התחברות לאתר


רשימת הפרקים:
678 קוראים


רעידת אדמה - הפרק הראשון
h.g | פורסם לפני 10 חודשים
  


פרק 1
ישבתי והבטתי במשפחתי הגדולה. בשלושת ילדי, עשרת נכדי ו9 ניני(*נינים שלי). היום אני חוגגת 80. 80 שנות אושר ושמחה. בעצם יותר נכון, 80 שנות חיים. שנות השמחה החלו מעט מאוחר יותר. אני מביטה בבעלי בן ה82 מתקדם לעברי בעזרת כסא הגלגלים שלו. בשבוע הבא יגיעו המכשירים החדשים שפיתחו, שיעזרו לי ולבעלי ללכת טוב יותר,וכך לא נצטרך להסחב עם כסאות גלגלים מיושנים.  רוז, בתי היחידה מעמידה את כסאו לצד שלי. אנחנו יושבים זה לצד זה כשחיוך מרוח על פנינו מקצה לקצה ומביטים במשפחה הסובבת אותנו. לפתע ניגשת אלי נכדתי בת ה10. היא הנכדה הצעירה. המבוגר בן 32. בזכות מכשיר השמיעה החדש אני שומעת מצוין, אז היא אפילו לא צריכה לצעוק. "אני אוהבת אותך!" היא אומרת כשחיוך מרוח על פניה. "גם אני אוהבת אותך לילי.." החזרתי לה בקול רועד,אך היא כבר רצה הלאה משם, אל אחיה ובני דודיה.


 בשלב מסוים כולם הולכים ואנו נשארים לבד. הבית שקט לפתע, ואני לוחצת על הכפתור שקורא לרובוטית החכמה שלנו, שמסדרת את הבלגן שנוצר. הרובוטים יצאו לשוק כבר לפני 30 שנה, והדגם שלנו הוא הדגם המשופר שעמיד למים ולאבק, וחסין מפני נפילות לא חזקות.

היא מגישה לנו את ארוחת הערב שנשלחה אלינו מהארגון לתמיכה במבוגרים ואני אוכלת אותה בדממה. תפקידו של הארגון לתמיכה במבוגרים הוא מרכזי מאד בחיינו. הם שולחים לנו 3 ארוחות מזינות דרך פיר המשלוחים המרכזי של הבית, הם גם נותנים תמיכה כלכלית ובריאותית למי שזקוק לכך, ואפילו מספקים רובוטים למי שזקוק לכך. אומנם אנחנו זקוקים רק לארוחות ולרובוטי הבריאות שלהם,אבל הם עדיין מועילים מאד.


פתאום בעלי מתחיל לדבר. "את זוכרת, ליסה, את רעידת האדמה הגדולה כשהיינו בני 15? שם נפגשנו..." אני לא עונה. בזמן האחרון אין לו הרבה רגעי צלילות. רוב הזמן הוא פשוט יושב ובוהה בחלל,רואה דברים שאני איני רואה. כשהיה צלול, היו אלה רגעים מאושרים שבהם ישבנו והעלינו זכרונות מהעבר,אך לצערי, רגעי הצלילות הללו הלכו והתמעטו עם הזמן. 

"כן, אני זוכרת..." אמרתי בקול שקט, אך רגע הצלילות הנדיר חלף לו,ובעלי ישב ובהה בחלל, כרגיל. נאנחתי. "אני זוכרת גם מה קרה אחר כך. אתה זוכר?" לא התייאשתי, קיוויתי שאולי הוא יענה. אך נדמה שדיברתי לקירות.


התגלגלתי לעבר הסלון ופתחתי את המגירה העליונה. הבלגן חגג, אך אני לא וויתרתי. חיפשתי בין ערמות המסמכים והתמונות עד שמצאתי את זה. ספר קטן בכריכה מקושטת. פתחתי בעמוד הראשון.

ליסה גרין-2025 היה כתוב שם.

מצאתי את זה. היומן שלי מגיל 15.

העברתי עמוד ונשאבתי פנימה,אל העבר.

