התחברות לאתר


רשימת הפרקים:
2794 קוראים


קטעים קצרים שאני כותבת || רוז - הפרק הראשון
ʀᴏsᴇ | פורסם לפני 20 חודשים
  


קטע ראשון - תחרות כתיבה
קטע כתיבה שהיה צריך להתבסס על רגש מסויים
הרגש – עצב

 

מריה ישבה על מיטתה של חברתה לוסי בבית היתומים בו גרו, במרכז איטליה.

מריה הייתה שקועה במחשבות על כדורי-הבשר-של-יום-שלישי הזוועתיים של קרלה הטבחית שיוגשו מחר ועל קלקולי הקיבה שתיאלץ לעבור בעקבות האכילה שלהם, ועל המצעים הפרחוניים שלה שהיו צריכים לחזור מהכביסה כבר בשבוע שעבר, אבל נעלמו לגמרי והשאירו אותה לישון על המזרון הכחול המרופט של הפנימייה. הייתה מסורת לזוגות של הפניימיה, שהיו ´סוחבים´ מצעים אקראיים ונקיים יחסית מסל הכביסה (שאב הבית, דינו, תמיד שוכח בפתח משרד הנזירות ומאפשר לתלמידים אחרים לגנוב,) ומשתרללים איתם עד השעות הקטנות של הלילה. מריה הבינה שהפעם המצעים שלה היו אלה שנפלו קורבן ליחסי מין של זוג פרוע.

לוסי, לעומתה הייתה שקועה במחשבות על דברים חשובים יותר. היא ליטפה באצבעה את התמונה הישנה בשחור לבן של הוריה, עם חיוכים בהירים מתנוססים על פניהם וזרועותיהם שלובות. האישה הייתה צחורת עור, עם גומות יפהפיות כשחייכה, ושיער חום קצר וגלי שקיפץ מעל כתפיה ופוני בובה שנגזר בקפידה מעל מצחה. היא לבשה כובע קש רחב עם סרט משי בהיר קשור אליו ופרחים ונוצות שזורים בו. שמלת המשי הפשוטה שלה נשפכה מגופה והסתחררה סביבה בחינניות. הגבר היה לבוש חליפה מהודרת ומסוגננת ועניבת פרפר מפוספסת. עורו היה שזוף יותר משל האישה, ושערו כהה בהרבה, מסודר בקפידה ומסורק לצד אחד של ראשו.

שנניהם נופפו למצלמה ונראו כל כך מאושרים... הוריה. הוריה של לוסי שנטשו אותה כשהייתה רק בת שנה. הם צירפו פתק לתמונה, שהיו צריכים להשאיר את ביתם במקום שיוכל לדאוג ולטפל בה עד שיוכלו לדאוג לה כראוי בלי דאגה שתמות.

זה הכל. הם לא חתמו את שמם בתחתית הפתק, ובמקום זאת, חתמו את שמה הפרטי בלבד. לוסי.

לוסי הייתה הנערה היחידה שבפנימייה שהיא לא יתומה, אלא ילדת אומנה. הוריה, כנראה, עדיין חיים והיא לעולם לא תאומץ עד שהוריה יתבררו רשמית כמתים. היא הייתה מלאה במחשבות ותהיות מי היו הזוג המאושר הזה שלובש בגדים מפוארים, מה קרה להם... למה הם וויתרו עליה.

למה הם היו חייבים להשאיר אותה מאחור, מבלי אפילו דרכים לזהות אותם?

היא הייתה יכולה לבכות מרוב כאב על הוריה, שנטשו אותה ונתנו לה לחיות את חיה לבד, בכלוב בו ילדים עוזבים למשפחות מאמצות מאושרות, או לגג הבניין, לקפוץ למותם.

"שמעת שבדיוק אתמול, בניטו מחדר 76 קפץ מהגג? אומרים שהוא שמע שהולכים לזרוק אותו לרחוב שוב. הוא פחד להיות ילד רחוב בפעם השנייה."

בניטו היה ילד מסכן שנאסף מהרחוב בגיל 6. איש עסקים עשיר ראה אותו אוכל זבל מפח, והביא אותו לפנימייה, ולמרות שהנזירות לא רצו לאמץ ילד פרוע ומלוכלך מהרחוב האיש איים בתביעה אם לא יעשו כדבריו. לפני שבוע בעיתון הייתה כתבת שער על מותו בשיבה טובה והלוויותו של אותו איש, ומשאיומו של האיש לא חל יותר על הנזירות, היה חשש עצום ורכילות במשך כל השבוע על בניטו , שיחזור וייזרק לרחוב ויסבול שם כל חייו.

