התחברות לאתר


רשימת הפרקים:
240 קוראים


רעידת אדמה - הפרק הראשון
h.g | פורסם לפני 2 חודשים
  


פרק 1
ישבתי והבטתי במשפחתי הגדולה. בשלושת ילדי, עשרת נכדי ו9 ניני(*נינים שלי). היום אני חוגגת 80. 80 שנות אושר ושמחה. בעצם יותר נכון, 80 שנות חיים. שנות השמחה החלו מעט מאוחר יותר. אני מביטה בבעלי בן ה82 מתקדם לעברי בעזרת כסא הגלגלים שלו. בשבוע הבא יגיעו המכשירים החדשים שפיתחו, שיעזרו לי ולבעלי ללכת טוב יותר,וכך לא נצטרך להסחב עם כסאות גלגלים מיושנים.  רוז, בתי היחידה מעמידה את כסאו לצד שלי. אנחנו יושבים זה לצד זה כשחיוך מרוח על פנינו מקצה לקצה ומביטים במשפחה הסובבת אותנו. לפתע ניגשת אלי נכדתי בת ה10. היא הנכדה הצעירה. המבוגר בן 32. בזכות מכשיר השמיעה החדש אני שומעת מצוין, אז היא אפילו לא צריכה לצעוק. "אני אוהבת אותך!" היא אומרת כשחיוך מרוח על פניה. "גם אני אוהבת אותך לילי.." החזרתי לה בקול רועד,אך היא כבר רצה הלאה משם, אל אחיה ובני דודיה.


 בשלב מסוים כולם הולכים ואנו נשארים לבד. הבית שקט לפתע, ואני לוחצת על הכפתור שקורא לרובוטית החכמה שלנו, שמסדרת את הבלגן שנוצר. הרובוטים יצאו לשוק כבר לפני 30 שנה, והדגם שלנו הוא הדגם המשופר שעמיד למים ולאבק, וחסין מפני נפילות לא חזקות.

היא מגישה לנו את ארוחת הערב שנשלחה אלינו מהארגון לתמיכה במבוגרים ואני אוכלת אותה בדממה. תפקידו של הארגון לתמיכה במבוגרים הוא מרכזי מאד בחיינו. הם שולחים לנו 3 ארוחות מזינות דרך פיר המשלוחים המרכזי של הבית, הם גם נותנים תמיכה כלכלית ובריאותית למי שזקוק לכך, ואפילו מספקים רובוטים למי שזקוק לכך. אומנם אנחנו זקוקים רק לארוחות ולרובוטי הבריאות שלהם,אבל הם עדיין מועילים מאד.


פתאום בעלי מתחיל לדבר. "את זוכרת, ליסה, את רעידת האדמה הגדולה כשהיינו בני 15? שם נפגשנו..." אני לא עונה. בזמן האחרון אין לו הרבה רגעי צלילות. רוב הזמן הוא פשוט יושב ובוהה בחלל,רואה דברים שאני איני רואה. כשהיה צלול, היו אלה רגעים מאושרים שבהם ישבנו והעלינו זכרונות מהעבר,אך לצערי, רגעי הצלילות הללו הלכו והתמעטו עם הזמן. 

"כן, אני זוכרת..." אמרתי בקול שקט, אך רגע הצלילות הנדיר חלף לו,ובעלי ישב ובהה בחלל, כרגיל. נאנחתי. "אני זוכרת גם מה קרה אחר כך. אתה זוכר?" לא התייאשתי, קיוויתי שאולי הוא יענה. אך נדמה שדיברתי לקירות.


התגלגלתי לעבר הסלון ופתחתי את המגירה העליונה. הבלגן חגג, אך אני לא וויתרתי. חיפשתי בין ערמות המסמכים והתמונות עד שמצאתי את זה. ספר קטן בכריכה מקושטת. פתחתי בעמוד הראשון.

ליסה גרין-2025 היה כתוב שם.

מצאתי את זה. היומן שלי מגיל 15.

העברתי עמוד ונשאבתי פנימה,אל העבר.

הירשם לאתר כדי להגיב

שאלות פופולריות כרגע בעיר הספרים[פרסום שאלה חדשה]

הבאג המעצבן הזה
נשאלה לפני שעה ע"י 𝐻𝑒𝓁𝓅 (כרגע יש 3 תשובות)

פעם הייתה לי חברה שמשפפת פרסיקו...
נשאלה לפני 26 דקות ע"י books girl (כרגע יש 2 תשובות)


סיפורים נוספים
סיפור חיי תקציר: סיפור חייה של אן מסופר בספר זה בצורה מרגשת ומותחת. שווה לקרוא:) נ.ב- הספר לא מבוסס על סיפור אמיתי. סימני הגורל | מ.ת.א תקציר: בפנים. שני צדדים מ.ת.א משותף עם שחר תקציר: בפנים
- פרסומת -

פנימיית טוקורו || מ.ת.א עם לינה תקציר: חיח לשונאי ספרי דמויות! תקציר: לכל השונאים! קדימה להתאחד! ציידות ארטמיס מ.ת.א עם ארטמיס תקציר: הכל בפנים אי שפיות זמנית-קצה העולם תקציר: אומרים,שבני אדם יכולים לאבד את השפיות בדרך מאוד קלה. חלקם מהתמכרויות,יש כאלה מטראומות, ויכול להיות ממוות של הקרובים אליהם. זה תמיד מבדר אותי לחשוב איך כל האנשים בעולם שונים לחלוטין אבל כולנו באותה הסיטואציה-כולנו חיים על קצה העולם. חיות מחמד| מ.ת תקציר: בספר דיאבלוקס לאבס(המשך למ.ת של לינוי) תקציר: המשך למ.ת של לינוי.-. תחרות כתיבה || למה אני עושה את זה לעצמי?! תקציר: נו אתם יודעים מה זה תחרות כתיבה אתם לא צריכים את התיאור הזה. הנוקמים החדשים מ.ת/ התחלה מחדש תקציר: מתחשק לי להחזיר את המ.ת הזה מ.ת לעבריינים צעירים - ליב תקציר: אתם נערים צעירים שהכניסו אתכם לפנימייה כדי להשתקם רובכם באים מעולם הפשע Angelsֻֻ| מ.ת.א תקציר: אז... לקחתי רעיון מבמ.ת.א של חברה מאוד טובה שלי {יערה}, התקציר בפנים אהבה אסורה (יכול להיות סוטה מאוד 15+) תקציר: ג´ייסי היא משרתת בארמון, אבל מה קורה כשהיא מתאהבת ביורש העצר, ובמקביל - נעשית הזונה של המלך והנסיך האחר? 50% תקציר: אין תקציר ואין תקציר מה תעשו לי?רשימת הפרקים:
רוצה לפתוח חשבון חדש ללא פייסבוק ? הירשם בחינם

או
אימייל:


סיסמא:


 © כל הזכויות שמורות ל-עיר הספרים | תקנון האתר | עיר הציורים | עיר הלימודים | תוכן פוגעני/מפר זכויות יוצרים ? לחץ לדיווח!