התחברות לאתר


רשימת הפרקים:
355 קוראים


רעידת אדמה - הפרק הראשון
h.g | פורסם לפני 5 חודשים
  


פרק 1
ישבתי והבטתי במשפחתי הגדולה. בשלושת ילדי, עשרת נכדי ו9 ניני(*נינים שלי). היום אני חוגגת 80. 80 שנות אושר ושמחה. בעצם יותר נכון, 80 שנות חיים. שנות השמחה החלו מעט מאוחר יותר. אני מביטה בבעלי בן ה82 מתקדם לעברי בעזרת כסא הגלגלים שלו. בשבוע הבא יגיעו המכשירים החדשים שפיתחו, שיעזרו לי ולבעלי ללכת טוב יותר,וכך לא נצטרך להסחב עם כסאות גלגלים מיושנים.  רוז, בתי היחידה מעמידה את כסאו לצד שלי. אנחנו יושבים זה לצד זה כשחיוך מרוח על פנינו מקצה לקצה ומביטים במשפחה הסובבת אותנו. לפתע ניגשת אלי נכדתי בת ה10. היא הנכדה הצעירה. המבוגר בן 32. בזכות מכשיר השמיעה החדש אני שומעת מצוין, אז היא אפילו לא צריכה לצעוק. "אני אוהבת אותך!" היא אומרת כשחיוך מרוח על פניה. "גם אני אוהבת אותך לילי.." החזרתי לה בקול רועד,אך היא כבר רצה הלאה משם, אל אחיה ובני דודיה.


 בשלב מסוים כולם הולכים ואנו נשארים לבד. הבית שקט לפתע, ואני לוחצת על הכפתור שקורא לרובוטית החכמה שלנו, שמסדרת את הבלגן שנוצר. הרובוטים יצאו לשוק כבר לפני 30 שנה, והדגם שלנו הוא הדגם המשופר שעמיד למים ולאבק, וחסין מפני נפילות לא חזקות.

היא מגישה לנו את ארוחת הערב שנשלחה אלינו מהארגון לתמיכה במבוגרים ואני אוכלת אותה בדממה. תפקידו של הארגון לתמיכה במבוגרים הוא מרכזי מאד בחיינו. הם שולחים לנו 3 ארוחות מזינות דרך פיר המשלוחים המרכזי של הבית, הם גם נותנים תמיכה כלכלית ובריאותית למי שזקוק לכך, ואפילו מספקים רובוטים למי שזקוק לכך. אומנם אנחנו זקוקים רק לארוחות ולרובוטי הבריאות שלהם,אבל הם עדיין מועילים מאד.


פתאום בעלי מתחיל לדבר. "את זוכרת, ליסה, את רעידת האדמה הגדולה כשהיינו בני 15? שם נפגשנו..." אני לא עונה. בזמן האחרון אין לו הרבה רגעי צלילות. רוב הזמן הוא פשוט יושב ובוהה בחלל,רואה דברים שאני איני רואה. כשהיה צלול, היו אלה רגעים מאושרים שבהם ישבנו והעלינו זכרונות מהעבר,אך לצערי, רגעי הצלילות הללו הלכו והתמעטו עם הזמן. 

"כן, אני זוכרת..." אמרתי בקול שקט, אך רגע הצלילות הנדיר חלף לו,ובעלי ישב ובהה בחלל, כרגיל. נאנחתי. "אני זוכרת גם מה קרה אחר כך. אתה זוכר?" לא התייאשתי, קיוויתי שאולי הוא יענה. אך נדמה שדיברתי לקירות.


התגלגלתי לעבר הסלון ופתחתי את המגירה העליונה. הבלגן חגג, אך אני לא וויתרתי. חיפשתי בין ערמות המסמכים והתמונות עד שמצאתי את זה. ספר קטן בכריכה מקושטת. פתחתי בעמוד הראשון.

ליסה גרין-2025 היה כתוב שם.

מצאתי את זה. היומן שלי מגיל 15.

העברתי עמוד ונשאבתי פנימה,אל העבר.

הירשם לאתר כדי להגיב

שאלות פופולריות כרגע בעיר הספרים[פרסום שאלה חדשה]

במלון שאני בו החדר שקיבלנו זה פינק פלויד
נשאלה לפני 6 שעות ע"י 🇵​🇮​🇳​🇰 (כרגע יש 5 תשובות)

יבש פה
נשאלה לפני 6 שעות ע"י 🐈 (כרגע יש 7 תשובות)


סיפורים נוספים
סיפור חיי תקציר: סיפור חייה של אן מסופר בספר זה בצורה מרגשת ומותחת. שווה לקרוא:) נ.ב- הספר לא מבוסס על סיפור אמיתי. The Fifth Wave| מ.ת תקציר: מבוסס על הגל החמישי. הסבר מפורט בפנים. בואו להירשם! D: ז´אנר: הרפתקאות, מדע בדיוני, נוער, מתח חוקים חדשים | מ.ת.א תקציר: בפנים.
- פרסומת -

הנוקמים החדשים מ.ת/ התחלה מחדש תקציר: מתחשק לי להחזיר את המ.ת הזה מספריים ושלושה קווים | לינה תקציר: חמישה עשר. חמישה עשר קווים על היד היו כל מה שצריך בשביל להגיע למצב ´עומס קווים´ ולמות ממנו. אם הגעת לשלוש קווים התחלת להתבייש בעצמך, ובשבע אנשים התחילו להתאבד, בין אם זה ממבוכה, ובין אם הלב שלהם היה חלש מהרגיל. הקו השלישי של ברוק הגיע לא מזמן. יחי המלכה! || מ.ת.א משותף עם ארטמיס תקציר: בפנים היורשת תקציר: בספר ברודווי קולג´ תקציר: הגהלצגפ לא מעוניינת תקציר: בלה מילר. האגדה של העיר מוכרחה ללכת וללמוד בתיכון כמו כל נער ונערה בגילה. אך היא מעולם לא הייתה בתיכון, מעולם לא היו לא חברים. איך תצליח להסתדר בתיכון? מ.ת מחנה החצויים (איזה מקורית אני) תקציר: . בנים, אהבה, מצעד הגאווה. תקציר: .... ביגידות נעורים. תקציר: סוסי חברתה הטובה של המלכה קטרין מתהבת בארוסה ובליל נשף חייה משתנים לתמיד... חברות ואהבה מ.ת תקציר: תיכנסו ותגלו Fałling Stars || Star chan. תקציר: סיפורים קצרים וראנדומליים שאני כותבת כשיש לי זמן. עולם הטימטום / בלוג תקציר: היכנסו אל עולם הטימטום !רשימת הפרקים:
רוצה לפתוח חשבון חדש ללא פייסבוק ? הירשם בחינם

או
אימייל:


סיסמא:


 © כל הזכויות שמורות ל-עיר הספרים | תקנון האתר | עיר הציורים | עיר הלימודים | תוכן פוגעני/מפר זכויות יוצרים ? לחץ לדיווח!