לוסי זכרה את בניטו. נער חמוד, מצחיק מאוד ושובב, פורע חוק ראשי בבית היתומים. תמיד במרכז העיניינים, עושה מתיחות ומצחיק את כולם. שערו הג´ינג´י הפרוע גדל כל הזמן ואף נזירה עוד לא הצליחה לרסן אותו. קראו לו, ´הבלתי מנוצח´. ועכשיו הוא מת.

ילד מדהים ומיוחד, עולם שלם במלואו, נכחד.

"בטח פחד מקציצות הבשר של קלרה," התבדחה מריה, אך קולה נשמע כבד וסרקסטי, ולא מגחך או שמח. היא עיקמה את פיה וכיווצה את גבותיה בניסיון מר לא לבכות.

בניטו היה מושא האהבה שלה במשך שלוש שנים תמימות.

מריה ולוסי המשיכו לשתוק, עסוקות כל אחת בשלהן. מריה בקציצות הבשר ולוסי במוות המתקרב שלה.

 

באותו שבוע, זוג נשים נשואות באו לבית היתומים, בחיפוש אחר בת לאמץ. אחת הייתה שזופה ובלת מבנה גוף שופע ויפה, בטח ממוצא ספרדי. שערה החום הכהה הסתחרר בגלים מקסימים על גבה ושמלת העסקים האדומה שלבשה החמיאה לה. שלובת זרועה לידה עמדה אישה שחומת עור, עם תלתלים שחורים פרועים שהתפזרו מעל ראשה בשובבות. היא לבשה ג´ינס יפים כהים מהודקים לרגליה הארוכות והבשרניות, עם חולצה אפורה בהירה משוחררת שקצותיה נתחבו לתוך המכנס. היא ענדה עגילי חישוקים מוזהבים והמוני תכשיטים אחרים, וחיוכה הרחב הצחקני יכל לשבות בקסמיו את כולם.

לוסי ראתה בכאב איך הנשים לקחו את מריה המאושרת, שאפילו לא טרחה להגיד לה להתראות או לנופף לה לשלום בעוד שמכונית וולו לבנה נסעה אותה הרחק משם. מריה, חברתה הכי טובה נטשה אותה ועזבה עם המשפחה החדשה שלה, משפחה קטנה ומאושרת שלעולם לא תהיה ללוסי.

היא הביטה שוב בתצלום השחוק של הוריה.

היא ידעה שאם אי פעם הוריה יחזרו לקחת אותה, הם יתקלו במיטה ריקה ובתמונה ישנה מקומטת.

היא עלתה על ההגג.

 

***

 

הירשם לאתר כדי להגיב

11 תגובות
~MIKA~
ממש מרגש, איך עדיין ל א המשכת?
עודכן לפני 429 ימים
Взll
):
עודכן לפני 440 ימים
ʀᴏsᴇ
סלחי לי שאני לא מסתכלת על כל ספר שני באתר. אני לא מכירה אותו.
עודכן לפני 558 ימים
loli hey!
איך את לא מכירה? הוא בעיר, קוראים לדמויות מריה ולוסי והן בפנימייה..
עודכן לפני 558 ימים
ʀᴏsᴇ
מה זה הספר הזה? לא מכירה אותו ;-;
עודכן לפני 558 ימים
loli hey!
זה לא מבוסס על הספר "אחיות במזל"?
עודכן לפני 558 ימים
מאי||הבת של פינבילם וליטל♥
מהמםםם תמשיכייי
עודכן לפני 625 ימים
ʀᴏsᴇ
עבר פחות מיום, למה את מצפה?
עודכן לפני 625 ימים
שחם✨
איך עדיין לא המשכת? XD
עודכן לפני 625 ימים
ʀᴏsᴇ
תודה רבה D:
עודכן לפני 625 ימים
שחם✨
וואו, זה כל כך מרגש. אני ממש רגישה וגרמת לי לבכות. (כן אני רגישה בטירוף...) אהבתי ואני מצפה שתמשיכי, הכתיבה שלך מדהימה!
עודכן לפני 625 ימים
שאלות פופולריות כרגע בעיר הספרים[פרסום שאלה חדשה]

