אספרגוס לנאום.


"כינסתי אתכם שוב הבוקר, כדי לבשר לכם דבר מה. החל מהיום, כאשר אזרח רוצה לצאת מדיקסיט, הוא יצטרך לבקש אישור מהשלטונות. האישור יינתן על בסיס הנאמנות לשלטון. אנשים שבקשותיהם לא יאושרו, יצטרכו להישאר כאן. אותם הנהלים חלים על כניסה לדיקסיט. תיבנה חומה מסביב לעיר על מנת להבטיח שלא יתבצעו פעולות בלתי חוקיות"


לחשושים החלו לעבור בקהל. השומרים היו צריכים להחטיף לכמה אנשים לפני שהשתררה דממה. המלך אספרגוס התחיל שוב לדבר, אך לא הקשבתי לו. הייתי עסוקה בניסיון לעבד את דבריו.


הבשורה חרצה את הגורל שלי ושל קופר. לאחר שאספרגוס עלה לשלטון, קופר אמר לי שכשנהיה גדולים מספיק נוכל לעבור לעיר אחרת, ושם נחיה חיים טובים ומאושרים. אבל עכשיו הכול השתנה. אין לנו שום דרך לעבור. אין לנו קשרים עם האנשים המקורבים לאספרגוס. לא ייתנו לנו לצאת מהעיר. נהיה נתונים לחסדיו של האיש הרע ביותר שאני מכירה לנצח.


 כשהמסדר הסתיים, הרחבה התפוצצה. כמה אנשים צעקו דברי התרסה נגד אספרגוס. השומרים לקחו אותם לצד השביל והחטיפו להם. בבעתה מוחלטת התקדמתי עם זרם האנשים, בניסיון לצאת משם הכי מהר שיכולתי. ואז נזכרתי בקופר. "קופר!" צעקתי. סרקתי בעיני את זרם האנשים אך לא ראיתי את קופר בשום מקום. "קופר!" צעקתי בהיסטריה. ואז ראיתי אותו.


פילסתי לעצמי דרך בין ההמון עד שהגעתי אליו. "קייט!" הוא קרא לי, והושיט את זרועותיו לחבק אותי. הרגשתי את ההקלה שחש. אבל הוא נראה מוזר. הוא נראה ממורמר, מסוגר בעצמו.


המשכנו ללכת עם ההמון עד שהעומס השתחרר.  כשנכנסו לרחוב שלנו קופר פנה אלי. "קייט" הוא אמר בעוד עיניו מתבוננות בנקודה לא מוגדרת ברקיע. "עוד שנה, כשאהיה בן 18, אצטרך להתגייס לחיל המשמר של המנוול". ידעתי בדיוק למי התכוון כשאמר "מנוול".


האמירה שלו הפתיעה אותי. בדרך כלל הוא שיחק את תפקיד המבוגר האחראי. אבל הפעם זה היה שונה. הפעם הוא שיתף איתי את החששות שלו. חשבתי כמה נורא זה יהיה כשהוא יצטרך להתגייס לחיל המשמר. העבודה שלו תהיה לצעוק ולהחטיף לאנשים חפים מפשע.


 "אוי קייט" קופר התחיל להתייפח. דמעות זלגו על פניו.

לא ראיתי אותו בוכה מעולם. גם ברגעים הכי קשים. אף פעם.

 בדיוק כשהתכוונתי למצוא משפט לנחם אותנו, נשמע קול עמוק מאחורינו: "שמעתם פעם על המחתרת?" קופר הסתובב בבהלה, ואני אחריו.

הירשם לאתר כדי להגיב

שאלות פופולריות כרגע בעיר הספרים[פרסום שאלה חדשה]

יש לנו פה כלב שלא עוזב אותנו
נשאלה לפני 1 ימים ע"י Bitch Lasagna (כרגע יש 2 תשובות)

שלום
נשאלה לפני 6 שעות ע"י Nic (כרגע יש תשובה אחת)


סיפורים נוספים
פנימיית ערפדים מ.ת תקציר: נאמ זה ישן אבל רציתי להחזיר ממלכה אחרת מ.ת.א תקציר: סודות ורק סודות עוד תחרות כתיבה || אבלין תקציר: בבקשה תירשמו אני נואשת החיים הם מעגל תקציר: אור מסדרת הספרים תמונות ובדיחות של גיבורי האולימפוס תקציר: נראלי שהשם מדבר בעד עצמו מ.ת הארי פוטר (אחרי תקופת הארי) תקציר: הוגוורטס (אוהבי נוויל התאחדו!) הוא אוהב אותי? | פאנפיק על סוי לונה תקציר: אחרי שמתאו עוזב לאיטליה לונה מאבדת את הזיכרון ושוכחת את כל הזיכרונות שלה איתו, לונה מתחילה את שנת הלימודים האחרונה בבלייק האם תגלה שהיא סול בנסון? ומה יקרה שמתאו יחזור ולונה לא תזכור אותו? (עלילות עונה 1 בלבד) יומנה של אנבת´ תקציר: בפנים:) מ.ת "רוח משפחה" עם דיימונד תקציר: חמישה אחים- זוג הורים, בית רדוף רוחות. תירשמו! אפוקליפסהמ.ת.א תקציר: אבל לא בדיוק. מזהירה אני לא מכניסה כול אחד שבעת הפלאים 6 - מערב אמריקה תקציר: פאנפיק לשבעת הפלאים יומני היקר תקציר: בהשראת הספר: ´´הבלוג של החיים שלי´´,רק במציאות...כמה שאני לא החלטית... הקונדסאים קוראים הארי פוטר (בתוך הספר יש קרדיט) harry potter תקציר: ג´יימס מוצא ספר עתידני ששמו "הארי פוטר" בתוך הספר יש כל מיני קטעים מחייו של הארי פוטר. גברת שועל אל תקחי איתך מטרייה - מ.ת (משוחזר 3:) תקציר: משוחזר D:רשימת הפרקים:
רוצה לפתוח חשבון חדש ללא פייסבוק ? הירשם בחינם

או
אימייל:


סיסמא:


 © כל הזכויות שמורות ל-עיר הספרים | תקנון האתר | תוכן פוגעני/מפר זכויות יוצרים ? לחץ לדיווח!