הירשם לאתר כדי להגיב

שאלות פופולריות כרגע בעיר הספרים[פרסום שאלה חדשה]

אני ארצח את בר.
נשאלה לפני 2 ימים ע"י 🥒Pickle🥒 (כרגע יש 10 תשובות)

פתחתי ספר על ברטאו
נשאלה לפני 12 שעות ע"י שמאלה (כרגע יש תשובה אחת)


סיפורים נוספים
סיפור חיי תקציר: סיפור חייה של אן מסופר בספר זה בצורה מרגשת ומותחת. שווה לקרוא:) נ.ב- הספר לא מבוסס על סיפור אמיתי. חיות מחמד| מ.ת תקציר: בספר הרגעים האלה תקציר: אתם מכירים את זה שאתם מרגישים אכזבה, שימחה או עצב אבל אף אחד לא מבין אתכם? שאפילו שהדברים לא כל כך נוראים אתם צריכים חיבוק? אתם מוזמנים גם אתם לכתוב על זה כאן ולחלוק.
- פרסומת -

תיכון המיפלצות- מ.ת.א (חדשש עוד פעםם) תקציר: ביצפר למפלצות... לא כמו שזה נראה (מ.ת) תקציר: ברוכים הבאים לבית הספר הממלכתי ´´קינגסלי´´,אשר ממוקם בצפון Wonderland. אתם תלמידים שנה א´. אתם לא נערים ונערות רגילים...או שאתם בני אלים,או בעלי כוחות מסוימים,או שאתם פשוט נורמיים ממש עשירים שנולדו ב-Wonderland. המשך בפנים יציאה מהקופסה תקציר: סיפור אמיתי. הסיפור הוא על חברה שלי ואיך היא יוצאת לאט לאט מהארון ואיך הכל מתחיל מילד אחד מעצבן Living upside down 2/ פרסבת´ תקציר: החיים מתהפכים שוב ושוב, והאלים ממשיכים לשחק עם הבובות הקטנות שלהם, השאלה היא, מה אפרודיטה עשתה עכשיו? ילדה מיוחדת תקציר: ילדה עם כוחות מיוחדים ביקום רגיל אנים האבודה מ.ת עם רומי (Hermi) תקציר: אנים, עיר קסומה יפהפייה, היא עיר מאוד מיוחדת. חלק מהאנשים הגרים בה יכולים לשנות את צורתם לבעל חיים מסויים. כשמגיע ראש עיר חדש שרוצה לכלוא ולהשמיד את כל ה"מוטאנטים" לדבריו, הם צריכים לשרוד בעיר מלאה מלכודות. זיכרון ישן תקציר: שתי ילדות, שתי עולמות וזיכרון ישן מפעם שיכול לשנות הכל! רוצים לדעת מה קרה? תקראו ותגלו! פנימיית ערפדים מ.ת תקציר: נאמ זה ישן אבל רציתי להחזיר אהבה איטלקית|פאנפיק על ברטאו|תוצאה של הטימטום שלי תקציר: תוצאה של הטמטום שלי! עבודה בעיניים תקציר: . כוח, זמן ובעיות תקציר: לפיבי יש כוח, כוח שהיא לא יכולה לשלוט בו. יש לה שתי אפשרויות: להגן על הכוח או להשמיד אותו, ובשתי האופציות היא נפגעת: אם תשמיד אותו, תהיה כמו ריקה, חלולה, ואם תגן עליו, ירדפו אחריה במטרה לקחת את כוחה. אז היא בוחרת באופציה שלא הייתה קיימת קודם: להשתמש בו כד הנוקמים החדשים מ.ת/ התחלה מחדש תקציר: מתחשק לי להחזיר את המ.ת הזהרשימת הפרקים:
רוצה לפתוח חשבון חדש ללא פייסבוק ? הירשם בחינם

או
אימייל:


סיסמא:


 © כל הזכויות שמורות ל-עיר הספרים | תקנון האתר | תוכן פוגעני/מפר זכויות יוצרים ? לחץ לדיווח!