מישהו פה ותיק בעיר הספרים שמכיר אנשים מפעם ויכול לעזור לי?
נשאלה לפני 9 שעות ע"י Kfir (כרגע יש 2 תשובות)

המלצות לספרים בווטפאד?
נשאלה לפני 1 ימים ע"י 🥒Pickle🥒 (כרגע יש תשובה אחת)


סיפורים נוספים
אחת משוגעת || רוז תקציר: איב עברה טראומה לא פשוטה בחייה ונכנסה למוסד סגור למשוגעים. כשקייטלין, מתמחה שעובדת שם בחינם ומנסה לעזור לה להתרפא, נחטפת, איב עושה הכל כדי לנסות להציל אותה ולנסות להתמודד עם הזכרונות הכואבים שמחזירים אותה לנקודה שממנה התחילה. Umbrellas || Rose תקציר: שתיים במחיר אחת || רוז תקציר: עבודה בעיניים תקציר: . הוא אוהב אותי? | פאנפיק על סוי לונה תקציר: אחרי שמתאו עוזב לאיטליה לונה מאבדת את הזיכרון ושוכחת את כל הזיכרונות שלה איתו, לונה מתחילה את שנת הלימודים האחרונה בבלייק האם תגלה שהיא סול בנסון? ומה יקרה שמתאו יחזור ולונה לא תזכור אותו? (עלילות עונה 1 בלבד) חיות מחמד| מ.ת תקציר: בספר סוף העולם....או שלא? תקציר: אבישג נפרדת מכדור הארץ לתמיד, כי בחדשות בכל העולם מודיעים שהכוכב מוצף כולו. איך היא תסתדר בחללית הענקית? מי יהיו חבריה כשבכוכב עצמו אף אחד כמעט לא דיבר איתה אולי חוץ מילדה אחת בביתה החדש בחללית העצומה? Living upside down 2/ פרסבת´ תקציר: החיים מתהפכים שוב ושוב, והאלים ממשיכים לשחק עם הבובות הקטנות שלהם, השאלה היא, מה אפרודיטה עשתה עכשיו? הסוד שבמבוך תקציר: פרסי מתחיל את חייו במעלית כשבראשו פנים של נערה אחת, שמה אנבת´ תיכון המיפלצות- מ.ת.א (חדשש עוד פעםם) תקציר: ביצפר למפלצות... כל הבעיות בסרטי פרסי ג´קסון תקציר: כל מי שאוהב את פרסי ג´קסון בטח גם ראה את הסרטים שלו.אחרי שראיתם אותם בטח חשבתם ´מה לעזאזל?´ אז הרשו לי להציג את כל הבעיות בסרטי פרסי ג´קסון אפוקליפסהמ.ת.א תקציר: אבל לא בדיוק. מזהירה אני לא מכניסה כול אחד magic/פאנפיק על פרסי ג´קסון תקציר: השתיקה שהרסה אותי llנועהll תקציר: חתיכת סיפור, מוטב שתקראו (: אהבה איטלקית|פאנפיק על ברטאו|תוצאה של הטימטום שלי תקציר: תוצאה של הטמטום שלי! כוכבי זכוכית תקציר: נערה מתעוררת בכוכב לכת אחר, ומגלה שזהו לא חלום. היא פוגשת שם בנער משונה, וביחד הם מגלים את סודות הכוכבים. כוכבים של תקווה || Eleanor תקציר: מארי, בחורה נוקשה כאיתן, מכירה בבחור אשר מעיק לה בחייה, אך היא אינה מצליחה להיפטר ממנו. בסופו של דבר, הם נאלצים להכיר. אה נכון, ואותה בחורה חולה במחלת לב סופנית. המלאך השומר שלי — פאנפיק על twenty øne piløts תקציר: טיילר ג´וזף בן ה-(כמעט) 16 עובר בריונות על בסיס יום יומי ומתמודד עם דכאון. הוא בטוח שבחיים לא יילך מזה. עד ש... קראו בשביל לגלות! פייפר, זיה והמיתולוגיות תקציר: זה מפגש בין הספרים של ריק על משפחת קיין וגיבורי האולימפוסרשימת הפרקים:
רוצה לפתוח חשבון חדש ללא פייסבוק ? הירשם בחינם

או
אימייל:


סיסמא:


 © כל הזכויות שמורות ל-עיר הספרים | תקנון האתר | תוכן פוגעני/מפר זכויות יוצרים ? לחץ לדיווח!